Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a legfontosabb kelengye...

Mik a legfontosabb kelengye cuccok?

Figyelt kérdés

Már össze csomagoltam törölközőket, papucsot, tisztálkodási dolgokat, törlőkendőt, tena-t, zokni, hálóing, köntös. De ezeken kívül fontos még valami? Nem akarok túl nagy csomit vinni, de azért szeretném, hogy minden ott legyen. Kérdésem még az lenne, hogy ilyenek, hogy bimbóvédő, szopis melltartó, stb... az ilyenek muszáj?


és a bébinek mi az a minimális kis csomi amit össze tudok rakni itthon?


köszönöm a válaszokat

32hkm



#babakelengye #kelengye #mama kelengye
2012. máj. 28. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Először a babáról:


Neki kicsi bodyt, kisinget, rugit érdemes, plusz pelenkát, törlőkendőt és popsikrémet. Alkoholt a köldökcsonkhoz adnak, és vattát. Cumisüveg kellhet, ha fejned kell, sőt a fejőkészülék is.

Nálunk pólyába tették a babát, más ruhára szükség nem volt.


Neked pedig szerintem érdemes a bimbóvédőt, szoptatós hálóinget becsomagolni, hiszen szoptatni fogsz, és nem biztos, hogy kezdetben ez olyan könnyedén fog menni. Elkelhet a bimbóvédő is a fejő cucc mellé.

2012. máj. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez abszolút kórház függő.Ha baba barát kórházban szülsz,nem fogják megengedni sem a cumi,sem a cumisüveg használatát.Ilyen helyen a bimbóvédő is tiltólistás,ahogy a mellszívó használata is.Nekem jó pár barátnőm szült mostanában,Debrecenben és ők mondták.Az is befolyásolja,hogy a baba egész nap veled lesz-e,vagy csak szopira hozzák ki?Ahol én szültem (Csongrád megye),ott csak a kórházi ruhácskában lehettek a babák,3 óránként hozták szopizni őket.Mellszívót használhattunk,mert a lefejt tejcsit a csecsemős nővérek adták oda nekik kórházi cumisüvegből.Pelenkázást,fürdetést csak a csecsemős nővérek végezték;a kórházi dolgokkal. Az én esetemben tehát tök felesleges lett volna becuccolni egy rakás mindent(cumisüveg,cumi,kis ruhák,pelenka,popsikenőcs,stb.).Ami tényleg fontos volt,az a kényelmes hálóing,törölközők + a mellszívó.Mindenképpen érdeklődd meg milyen típusú kórház,ahol szülni fogsz és attól függően pakolj össze.

Könnyű szülést kívánok!! :)

2012. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne higgy senkinek, a kórházadban van nyilt nap, vagy szülőszoba bemutató (minden kórházban van, úgy tudom) és ott elmondanak mindent, aszerint készülj! Aki nem tud oda elmenni, annak a védőnő ad a saját kórház kelengyelistájából. Nem úgy van, hogy otthon magunktól pakolunk be.
2012. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tény, hogy attól is függ, bababarát-e a kórház és rooming-inben működik-e. Nálunk ha a baba egészségi állapota nem indokolja, akkor nincs kiegészítés sem tápszerrel sem cumival, ha nem tud a kismama szoptatni, csak fejni ( a kórházban van fejőgép, de lehet sajátot is vinni), akkor pohárkából kortyoltatják, hogy ne legyen cumizavar és szopizzon később rendesen. A bimbóvédőt be lehet vinni és bimbóvédő krémet is, amit nem kell lemosni szoptatás előtt. Ha szedsz homeopátiás bogyókat, akkor az is)

Babának: ruhácskát lehet, de adnak

- popsikrém, pelenka, popsitörlő (szűkösek a keretek, napi db van)

Mamának: célszerű 2 csomagot összerakni: szülőszoba (kisebb) és gyerekágyas

Szülőszoba: hálóing, amiben szülsz (amit nem sajnálsz, lehet, hogy kukás lesz), köntös, papucs, zokni, állítólag marhára tud fázni az ember lába, törölköző, kis tusfürdő (pl termékminta, lehet, hogy 2x kell zuhanyozni itt), szőlőcukor, ásványvíz (itt enni már nem lehet, energia viszont kell), apának papucs és nasi


Gyerekágy: 2-3 gombolható hálóing és szoptatós melltartó+betét, hálós Tena bugyi+Tena betét, nedves wc papír, törölköző (naponta 4-5x fürdés), papucs, wc ülőkére papír, wc papír


Nekünk azt is mondták, hogy valami túlélő kaja legyen nálunk, mert szülés után csak a következő étkezést kapod, ha éjjel 10-kor megszülsz, csak reggelit kapsz majd.

35 hetes kismama

2012. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm :) mindenki válaszát átnézem:)

de ha valami hiányozni fog behozzák nekem csak nem akarok még akkor is ugráltatni mindenkit :S

2012. máj. 29. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!