Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyertünk egy wellness hétvégét...

Nyertünk egy wellness hétvégét, úszhatok, szaunázhatok, fürödhetek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 6. 22:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Most 10 hetes vagyok.
2008. máj. 6. 22:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a furdes, uszas oke, de a szaunat hagyd ki.
2008. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én még hozzátennék annyit, hogy a termálvizes, vagy meleg vizes medencét kerüld el. És hallottam már olyat, hogy canestenes tampont raktak be arra az időre amíg medencében voltak. De megkérdezheted az orvosod ő mit tanácsol.
2008. máj. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tampont ne!!! Óriási tévhit! Főleg az első 12 hétben kell kerülni minden gyógyszerféleséget, ilyenkor árt leginkább a babának. Az úszás viszont kifejezetten jót tesz. Ha jólesik, ússz nyugodtan! A szaunát, ha hozzá vagy szokva és rendszeresen szaunázol, akkor rövid időre igénybe veheted, de ha nem , akkor inkább hagyd ki. A termálvizes medencét is jó kerülni, mert a víz túl meleg lehet, az pedig szintén nem jó a babócádnak.

Jó hétvégét!:-)

2008. máj. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szauna és melegvíz nem, de a hidegvizes úszás, masszázs, pakolás jöhet:-)

De jó neked, irigyellek:-)

2008. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úszni csak normál vizes medencében szabad, a termál, meleg és egyéb gyógyvizes medencéket kerüld el és mindenképpen figyelj papucs hordására nehogy elkapj valami lábgombát. Tőlem, mint 1,5 éves szaunázótól fogadd meg azt a tanácsot, hogy nem szaunázol sem gőz, sem infra, sem semmilyen szaunában. Nagyon sok jótékony hatása van alaphelyzetben, de mivel az infrasugár (infraszaunánál) 4-5 cm mélyen behatol a szövetekbe a babócának nem tesz jót. Még az Uh sem jó gyakran, mert minimális mértékben az is felmelegíti a szöveteket és ez zavarja a babát nem még egy 75, esetleg magasabb hőmérséklet. A gőzben meg rosszul lehetsz és az izzadás is nagyfokú folyadékveszteséggel jár.

Viszont megkérdezhetnétek, hogy az állapotodra való tekintettel nem vehetnétek-e szülés után igénybe a nyereményt, szoktak ilyenkor engedményeket adni.

2008. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fürödjél,mert nagyon jót tesz.Szaunázni sajnos nem szabad terhesen.A canestenes tampon viszont nem hülyeség,nekem orvos ajánlotta.És 10 hetesen is nyugodtan alkalmazhatod.Szerintem a termálvízben is megfürödhetsz,csak ne tölts benne sok időt.Ha zárva van a méhszáj,akkor semmi bajod sem lehet!
2008. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!