Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy gyerekszoba (újszülöttnek)...

Egy gyerekszoba (újszülöttnek) berendezésénél szerintetek mik a legfontosabb szempontok? Praktikus ötletekre, tanácsokra lenne szükségem!

Figyelt kérdés
A szoba nem túl nagy (2x3 m),és az anyagi lehetőségek is végesek. Mi az,amire feltétlenül szükség van? Hol van a legjobb helye a kiságynak? Hasznos-e egy pót(felnőtt) ágy a szobában? stb. Tapasztalt anyukák segítsetek!
2010. jan. 5. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
szerintem hasznos a pótágy vagy ülőalkalmatosság pl kényelmes fotel a szopiztatáshoz. sok színes dolog ami gazdag ingert nyújt a babának. sok (természetes) fény, de tudj sötétet csinálni a szobában az alváshoz. KISLÁMPA, hogy pl éjszaka ne kelljen mindig a nagylámpát felkapcsolni. pl. sólámpa.
2010. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
ja és nem kell flancolni, egy kisbabának teljesen mindegy milyen bútor van a szobában. próbáld végiggondolni a baba egy napirendjét, pl etetés tisztába tevés, hogy neked hogy a legjobb, mi hogyan álljon kézre. tároló a kenőcsöknek stb.
2010. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk 3X3-as a gyerekszoba. Kezdetnek teljesen elég volt a kiságy, egy komód, amiben a ruháit tartottuk és rajta egy pelenkázólap. Ez így olcsóbban kijött, mint ha kifejezetten pelenkázót veszünk, ráadásul a komódba több minden fér. Vettünk még a pelenkázó fölé egy polcot a popsikenőcsnek és társainak, a falra magam varrtam egy zsebes falvédőt, abban tartjuk a pelenkákat. Vettünk egy műanyag dobozt is, abban vannak a játékok.

A felnőtt ágy helyett egy kétszemélyes fotelágy vált be nálunk, mivel a lányom a mai napig szopizik éjjel is többször, nagyon rossz lett volna mindig felkelni, így együtt alszunk. Azért is szeretem a fotelágyat, mert gyakorlatilag csak egy szivacs, amiről tutira nem esik le a baba akkor sem, ha nem vagyok mellette. Általában szopin elalszik, akkor otthagyom és amikor már én is megyek lefeküdni, akkor melléfekszem. Nálunk bevált.

Ha nem is akarsz együtt aludni a babáddal, azért az első időkben praktikus vele egy szobában lenni, neked sem kell annyit ugrálni és hát apa reggel dolgozni megy, jobb, ha őt hagyjuk aludni.

Ami még a fotelágy előnye, hogy amikor már kezdett forgolódni a baba, szívesebben volt lenn a nagy szivacson, mint a kiságyában. Tettem köré játékokat, jól érezte magát, hosszan elnézelődött, játszott, kényelmes volt számára és veszélytelen. De úgyis az a legjobb, amit te magad annak érzel - bízz magadban, te vagy a kisbabád édesanyja, úgy lesz neki a legjobb, ahogy neked is a leginkább tetszik. Nem kell túlzásokba esni gyerekszobaügyben, lehet kicsit kreatívkodni, ha van ilyen hajlamod.... Én is most ezt teszem, mert kénytelenek leszünk átrendezni a gyerekszobát, kell a hely bele még egy kiságynak, ugyanis érkezik a kistesó.

Boldog babavárást (gondolom, pocis vagy:-) ) és jó rendezkedést!

2010. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Kiságy,pelenkázó és egy fotel.Ezek a legfontosabbak.Szerintem nem kell pótágy!
2010. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is ekkora volt, talán kisebb. Az ágyat az ablak mellé, a sarokba tettem. Nem alá, a huzat miatt. A matracomat, amin 3 hétig aludtam, a falhoz. Volt egy kis kómódunk 2 ajtóval, 2 fiókkal, erre csináltattam pelenkázót bútorlapból, hátul egy támasszal. Egy szék, vagy fotel a szoptatáshoz. Halvány fény, rendes lámpa. Éjszakai szoptatásnál csak az ajtót hagytam résnyire nyitva, hogy beszűrődjön a fény, lámpát ilyenkor nem kapcsoltam. Ezt olvastam valahol, és bevált, mert nagyon hamar átaludta az éjszakát. Sok sikert!
2010. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiságy, pelenkázó, szekrény, fotel. Faliszőnyeg, sötétítő függöny (v. redőny v. reluxa). Ha bent akarjátok fürdetni, akkor komód, kisasztal vagy állvány a kiskádnak.

A többi csak a pénztárcátokon és a fantáziátokon múlik.

A kiságy ne legyen az ablak alatt, ne az ajtóban, de világos helyen.

2010. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
az előzőek mind jók. annyit teszek hozzá, ha csak lehet, ne olyan szekrényt ágyat vegyél amin színes festék van, mert azt a gyerek le tudja rágni, és megbetegszik tőle késöbb. tapasztalat.
2010. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A kiságy a legfontosabb. Ennél érdemes végiggondolni, hogy olcsót (ikeásat), vagy egy drágábbat szeretnétek, aminek ki lehet szedni esetleg 2 rúdját és át lehet alakítani ifjúsági ággyá is. Mi vettünk egy olcsó ágyat, de mivel jön a kistesó ezért kell most egy másikat vennünk, ami már átalakítható, mert a "nagylányom" is csak 1 éves és szükség van az oldalsó védelemre is még.

Szerintem pelenkázó lapot nem érdemes venni. Nagyon drágák, és nem fogod sokáig használni. Érdemes egy olyan komódot vagy szekrényt venni, ami elég magas, hogy kényelmesen tudj pelenkázni is a tetején az első időben. Bár én nagyon ritkán pelenkáztam a szekrényen, nekem az ágy vagy a szőnyeg is teljesen jó felület a pelenkázásra. Szintén az ikeában vettem egy 1000-ért felfújható oldalú pelenkázó alátétet. A kisszekrény méreténél érdemes azon gondolkozni, hogy a baba kb. 30 cm-et fog nőni a következő egy-másfél évben hosszra. A szélességénél meg érdemes meggondolni, hogy mi is férjen még el a baba mellett. Egy fürdetőkádat is érdemes beszerezni. Mi a fürdőszobában fürdetünk mert elég nagy hely van ott nekünk, de érdemes végiggondolni azt is, hogy a fürdetésnél a fürdetőkádat felteszed egy helyre, ez ok. És amikor kiveszed a babát, akkor hova fekteted? Hol öltözteted fel? Erre van egy praktikám. Ha kádatok van, akkor érdemes arra keresztbe ráfektetni a gyúródeszkát és arra tenni a babakádat, és akkor a mosógép marad öltöztetéshez használható felületnek. De ez sem feltétlenül megoldható, az unokatesómék az előszobában fürdetnek, mert csak ott van elég helyük, és a saját ágyukon öltöztetik a gyereket.

Valami plusz ülő vagy fekvő alkalmatosság hasznos a gyerekszobába, de ez sem feltétlenül szükséges. A kiságyat ne rakjátok huzatba, tehát az ablak alá. Egyébként oda teszitek ahova gondoljátok. Amire semmiképpen nem lesz szükséged még kb 2 évig az a baba ágynemüje. Huzatra szükséged lesz, de paplant és párnát nem kell hogy vegyetek még.

2010. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
11.36 vagyok. A kiságy tényleg a legfontosabb. Mi azt is csináltattuk, mert így volt olcsóbb és ilyen kombinációt nem kaptam sehol: 140x70, letoltató, majd levehető első rács, alul ágyneműtartó, persze állítható fekvőmagasság. Nekünk 6 évig használta a lányom.
2010. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Ha van még valami,írjatok :)
2010. jan. 6. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!