Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a legfontosabb cuccok egy...

Mik a legfontosabb cuccok egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Léci mindent írjatok le ami kell egy újszülöttnek!Gondolok ezalatt ruhákra,meg egyéb kellékekre.Szeretném tudni hogy nem e felejtettem el valamit!!!28 hetes kismama vagyok,tehát október közepére várjuk a picurt,de a doki szerint lehet hogy előbb lesz meg!Leírhatjátok azt is ami szerintetek felesleges!Köszi előre!
2012. júl. 18. 07:12
 1/9 gelazso ***** válasza:
rugdalózó, textil cipellö, sapka, pelenkák, (kifözött)cumi, kis ágy, pelenkázó asztal, hintópor, popsikrém, lázmérö, babakád, anyukának mell csöpögés elleni pads, babakocsi, oktoberben vastag takaróval, csörgö játék és két szeretö szülö ;-)
2012. júl. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Ami nekünk volt. Állványos kád, babahordó, kiságy (baldachinos, zenélő forgós), pelenkázó, pelus, fürdető, popsikenőcs, (meg majd az alkohol a köldökre-ezt a doki írja fel), ehhez fültisztító pálcika, ruhákból nem kell sok, mert nagyon gyorsan nőnek (6-7 rugi, body, esetleg kisnadrág, pulcsi, kabátkák, zoknik, babakocsi, pléd a babakocsiba. A ruhákból csak egy pár db 56-ost vegyél, legyen köztük már 62-es is 2-3 db. Mellszívó, cumisüveg ha esetleg nem bírna szopni.
2012. júl. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindketötöknek!

Kedves első a 2 szerető szülő már megvan!!! :):):):) Üdv!

2012. júl. 18. 07:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én október elejére várom a kisfiam. Leírom Mi mit vettünk (aztán lehet h van benne felesleges)


1 kiságy, matraccal

1 pelenkázó, pelenkázó feltéttel

1 játszószőnyeg

3funkciós babakocsi

fülhőmérő

orrszívó

textilpelenka 10db.

tetra kifogó 2db.

szoptatós párna

kiskád, hőmérő

ágynemű huzat garnitúra 2db.

pihenőszék

takarók

56-64-es méretig bodyk, elég sok, hosszú újjú, rövid

rugdalozók 5-6db.

3db. kisnadrág

3-4 db. kis poló

zoknik

és még rengeteg ruha :) folyamatos beszerzés alatt van


A pipere cuccokat még nem vettük meg, de tervben van: cumi, cumisüveg, melltartóbetét, szülés utáni betét anyukának, eldobható bugyi, popsikrém, pelenka, popsitörlő stb.



28+2hkm

2012. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a te válaszodat is!Üdv
2012. júl. 18. 08:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ismétlem a többieket,csak + írok....Textil pelenka legalább 20 db(baba feje alá,büfihez,ha dokihoz mentek),mellszívó-orrszívó(elektromos),babakefe, légzésfigyelő (sokak szerint felesleges,de vehetsz használtat 6000 körül,utána kb ennyiért el is tudod adni).

Ami szerintem felesleges: mérleg-úgyis látod,h jól fejlődik,nyugodt. Zokni kényelmetlen,lecsúszik vagy szorítja,érdemesebb talpas rugikat venni.Fülhőmérő nem megbízható,ahányszor méred mindig más eredménye lesz.A popsiban kell mérni sima hőmérővel. Kádba hőmérő is felesleges,érzed a kezeddel,h jó-e.

Boldog babavárást!

2012. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!
2012. júl. 18. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is csak egy megjegyzést fűznék hozzá: pihenőszék szerintem okvetlenül nem szükséges (a dévényes gyógytornászunk szerint kifejezetten árt a babák mozgásfejlődésének), illetve ágyneműgarnitúrát sem vennék, ha most várnék babát: hálózsák sokkal praktikusabb, arra pedig kis pihe-puha takaró.
2012. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: még annyit, hogy a legpontosabb valóban a hagyományos lázmérés popsiban, de olcsón van pl. a Momertnek olyan, aminek hajlékony a vége.
2012. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!