Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesgondozás ingyenes? A...

A terhesgondozás ingyenes? A többi lent!

Figyelt kérdés

Szóval van magánorvosom, aki megállapította a terhességet. Ő hozzá járok alkalmanként 5.000 Ft.-ért. Ő elküldött a védőnőhöz, aki kiállította a terheskiskönyvet és adott egy csomó beutalót, ami nem volt aláírva és mondta, hogy menjek be a megyeszékhelyen lévő terhesgondozóba.

Most már nem értem a terhesgondozóban mit csinálnak? Akkor nem kell magándoki, mert ott is megnéznek majd? Segítsetek! Köszi!



2012. júl. 28. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A terhesgondozás teljesen ingyenes. Mondjuk nem értem a védőnőd miért küldött be a megyeszékhelyre?

A terhesgondozáson rendszeresen mérik a súlyodat és a vérnyomásodat a terhesség alatt. Ezeket vezeti a kiskönyvben, plusz beleírja minden vizsgálat eredményét, vérvétel eredményeket, stb. És tanácsokat ad a babával kapcsolatban, hogyan kell fürdetni, etetni, mit csinálj vele ha fáj a hasa, szóval mindenben tanácsot ad a terhességgel és a babával kapcsolatban.

2012. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kisvárosban élünk és szerintem itt nálunk nincs terhesgondozás, csak a megyeszékhelyen. Csak védőnő van, aki a beutalókat adta ki, de azon se volt semmi pecsét vagy aláírás. Olyan mintha azért kellene bemenni a terhesgondozóba, hogy a beutalót aláírják és így le tudják venni a vért.
2012. júl. 28. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez mekkora hülyeség...más bocsánat.

Én is magánorvoshoz járok.Ezen kívül a faluba a védőnőhöz.Ha magándokihoz jársz,akkor nem kell még a terhesgondozóba is elmenni vizsgálatokra.

Nálunk úgy van,hogy a védőnő kiállítja a beutalókat és a vérvételes papírokat.Nem kell rá semmilyen pecsét vagy aláírás.

A terhesgondozóba van nálunk a vérvétel,nekem csak azért kell odamenni.Aztán az eredményekkel meg megint magándokihoz,amikor ő mondja.

Remélem azért érthetően írtam le.

Szóval: magándoki előtt védőnő,aki leméri a súlyom,vizeletet és vérnyomást néz.Aztán magándoki(amikor a kiskönyvbe be van írva),és ha közbe van vérvétel,arra a védőnő ad beutalókat és oda akkor azon a héten kell menni amikor a védőnő mondja.

33hkm

2012. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk viccesebb a helyzet.

Volt magándokim, aki minden hónapban megvizsgált, és felírt ezt-azt ha szükséges volt (pl. vitamint).

De nem adott sehová sem beutalót, sem a védőnő!

Tehát beutalókért, pl. vérvételre az sztk-s nődokihoz kellett mennem. :)

Mindenhol másképp működik.

Ha a magándokid mindent el tud végezni, akkor nem kell külön elmenned sehová. De ha ő azt mondja, hogy bizonyos vizsgálatot inkább sima sztk-s keretek között csináltass meg (mert neki nincs hozzá joga vagy gépe vagy bármi), akkor el kell menned sztk-s vizsgálatra is.

De alapvetően sok magándoki képes elvégezni minden vizsgálatot, vagy szerződésben áll egy-egy kórházzal és oda elküld.

A védőnő nálunk meg nem jogosult semmire igazából, úgyhogy csak vizeletet nézett és megmért. Ennyi.


De mint látod ezerféleképp tartják jónak a doki, és mások a szokások is.


Nekem amúgy az teljesen megfelelt, hogy volt egy magándokim, akik alaposan kivizsgált havonta, de a terhesgondozóban is megnéztek. Több szem többet lát alapon.


Magándoki nekem főleg azért volt, mert vele szerettem volna szülni is, és előtte jó volt hozzá járni, hogy megismerjem.

2012. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy van az ember lányának magándokija, ahhoz megy havonta. Van a körzeti védőnő, aki súlyt, vérnyomit mér, stb. Illetve van a terhesgondozó, ahol szintén súlyt és vérnyomit mérnek, illetve bevezetik a vizsgálati eredményeket a kiskönyvbe. Oda kötelező menni, mert az a 4 pecsét kell az az anyaságihoz.
2012. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!