Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyors pulzusa volt valakinek...

Gyors pulzusa volt valakinek terhesség alatt? Mit vett be rá?

Figyelt kérdés
Van egy pánik betegségem xanaxot szedtem, az szépen rendben tartotta a pulzusom de mikor kiderült, hogy terhes vagyok abbahagytam (pár napja), most nagyon dobog a szivem és nem tudok elaludni...valami ötlet? Betaloc van itthon de nem tudom azt lehet-e...
2012. júl. 19. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a pulzusom gyors, kb 1 hónapja. Nem szedek semmit, bár én nem vagyok pánikbeteg, csak a meleg, és az időjárás teszi ezt velem. Még nem mondta a védőnő sem, hogy valamit be kell vennem rá.

32 hkm

2012. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem olyan 120 körül van...Neked?
2012. júl. 19. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél be rá semmit, ez circulatio hyperkinetika, terhesség alatt szükséges a megnövekedett pulzus a méh vérellátásához. Ha állandósul, és nagyon zavaró, akkor keress fel belgyógyászt.
2012. júl. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt, szintén pánikbetegségem van - szerintem ez állt mögötte - de ezt meg kellene nézetni kardiológussal. Nem tudom hanyadik hétben vagy de Betaloc Zok-ot én is kaptam ideiglenesen viszont nem az első trimeszterben. Mindenképp orvossal beszélj magas azért az a 120-as pulzus..Az sem jó ezért orvosnak kell mérlegelni az előny/kockázat tekintetében. Remélem tudtam kicsit segíteni, átérzem a helyzeted.

2012. júl. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem vagyok pánikbeteg, de tachikardiás vagyok, vagy is ha izgalom ér, akkor összevissza ver a szivem, szóval elég gázos. A dokim azt mondta, hogy ha felgyorsul a pulzusom, akkor vegyek mély levegőket az orromon és a számon fújjam ki kb 5 percig, miközben felteszek teát főni (orvosi citromfű tea: nyugtató hatású, patikában papírzacsiban árulják). Amíg a tea fő, és megvolt a mély lélegzés, akkor nagy levegő és nyomjak lefelé, mint ha nagyvécéznék, de csukott szemmel. Ezt így kb két-háromszor lehet, és javulni fog a vérkeringés, mert több vér jut a szívbe, és ettől jobban fog működni. Aztán elkortyolgatod a citromfű teát és szépen lemegy a pulzusod.

Kerüld az izgató helyzeteket, stresszhelyzeteket, horrorfilmeket, stb. Ne idegeskedj, és kérd meg a környezeted, hogy legyenek rád tekintettel, mert most nem szedhetsz gyógyszert sem.


Ezeket tudom ajánlani, remélem segítettem!


Ui.: A citromfűből egy bögrényi teához kb 1 evőkanál teafüvet forrázz le. Ha nem lenne elég hatásos, a következőt 2 evőknállal csináld, de ezt ne haladja meg. Nap 3-4 bögre elmegy, max fáradékonyabb leszel egy picit tőle, de a pulzusod rendben lesz és te se pánikolsz be olyan könnyen majd!

2012. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan 120 körül van, de sosem éreztem még rosszul magam miatta. Első voltam...
2012. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 17 hetesen felment 180 ra ,nagyon rosszul voltam,mentő,kórház.

Kaptam rá gyógyszert ha megint előfordulna ,meg 3 lépcső "pániktervet" hogy mit kell tennem..

Ilyen nem volt többször ,de magas maradt végig .

Szülés után is 115 körül mozog alapjáraton,szoptatok, nem nagyon tudnak mit adni ,csak placebo szerintem tensiomin 0,5 2x

:(((

2012. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!