Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek ilyen kismama...

Van köztetek ilyen kismama (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Akinek 20 hetes terhes korában még észre se lehetett venni a terhességét?

Tehát semmilyen tünete nem volt(maximum a vérzés elmaradása) és nem is látszott semmennyire sem a hasa?Azaz nem is hízott?Magyarul látszólag és "érzésre" sem érezte magát kismamának?



Azért kérdezem,mert 20 hete volt az utolsó menstruációm.Hormonproblémáim vannak már régóta,igaz.9 és a 13.héten teszteltem,negatívot.Semmilyen tünetem,hízásom/fogyásom stb nincsen.Jövő héten van dokihoz időpontom.Köszönöm a válaszokat



2012. júl. 22. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok mondani, hogy nekem a 20. héten már erőseket mozgott a pici, és a hasam is bőven kerekedett.


Kizártnak tartom, hogy terhes vagy, 20 hetes meg biztosan nem, ha a 9. héten (ami egyébként a HCG hormon termelődésének a csúcspontja) és 13. héten is negatívat teszteltél. Nekem az ötödik héten is vastag, erős csík jelezte a babát. Ez inkább a hormongond lesz.

2012. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Ez ma már legalább a 4. ilyen jellegű kérdés/ed...Én elhiszem,hogy szeretnél babát,de ez már kicsit sok!
2012. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez a mai egyetlen kérdésem,nem is voltam gépnél.Úgyhogy kérlek,hogy ne vádaskodj!!Ha nem tetszik,ne gyere ide.

Mindenkinek szíve joga kérdezni és válaszolni is.Én is olvastam hasonló kérdéseket,sajnos,ahol ennyi hormongondos,PCO-s kismama van,másnak is felvetődhet a kérdés..

Az első válaszolónak köszönöm,neki természetesen ment a zöld kéz!

2012. júl. 22. 21:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
huuu, anyam, ne haragudj meg de egy kicsit feleotlen vagy, hogy ennyi idot vartal a dokival. en minden alkalommal mar egy hetes kesessel is dokihoz rohangaltam, mivel a tesztem is negativ lett. persze kesobb rajottunk mi a baj, de ez mas teszta. de 20 hetig halasztgatni??? azert ez eleg necces, plane hogy te magad mondtad, hogy hormonproblemaid vannak, mar reg ki kellett volna vizsgaltatnod magad egy endokrinologussal, mert nogyogyosz a hormonokhoz ilyen szinten mar nem ert, es a norcolut, meg provera es tarsaik, amit ok felirnak, nem oldjak meg a problemat. ugyhogy azt javaslom surgosen keress fel egy jo endokrinologust, plane ha szeretnel babat a kozeljovoben, mert minel tovabb halasztod, annal nehezebb es hosszabb lesz a gyogyulas.
2012. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mikor látszik a hasa, az egyénileg eltérő, és lehet, hogy a 20. héten még nem igazán, de csak külső szemlélőnek. A kismama látja ilyenkor már a változást, a többség a magzatmozgást is érzi, és ami a lényeg, sajnos nincs pozitív teszted sem, így nem vagy terhes...


Az endokrinológust én is ajánlanám.

2012. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Negyedik válaszolónak.

Sajnos,nem ez az első eset.

És őszintén eléggé meguntam a dokihoz járkálást:Voltam jó párnál,vállukat huzogatva felírnak Norculotot,Proverát stb..ami kb.semmit sem ér.Voltam Mensmentisben,endokrin kivizsgáláson novemberben szintén semmi eredménye.

Legutóbb májusban voltam egy dokinál,aki szintén a Norculotot írta fel,amit már ki sem váltottam.

Szóval beleuntam,hogy minden hónapban az orvoshoz rohangáljak és vagy elköltsek 10 e ft-ot vagy szabadnapot vegyek ki,mert az SZTK-ban ülök egész délelőtt.

Voltam Mensmentisben,dr.Rencz Ritánál,dr Tekse Istvánnál,Maternity klinikán dr.Béres Lászlónál,Róbert Klnikán Nega doktornőnél,g1 intézetben dr.Pop Andreánál,Mamutban dr.Margitai Györgyinál,a Telkiben dr.Varga Emmánál.Ezenkívül az újpesti sztk-ban dr.Halász Domonkosnál,dr.Lőrintz Istvánnál,a terézvárosi Sztk-ban dr.Aszódi Ágnesnél.

SEmmi eredménnyel.Most ismét megyek egy újabb doktornőhöz.Gondolkodom az akupunktúrán is.

Mi többet tehetnék?

2012. júl. 22. 22:20
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha tudtok ajánlani egy tuti orvost(nőgyógyászt és/vagy endokrinológust) szívesen veszem.

Mindenképpen előrébb szeretnék lépni az eü.küret,Norculut,Provera,Clostylbegyt,Miligest stb.körből..

2012. júl. 22. 22:25
 8/16 anonim ***** válasza:
hat, en csak a mensmentist tudnam ajanlani, nagyon nehezen hiszen el, hogy nem vizsgaltak ki rendesen. volt pl terheleses cukor + inzulin verveteled? mert valoszinuleg IR is lehet a dologban. TSH-d, prolaktinod milyen magas. tenyleg nem hiszem el hogy nem tudtak kideriteni semmit, ezek az elso alap vizsgalatok, ezek kozul valamivel biztos hogy baj van. erre pedig mar adnak rendes gyogyszert. en pl mar ezekkel az eredmenyekkel mentem a mens-be elsore es meg is kaptam egybol a szukseges gyogyszert.
2012. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Teljes hormonpanelt néztek kétszer is,pajzsmirigy funkciókkal kibővítve,volt terheléses,inzulin is,sőt januárban mivel autoimmun dologra is gyanakodtak volt egy 250 pontos vérvételem is.Minden rendben volt,határértéken belül,egyedül a vas volt kicsit alacsonyabb(ami nem is csoda,mivel akkoriban gyakrabban jelentkezett a vérzésem).Januárban a Mensmentisben,dr.Renz Rita se tudott semmi éppkézláb dologot tanácsolni,csak a Proverát..

Volt két eü.kaparásom,amiből nem derült ki semmi rendellenes,hüvelyi uh-t is végeztek szinte mindig,se ciszta,se semmi nem látszódott.Így PCO jellemzőim sincsenek.Hízni pár kg-ot híztam az elmúlt évek alatt,de annak vélem betudni,hogy anyósomék közel költöztek és kaja ügyileg el vagyunk kényesztetve:)Szőrösödés,pattanások stb.sincsen.

Szóval lényegében nem jutunk előrébb,mert minden adatom,leletem rendben.

2012. júl. 22. 23:10
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben jártam a rendszertelen mensit illetően. Én babát akartam már régóta, a Halász doki elküldött hormonszintek vizsgálatára, a G1 Intézetben Tűzkő doki plusz vizsgálatokra, és ezekből kiderült, hogy alacsony néhány hormonszintem, és a G1-ben felírt Clostylbegyl segített - azóta babát várok (az Sztkba csak 3-4 hónappal későbbre rendeltek vissza, ezért mentem el magánorvoshoz is, ott mindent azonnal kivizsgáltak nem kevés pénzért). Azért írtam le az esetemet, mert lehet, hogy a G1 Intézetben tudnának Neked is segíteni.

2012. júl. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!