Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kismama hasa az eggyüttléttő...

A kismama hasa az eggyüttléttől számítva mikor kezd el nőni? Valamint az 5-ik héten milyen tüneteket lehet tapasztalni, és miket lehet észre venni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy 15 héten kezd el látszani. Azaz a 15 terhességi héten amit a mensi első napjától számolunk. Bár szerrintem ez alkati dolog.

Az 5 héten nekem nem volt sok tünetem éhes voltam és nagyon álmos és sokat jártam pisilni.

2011. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) ...nekem semmi tünetem sincs..és meg is jött már 2-szer is, de nem vagyok abban biztos, hogy nincs baba, mivel hallottam olyanokról, hogy terhesség közben is sokáig megvolt az adott nőnek
2011. dec. 12. 18:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy benne biztos, hogy nincs baba, akkor menj el orvoshoz. Utána biztos nyugodtabb leszel. Mondjuk szerintem, ha volt rendes vérzésed ráadásul kétszer is akkor nem hiszem, hogy baba van a pocakodban.
2011. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ...amúgy terhességi teszt kimutatja nem? akkor lehet ,hogy előbb azzal megpróbálkozok
2011. dec. 12. 18:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Amint írtad már legalább 9-10 hetes terhes lehetsz ezt már simán kimutatja a teszt.
2011. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, érdemesebb lenne előbb tesztelni, 5 hetes terhességet simán kimutatna.

Az első terhesség a 14-15 hét előtt nem nagyon szokott meglátszani, nekem pl a 22 héten kezdett el rendesen gömbölyödni a hasam, addig csak úgy néztem ki mint aki jól bekajált.

2011. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen egyéni, hogy kin mikor kezd el látszani... És mit értünk az alatt, hogy látszik? A gömbölyödő pocakot, vagy azt hogy 2 mérettel nagyobb ruha kell, de tényleg úgy nézel ki, mint aki csak jól bekajált?

Én kb a 6. héttől terhesnadrágot hordtam, mert annyira fel voltam puffadva, hogy sehogy nem bírtam magam belepréselni a normál nadrágomban. Terhes naci jó bő és kényelmes volt. :) Meg tesómtól kaptam és ő eleve vékonyabb alkat, világosan látszott, hogy 5-6 hónaposan már úgyse fogok beleférni.

5. héten... hát én savanyú uborkát zabáltam mogyorós mazsolás csokival. :) Párom hazaérve ezt látta és mondta, hogy akkor reggel első dolgom legyen egy tesztet csinálni, ami pozitív is lett.

Hányinger, émelygés, állandó álmosság és rohamokban éhség.

2011. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az eggyütt léttől 5 hét számolva az én esetemben.

Köszi a válaszokat. Amúgy nem is volt igazi eggyütt lét, csak "baleset" és nem is volt aktus, úgyhogy nem is hiszek a dologban, de nem is várom a babócát, csak kíváncsi voltam, hogy éreznem kéne e valamit, hogyha mégis becsúszott volna a dolog, mert még nem teszteltem mivel megjött

2011. dec. 12. 19:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elvileg 7. hét lenne. Nekem olyankor már rendes hányingerem volt és pisiltem ezerrel :)
2011. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Alkattól függ. Ismerek olyat, akin 7 hónaposan sem látszott. Rajtam egyből észrevették. Rosszullétek, tele vagyok pattanással,állandóan pisilni kell, de szerencsére már egyéb gondok lekopogom, de megszüntek. :) Nekem már most látszik a hasam, kb akkora mint mikor 23 hetesen elvetéltem, bár az is igaz, hogy annak csak 9 hónapja és még nem volt ideje visszamenni.

10 hetes kismama.

2011. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!