Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történjen/mit tartalmaz...

Hogyan történjen/mit tartalmazzon a terhesség írásos bejelentése a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Az új Munka törvénykönyvkönyv szerint 2012. július 1-től a kismama köteles ÍRÁSBAN bejelenteni a terhesség tényét (csak ezesetben él a felmondási védelem, egyéb jogok stb...).

Tudnátok nekem abban segíteni, milyen szövegezése, tartalma, formája legyen ennek az írásos bejelentésnek? Ha írt már ilyet valaki, tudna egy mintát küldeni?

Nagyon köszönöm!



#Munka törvénykönyv #terhesség bejelentése írásban #terhesség bejelentése munkahelyen
2012. júl. 30. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tisztelet munkáltató



Bejelntem hogy a következö fél évebe nem tudom felvenni a munkám hanem szeretnék elenni táppénzre 2013 december 24 fog megszületni a második gyermekem

itt csatolom a kiskönyvem fénymásolatát illetve a Doktor által kiadott papiromat miszerint fel van tüntetve a szülés várható ideje

megértését köszönöm



ezt a könyvelönek be kell nyujtani illetve a munkáltatónak IRÁSBa!!!

Hogy nyoma legyen

2012. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én igy irtam bocs a helyesirási hibáért !! az igazolásokat feltétlen fénymásoltat ad neki!! eredeti sajat kezedbe legyen s alá egyen irva dátumozva ajánltt ként kell feladni a többi a munkáltató, Könyvelö feladata
2012. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én csak a 91 napos, családi adókedvezményre jogosító nyilatkozatot és az ahhoz csatolt eredeti orvosi igazolást adtam át (eleve kettőt kértem ez utóbbiból). Azt a munkáltatónak írásban át kell vennie, s egy példányt nekünk is visszaadnia.

Egyébként ha nem akarod a 91 napot megvárni, akkor én valami ilyesmit írnék:

Tisztelt Munkáltató!

Ezúton tájékoztatom, hogy gyermeket várok. A mellékelt orvosi igazolás alapján a szülés várható időpontja ....

Üdvözlettel,


A lényeg, hogy legyen egy általa aláírt példányod, melyen van egy átvételi dátum.

2012. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszotokat és a példát is!

Közvetlenebb a viszony a főnökömmel, szeretném személyesen közölni vele. Ilyenkor azt olvastam célszerű "Átvettem, aláírás +dátum" -ot kérni Tőle, egy példány az enyém egy az övé.


Még van egy kis időm, csak a betöltött 12. hét után tárnám elé a hírt. :-)

2012. júl. 30. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Igazolást az orvostól kell kérnem?

Engem azonnal iirtak és most vagyok a 9. hétben még csak. De mivet táppénzen vagyok nem tudok várni a 12. hétig a bejelentéssel, hiszen a munkámat nem tudom elvégezni a rosszullétek miatt és a műszakozás miatt a doki is kiirt.

2012. júl. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A 91 napos igazolást igen, a terhesgondozást végző orvostól kell kérni.

Egyébként ha téged azonnal kiírtak táppénzre, akkor a táppénzes papírodon elvileg a veszélyeztetett terhesség kód szerepel. Ha azt leadtad a munkahelyeden, ők megigényelték számodra a táppénzt, akkor elvileg máris közölted velük a terhesség tényét. Én ilyen helyzetben nem aggódnék, de biztos ami biztos, írj egy (kétpéldányos) levelet, vetesd át, s így jelentsd be hivatalosan is a munkáltatónak.

2012. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Sziasztok!


mi van abban az esetben ha a munkáltató egyszerűen nem hajlandó átvenni és aláírni a papírt?

2013. jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, tértivevényesen elküldöd a levelet.
2013. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

tudom szőrszálhasogatás, de attól hogy egy tértivevényes levélben küldöm, attól még az nem bizonyítja , hogy ténylegesen az volt a borítékban és nem csupán egy smiley-s képeslap.


arra van valamilyen mód, hogy a levél tartalma is bizonyítható legyen?

2013. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ügyvéd által íratod, küldöd.
2013. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!