Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák és anyukák elmondanát...

Kismamák és anyukák elmondanátok hogy mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Első babámmal vagyok terhes és már a 8 hétben járok. Mit kell tudnom? Mikor milyen vizsgálat lesz? Fájdalmasak a vizsgálatok? Hogy kell elkébzelni egy szülést? Minden kis információnak örülök!
2012. júl. 17. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


A szülés mindenkinek más :)!! Sztem nem fájdalmasak a vizsgálatok.

Boldog babavárást!

2012. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
amikor én szültem a lányomat úgy indult, mintha gyomorrontásom lenne, ment a hasam és hányingerem volt. aztán jöttek a fájások, kijött a nyákdugó, nem tágultam, de már jöttek a tolófájások. kb este 10kor kezdődött el, délután negyed 4re lett meg, a végén már azt hittem meghalok. nálam a fő probléma az volt, hogy 40 kilóval lettem terhes, nagyon vékony voltam, nem tágultam és beszorult félúton. de persze nem mindenkinek ilyen a szülése, ismerek olyat, aki megszült azalatt, míg a férje leparkolt az autóval. nagyon remélem, hogy a második nekem is könnyebb lesz, neked is könnyű szülést kívánok!
2012. júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tapasztalatot nem írnátok?
2012. júl. 17. 13:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek neked is utolsó!
2012. júl. 17. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kaptál ilyen kis papírt, amin fel vannak sorolva, hogy milyen vizsgálatokra hányadik hétben számíts? Mert akkor szívesen leírom neked! :)

Mire vagy konkrétan kíváncsi, szívesen válaszolok, 8 hete szültem az első babámat :-)

2012. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Havi vizsgálat a nőgyógyásznál. Attól függ hogy van fogadott orvosod. Ha nincs, akkor pontosan nem tudom hogy megy az egész a terhesgondozóban.

12-13. héten van az első uh. Ha kérsz genetikai vizsgálatot, az egy vérvétel és egy spec. uh vizsgálat 30 ezer forint. A védőnő elmondja hogy pontosan mi ez.

Védőnőnél az első 12. hétben jelentkezz, mert ha nincs genetikai vérvétel, akkor is kell egy vérkép, ellenanyag szürés, hepatitis, stb. Ez egy sima vérvétel.


18-20. héten van a második uh, itt a kisebb genetikai eltéréseket szürik, méreteket néznek, a lepényt és magzatviz mennyiségét. Általában itt már meg tudják mondani a nemét is. :) Nekem mindkettőnél a 19. heti uh-on mondták meg.


24. héten van ismét egy vérvétel, ez éhgyomri cukorterhelés. Kicsit kellemetlen lehet, és kisérőt vigyél magaddal ha tudsz, mert lehet hogy rosszul leszel.


32. héten van a harmadik uh, itt már leginkább a méreteket nézik, magzatviz és lepény állaptotát.


36. héten újabb vérvétel, teljes vérkép, ellenanyag szürés.


38. héttől NST. Eleinte heti egy alkalom, majd a kiirt nap előtt és utána már 2 naponta/naponta. Itt a magzat szivhangját nézik.


Tehát ha magánorvosod van, ő havonta fog visszarendelni, kézi vizsgálattal ellenőrzi a méhszájat, és a méhed magasságát, ő ebből már sok információt tud adni neked.


Szülés

Mindenkinél más, de az elsőnél általában hosszabb a vajúdás, fájdalmas is. Eleinte erős menzesz görcshöz hasonlitanám, leginkább nekem olyan érzés volt, hogy mindjárt leszakad a derekam, vagyis kettészakad. A tágulás bizony fájdalommal jár, de ez sem mindenkinél egyforma. Hallottam már olyat, aki fájdalom nélkül ment szülni. Azért jobb ha felkészülsz rá lélekben. Első babával ajánlom az ingyenes oktatást és torna is van hozzá. Nem tudom pontosan minek is hivják, kérdezz rá majd a védőnőnél. 20-28. hét után érdemes elmenni erre a tanfolyamra.

Ott elmondják a szülést is részletesen.

Nekem az első szülés fele annyira sem fájt, mint a második. Viszont a második összesen fél óra volt. :) Az elsővel pedig 22 órát vajúdtam.


Jó egészséget kivánok nektek a továbbiakban! :)

2012. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én az eddigi tapasztalatimat tudom leírni. Miután megállapította a doki a terhességet, a védőnőtől kaptam papírt, mikor hova kell menni, kitöltötte a papírokat. Először vérvétel (nekem teszt cukors volt)+ vizelet, fogászati, belgyógyászati szűrés. 10. hetes vérvétel, ebből derült h. van e vmi bajom + a vércsoportot. Aztán jött a 12 uh, az nagy élmény volt, láttuk ahogy kapálózik a kezeivel és a lábaival. Nagyon édi volt. Aztán 16. hét vérvétel, betegségeket szűrnek, majd 18. heti Uh, genetikai, itt ismét megnézik meg van e minden. Én itt tartok. Én nekem jó tapasztalatim vannak a vizsgálatokat tekintve. A terhességi tüneteket rosszabbul viseltem (hányás, hányinger, sok sav, alacsony vérnyomás) Nem tudom mire lennél még kíváncsi.
2012. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sok vizsgálat lesz,de egyik sem fájdalmas,nyugi :)

Kezdésnek lesz egy teljes laborvizsgálat,vércsoportot is néznek. Aztán a 12.héten az első genetikai uh,valamint én akkor kaptam időpontot a védőnőhöz is. A 16.héten az AFP vérvétel történik,ez a genetikai betegségeket szűri. A 18-20.héten lesz a következő genetikai uh,amire az AFP eredményeddel kell menni. A 24.hét környékén a terheléses cukor vizsgálat lesz,ez elég kellemetlen,de ki lehet bírni :) Időközben végig havonta egyszer mész a védőnőhöz is,meg terhesgondozásra. Aztán a 28-32.hét között még egy genetikai uh lesz. Utána pontosan nem tudom,mert most vagyok 29 hetes,de majd lesz NST hetente,meg még egy uh.

2012. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mért nem elég a 12 heti vérvétel? Mért kell olyan sok? Fáj a vérvétel?
2012. júl. 17. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!