Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképpen kötelező a...

Mindenképpen kötelező a tüdőszűrő?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok. A kérdésem az lenne, hogy mivel nem voltam az elmúlt 3 évben tüdőszűrőn a védőnőm mondta, hogy majd el kell mennem, de csak a 33. hét után. Én viszont nem szeretném akkor sem kockáztatni Babóca egészségét. Nem lehet ezt valahogy kikerülni? Nem dohányzom, nem is élek ilyen környezetben, városban dolgozom, de vidéken lakom, sokat vagyok friss levegőn.
2008. máj. 6. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

semmiképpen ne menj! a röntgensugár árt a babának!

sőt minden röntgen előtt megkérdezik, hoyg nem vagy-e terhes, és aláíratnak egy papírt!

2008. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. Ilyen hülyeséget még nem hallottam! Még a fogröntgent is csak nagyon indokolt esetben csinálják, nemhogy a tüdőt. Ne menj el. Ez nincs benne a "kötelező" vizsgálatokba. Néha csodálkozom azon, hogy a védőnők nem ugyan azt a főiskolát végzik,mert néha írnak a kismamák hajmeresztő dolgokat, amiket a védőnőik javasolnak.

Üdv, 30 hetes kismami

2008. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! :) Én is úgy gondoltam, hogy nem fogok elmenni és kész, nem erőltethetik rám! Csak nem tudtam, hogy kötelező-e a tüdőszűrő eredménye vagy sem.
2008. máj. 6. 14:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Kötelező??? TILOS!!! Ma Magyarországon nem kötelező a tüdőszűrés, ugyanis többet árt, mint használ. Főleg ha kismama vagy. Szerintem semmiképp ne menj el!! Nem tudom a védőnőd hol vette a diplomáját?!
2008. máj. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!