Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy magzatelhalásnál mennyi a...

Egy magzatelhalásnál mennyi a max. Idő, amikor már jön valami arra utaló tünet, hogy elment a baba?

Figyelt kérdés
Pl.nekem volt egy ilyen esetem, de semmit nem éreztem belőle. Már csak az uh-n derült ki, hogy másfél hete nem él a magzat. De ha pl.még 3-4hét lett volna az esedékes uh-ig, észreveszem egyáltalán, hogy elhalt a magzat? Egy idő után ennek vannak tünetei?
2012. júl. 19. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs két egyforma vetélés... Nekem kettő volt, de mindig azonnal vérezni kezdtem, sőt, az egyiknél még élő embrió mellett véreztem. Az se túl jó... :(

Előbb-utóbb kilőködik amúgy, csak sokszor nem teljesen... és hát van fertőzésveszély is. Örülj, hogy észrevették...

2012. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a missed ab-nál legtöbbször semmi tünet nincs, viszont ha túl sokáig hordozza az anya a halott magzatot, vérmérgezést is kaphat. Az ultrahangnál ez kiderül. Én azért választottam olyan magándokit, akinek van ultrahang a rendelőjében, mert így minden alkalommal ellenőriztük, rendben van-e a baba.
2012. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.tisztában vagyok vele, hogy minden vetélés más és más, általában pedig vérzéssel jár. Ezért is írtam magzatelhalást. Amikor a kismama semmit nem érez az egészből, s boldogan várja babáját, miközben az már nem él. Aztán akár hullamérgezés is lehet belőle, ezért érdekel, milyen tünetei lehetnek és leghamarabb mikor jön valami erre utaló tünet.

Egyre inkább nem a kérdésre válaszolnak ezen az oldalon, csak meglátják, hogy "vetélés", akkor jön a "leírom a történetem" szitu. Jhaajj!

2.köszi. Nekem is olyan dokim van, akinél van uh. Dehát ez sem biztosíték sajna, mert van, hogy 1hónap is eltelik 2uh között :/

2012. júl. 19. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

"hogy elment a baba" ez egyenlő a vetéléssel ugyanis magzatelhalás esetében a baba nem megy el hanem elveszik


ha jól értem veled megtörtént, gondolom akkor ettől tartasz, az a legjobb ha megkérdezed a dokidat és nem ide írod ki a saját történeted amire mások a saját történetükkel reagálnak ami persze téged nem érdekel.

:)


szerencsére nekem nincs ilyen sztorim, de gondolom néhány hét alatt hullamérgezést kapsz, ha jól tudom talán kis foltok lehetnek a hasadon.


Ha magándokid van -én úgy értettem-akkor annyiszor csinál UH-t ahányszor fizetsz érte..


ez ennyire egyszerű....

2012. júl. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem már sajnos többször is volt missed ab-om,legutóbb pl 12 hetesen vették észre és azt mondták már 8 hetesen elhalt a baba,én nem vettem észre a 4 hét alatt semmit a tüneteim is meg voltak még a műtét után kb 2 hétig.
2012. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem erről mindig ez jut eszembe: [link]

Kérdező, remélem, azóta már boldog anyuka vagy!

2013. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A linken található infót orvosok írták.

Bennem 4 hétig volt halott a magzat, a következő tüneteim voltak:

Olyan érzés a melleimben, mintha csepegne a tejem (mintha a tejelválasztás megindult volna), de azt hittem képzelődöm.

A hasam ha hanyatt feküdtem előbb csak fura volt, utolsó (az elhalás 4.) hetében már mintha "beesett, behorpadt" volna, ha oldalt fordultam, akkor olyan furcsán "esett". Mások szerint képzelődtem.

Az utolsó héten a melleim alatt a hasam felső vonalánál (kb. ahol a melltartó is kidörzsölhette volna), nagyon csúnya vízszerű váladEkkal nedvedző pattanásszerű göbök jelentek meg és rettenetesen viszkedtek (melltartot nem.hordtam). Csak kesobb gondoltam, hogy ez valamifele "kivalasztasa" volt a szervezetnek, de jó későn.

15. héten halt el, 19. héten az uh-on derült ki.

Mivel a 15. hétig nem éreztem egyErtelmuen, higy mozog, ezert bAr a 16. heten, mivel masodik gyerek lett volna kerdeztem ket vedonot is, hogy a magzatmozgast nem kellene-e már érezni, azt valaszoltak ráér még.

Röviden hetekig benned lehet az elhalt magzat es nem feltetlen veszed eszre, a vermergezest/hullamergezest felejtsetek el (nezd meg a linket), a veralvadasi zavar nagyobb problema lehet.

En jo vereredmeny mellett (bár az orvosi hozzaallast latva lehet at se neztek a leleteket rendesen), majdnem elvereztem a azulesinditast kovetoen.

(a sajat peldam gyongyszem, hogy hogy nem lehet az amugy se tul jellegzetes tuneteket eszrevenni vagy ha eszreveszed masok ugyia megnUgtatnak es elaltatjak az aggodalmad...de tenyleg minden eset egyedi)

2013. dec. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, lehetnek-e. Nekem semmi tünetem nem volt. Talán csak annyi, hogy már pár napja nem éreztem magam terhesnek, de ez inkább megérzés volt. A vérmérgezés hülyeség, mert steril környezetben van odabenn. Csak az alvadási faktorokra hat, de az is ugyanolyan halálos lehet.
2014. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!