Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » RH-os 12 hetes kismama vagyok,...

Kékes kérdése:

RH-os 12 hetes kismama vagyok, és amiatt aggódom, hogy okozhat-e problémát az első terhességnél, ha a leendő gyermekem vércsoportja RH+-os lesz?

Figyelt kérdés
27 évig úgy tudtam, hogy A(II)RH(+) a vércsoportom és a terhességi vércsoport-megállapításnál kiderült, hogy bizony negatív? Adódhatnak-e gondok a terhesség alatt?
2012. júl. 24. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
első terhességnél nem okoz problémát, szülés után fogsz kapni egy injekciót, hogy a következő babánál se okozzon gondot az esetleges Rh összeférhetetlenség
2012. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyszer nem lesz baj, de többszöri terhességnél kell, hogy kapj olyan szert,ami blokkolja a D antigént.
2012. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pont most láttam egy műsorban ezt. elsőnél nem gond,csak a többediknél mert akkor már termelődik az ellenanyag,most még nem
2012. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is A Rh - vagyok. Semmi extra, nem kell aggódni. Kapsz majd egy szurit a megfelelő időben, és annyi. Nem lesz semmi gond, nekem sem volt.
2012. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
RH negativ vagyok.4 gyerekem van.Sosem katam injekciót szülés után,mert minden gyermekem RH negetív.Szülés után leveszik a vért a köldökzsinórból,megállapítják a baba vércsoportját.Ha negatív semmit nem kapsz ha pozitív Gamma globulin injekciót adnak.
2012. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnél semmi gond nem lesz. Én nem kaptam az első után szurit mert - lett a fiam, de viszont utánna elvetéltem és akkor kaptam de utána sajnos még kétszer elvetéltem. De most itt mocorog a 27 hetes fiacskám a pociba.
2012. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is Rh- vagyok, párom Rh+. Amikor megszülsz, megnézik a babádat, és ha Rh+, csak akkor kapsz AntiD injekciót. Ne aggódj, terhesség alatt többször is fognak ellenanyagot nézni.
2012. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Remélem, tényleg minden OK lesz!
2012. júl. 24. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!