Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alhasi fájdalmaim vannak és a...

Alhasi fájdalmaim vannak és a derekam is fáj ez normális a terhesség elején?

Figyelt kérdés

Ma nagyon sokszor volt alhasi fájdalmam és nagyon megijedtem nem tudom mi az ami még normális és mi a mi nem.

Nem is tudok sajnos aludni sem...

Nincs barnázás és nincs is vér a vizeletemben.


Minden "hülyeséget összeolvastam" méhen kívüli terhesség, vetélés stb...

Nekem első terhességem és kb 4 hetes terhes vagyok a teszt még csak ma mutatta ki.

Nem szeretném hogy elmenjen a babám.


Szedek:E-vitamint, Folsavat, C-vitamint és B-komplexet 1-másfél hónapja és tegnap óta Magnéziumot is.



2012. júl. 18. 00:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is próbálj megnyugodni!

A koraterhességben gyakoriak az enyhe görcsök, néha hirtelen jelentkező rövid ideig tartó nyilalló fájdalom. Ez még nem feltétlen jelent rosszat. Sőt, teljesen normális. Annyit jelent, hogy a szervezeted készül a terhesség, a hirtelen hormonváltozás okozhat ilyen tüneteket. Ráadásul már most növekszik a méhed, ez bizony időnként fájdalmas. Az mindenesetre jó jel, hogy nincs vérzés. :)


Az említett vitaminokat szedd tovább! Próbálj minél többet pihenni, különösen ha a fájdalom jelentkezik. Figyeld meg, ha pihenés hatására a görcsök alábbhagynak, akkor nyugodj meg, ez teljesen normális jelenség. Ettől függetlenül hívd fel a nőgyógyászodat, valószínűleg 1-2 hét múlva fog csak behívni, addigra már UH-n is látszik petezsák/szikhólyag/szívhang.


Pihenj sokat, igyál sok folyadékot! Ha teheted vegyél ki pár szabadnapot! De legfőképpen ne stresszelj! Ha most kíméled magad, akkor nagy valószínűséggel minden rendben lesz! Viszont azt kell mondjam, ha mégis be következne a legrosszabb, sajnos nem sokat tudsz ellene tenni :(


Mindenesetre, ha a görcsök mellé vérzés vagy "barnázás" jelentkezne, azonnal menj be a legközelebbi ügyeletre!


Boldog babavárást! :o)


egy 6 éves kisfiú anyukája, aki jelenleg 7 hetes terhes

2012. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez természetes jelenség,a beágyazódás,méhnövekedés stb.Még menstruációs görcsök is előfordulnak a kezdeti időkben.A folsav az nagyon fontos az idegcső záródási rendellenesség megelőzésében.Aggódni ne aggódj de ha nyugtalanít a dolog nézesd meg magad.Én 3 gyermeket szültem a legkisebb 4 hós,mindegyiknél éreztem ilyeneket.Kellemes babavárást :)
2012. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!