Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1. babámat várom, pár kérdésre...

1. babámat várom, pár kérdésre válaszolnátok, kedves gyakorlott anyukák?

Figyelt kérdés

1. Sterilizálóra szükség van, ha igen, akkor milyet használtatok?

2. Szept. végére várom a kisfiunkat, pontosan hogyan, mibe kell felöltöztetni a hazahozatalhoz?

3. Ár-érték arányban milyen pelust javasoltok?

4. Ősszel-télen hány fok legyen a baba szobájában?

Segítségeteket előre is köszönöm. Üdv: 30 hkm



2012. júl. 20. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Én lábasban sterilizáltam, semmi baja a lányomnak.

2. Én hosszú ujjú body-t, ujjatlan rugdalózót, és ugyan olyan anyagú felsőt+ kis sapkát adattam rá. Vékony pléddel volt betakarva.

3. Mi kezdetnek pelenkadiszkontból vettük a Huggies super dry-t. Szuper volt!!! Most a Pampres Sleep&Play a nyerő.

4. Nálunk 26-28 fok volt. Néha ez is meleg volt neki.

2012. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó egészséget mindkettőtöknek, és boldog babavárást.

1. Szerintem nincs szükség sterilizálóra, elég, ha kifőzöl mindent. Így olcsóbb, és nem sokkal fáradtságosabb. Amíg pici volt a fiam, én a bimbóvédőt, cumit, kifőztem minden nap. Cumisüveget nem volt hajlandó elfogadni, de azt is főztem volna napi egyszer az első 3 hónapban, utána már elég heti 2-3 alkalom, meg több jó alapos elmosás.

2. ez időjárás függvénye, mindenképpen plusz egy réteget számolj, mint ami neked kényelmes, ha hűvös van.

3. A fiamnál a Pampers new born vált be

4. A legegészségesebb a napközben 23-25 fok, fürdetésnél min 25 fok, alváshoz elég a 21-23 fok, az a legkényelmesebb. Na persze ezt tartani mondjuk a nyári kánikulában, lehetetlen, de szerencsédre addigra már nagyobbacska lesz a babád.

Remélem tudtam segíteni.

2012. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem feltétlenül van rá szükség,de könnyebbé teszi az életet,hogy ne mindig a tűzhely mellett állj és forrald a dolgokat.Nekünk ilyen teljesen "no name" van,azt hiszem 3e Ft-ért vettük.A célnak tökéletesen megfelel;én elvből nem akartam érte sokat kiadni,mert ez is elvégzi a dolgát.

2.Hogy pontosan mibe hozd haza,azt majd az akkori időjárás fogja meghatározni.Lehet,hogy még javában 26 fokok lesznek,de az is lehet,hogy erősen hideg lesz.Ezzel majd ráérsz akkor foglalkozni sztem.

3.Én próbáltam a Libero-t,a DM pelusát,de ami maximálisan bejött az a Pampers Premium Care(megbízható,vékony de nagyon sok folyadékot képes elnyelni,nem csomósodik össze a babán,nem folyik ki belőle semmi sehol).Mi születése óta ezt használjuk,most 5 hónapos a kisfiam.Nem urizálásból veszem,hanem mert tényleg megéri az árát.Nem olcsó,de jó.

4. Az hogy hány fok legyen a szobában,ez is baba függő.Vannak nagyon fázós babák és vannak,akik nagyon nyugtalanul aludnak melegben.Az én kisfiam is ilyen,nem tud jól aludni,ha 23-24 foknál melegebb van a szobában.Ezt majd ki fogod tapasztalni,mert észre fogod venni rajta,ha valami nem jó neki.Jelzi,hidd el!

Remélem tudtam valamit segíteni!Könnyű szülést és jó babázást majd! :)

2012. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)
2012. júl. 20. 12:45
 5/7 anonim ***** válasza:

1. nincs rá szükség. A kifőzés teljesen megfelelő-ha kell. Nálunk még az sem kellett, mert nem fogadta el a cumisüveget, cicizett végig, még most is. Cumija meg nincs.

2. body, rugi, sapka, meg amikor berakjátok a hordozóba ráterítetek egy kistakarót. Az én babám szept. közepén született :) A kocsiig nem fog megfázni, otthon meg már meleg lesz.

3. Nálunk a Pampers Premium Care nagyon bevált. Tudom, hogy nem a legolcsóbb, sajnos. Aztán áttértünk a Liberora, kb 1éves korában. Most 22hós és szobatiszta

4.ősszel-télen elég éjszaka a 22fok, nappal meg a 25 bőven jó. Ha kimentek akkor meg overáll lesz rajta és nem fog fázni. Télen már el kezdheted szellőztetni a szobáját, meg rányithatod az ablakot is (persze csak akkor ha jól van van öltözve) aztán ha megszokta, akkor mehettekk szánkózni :)

Boldog babavárást, könnyű szülést :)

2012. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Nekünk is van sterilizálónk. Mi kaptunk egyet a rokonoktól. Annyival könnyebb, hogy ezt bedobod a mikróba és 3 perc alatt kifertőtlenít mindent. A kifőzéssel meg ácsoroghatsz fölötte míg felforr a víz. Persze lehet ezt is, azt is. Én nem vagyok elég ügyes anyuka ahhoz, hogy még a főzőcskét is beiktassam a napomba. Örülök, ha élek. :)

2.) Időjárástól függően. Nem kell túlöltöztetni, mert az nem tesz jót a babának. Ha meleg van, elég egy body vagy rugdalódzó meg egy vékonyabb pléd, ha hűvösebb, akkor valami melegebbet kell ráadni.

3.) Eleinte megéri jót venni, hiába drágább. Pampers, Libero, ezek a jobbak. Sokba kerül, de megéri, mert könnyebb tőle az élet. Meg ha összeadod a plusz mosási költséget egy gyengébb pelus esetében majdnem ugyanott vagy. De amúgy minden gyereknél más. Amelyikből nem folyik ki semmi meg nem szenved tőle a gyerek, az jó. Majd kitapasztaljátok.

4. Amikor fűtés szezon van 20-21 fokot szoktak javasolni. Ha fázik a gyerek esetleg sapit lehet a fejére rakni, vagy melegebb hálózsákban altatni, de nem szabad, hogy nagyon meleg legyen, vagy túl legyen öltöztetve, mert az megnöveli a bölcsőhalál kockázatát. Majd a védőnővel beszéld meg, hogy ő mit javasol.

2012. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1, Anno én is úgy gondoltam, hogy felesleges a sterilizáló, aztán 3 hónapos volt a fiam amikor új mellszívót vettünk és ahhoz kaptuk ajándékba, imádtam, bepakolással együtt 5 perc alatt sterilizáltam mindent amit kellett. Nem kellett a bugyogó víz mellett ácsorogni.

2, Hát időjárás függő, alapból body az tuti kell rá, ha hűvösebb van akkor rugdalózó, esetleg pulcsi, nadrág, sapka mindenképp kell, ha hideg van, ha meleg.

3, Azt kell mondanom, hogy próba fog dönteni a pelusba, mi elkezdtük a DM saját márkájával a 2-es Baby Love-pssal, nagyon jó volt az ára sem volt vészes, ha ismered a Dm bababónuszos dolgokat, akkor tudod mikről beszélek. Aztán sajnos a 3-as már nem volt jó, valaki pedig esküszik rá, hát nekünk abból kifolyt minden, és akkor elkezdtük szinte az összes fajtát kipróbálni. Nekünk sajnos csak a Libero vált be, ami nem a legolcsóbb.

4, Ha szabályozható a hőfok akkor azt ajánlják, hogy nappal, 20-21 fok, fürdésnél, legalább a fürdető helyiségben 24-25 fok, éjszaka 18 fok körül.

2012. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!