Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan mossátok ki a...

Ti hogyan mossátok ki a babaruhákat? Géppel v. kézzel? Öblítőt használtok-e? Milyen mosószerrel? (én babás Tomit vettem) Kivasaljátok őket? Az új textileket - pelenka, kifogó stb. - is kimossátok? És kb. hányadik héten?

Figyelt kérdés

Bocsi a sok kérdésért, de első babámat várom. Vannak új és használt turis dolgok is, ezek között tesztek különbséget a mosásnál?

Köszönöm!!!



2012. júl. 31. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezek engem is érdekelnek :) én is az első babámat várom :)
2012. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is első babás vagyok, én is Tomit vettem :) Hát én 30 fokon gépben mostam, annyi, h öblitő helyett 10 %-os ecetet használtam ( ezt a védőnő ajánlotta ) de csak egy löttyintésnyit, és igen, mindent kivasaltam és kimostam, tehát a textilpelenkát ilyesmit is :) jah, a 36. héten.


37 hkm

2012. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én géppel mostam a baba ruháit külön a mieinktől. De hogy bolti vagy turis, aközött nem tettem különbséget a mosás során. A mosószer az volt, amivel a mieinket is mostam, Ariel Color & Style. Öblítőt nem használtam 1 éves koráig mert az csak vegyszer, és amúgyis jobb volt a finom baba illatot érezni rajta. Kivasalni csak a bodykat vasaltam ki, vagy ami ténylegesen érintkezik a baba bőrével. Első használat előtt mindent kimostam, kifogót, textil pelenkát is, kb a 36-37. héten. Soha nem ömlött fel a babám bőre, pedig fehér érzékeny bőrű.
2012. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy géppel. Amikor 7-szer kellett egy nap átöltöztetni, mert lebukta magát vagy robbanósat kakált, akkor nem lötyköltem. Nekem bármilyen mosógél bevált, a lényeg, hogy folyékony legyen, de gyakran választottam a babás vagy sensitive változatot, de többnyire azt vettem, amire kupon volt. Öblítő helyett egy löttynyi ecetet szoktam használni. És nem vasaltam semmit. De mindent kimostam, az új ruhákat és pelusokat is, mindent. Amit lehetett, 60 fokon, de pl. egy plüssrugit nem lehet, csak max. 40 fokon. Fogalmam sincs már, hányadik héten, a 30. hét után, az biztos. Hidd el, nem lesz baja a babának, ha nem steril minden körülötte, persze legyen tisztaság! A nagytesót sem sterilizáltam, mielőtt hozzányúlt a kistesóhoz.
2012. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én majd gépben fogom mosni ha itt az ideje és öblítő helyett ecettel :) majd a 30. hét után akarok nekiállni, addig meg van idő :) a mi mosoporunkkal mosom neki, azt mondta a védőnő az jó lesz, ha meg mégsem akkor váltunk neki egy másikat és akkor azzal újramosunk mindent. én ki akarom vasalni majd a cuccokat, azt hallottam az is fertőtlenít valamennyire mert forró
2012. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Folyékony mosószert használok, öblítőt is, a gyereknek a drágábbikat veszem meg.


Igen kivasalom a ruháit , mert így is fertőtlenítek legalább. Amíg anyum itt volt az első hetekben addig ő kézzel mosta a ruháit és géppel szoktam. Mindet kimostam neki és ki is vasaltam mielőtt betettem volna a szekrénybe, fene tudja gyártás során mi került rá.


Szülést megelőzően KB. 2-3 héttel minden a helyén volt.

2012. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én mindent kimostam 40 fokban, sima Bonux mosószerrel.

Öblítőt nem használok, csak az ágyneműhöz és a törülközőhöz (és azt 60 fokban mosom).

Természetesen a kifogót, lepedőt is átmosom, mindent vasaltam. A vasalás nemcsak a puhaság, hanem a fertőtlenítés miatt is fontos.

2012. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én Persil Gold folyékony mosószert használok a babaruhákra, mert öblítő nélkül is nagyon jó illatúak lesznek, meg elég sok kis ruha csak 30fokon mosható!

Az újakat 30fokon, a kapott használt rucikat meg 40fokon mosom, mindkettőt öblítő nélkül!

Nekem is a védőnő mondta, hogy ne tegyek hozzá öblítőt és külön kell majd a használt babaruhákat tárolni és mosni is, mert eleinte érzékenyek mindenre a picik, a mi ruháinkon meg millió baci lehet a buszról, boltokból.

Ezt a szétválogatást a védőnőm addig javasolta, amíg el nem kezd mászni a pici, akkor már úgyis minden a szájába kerül!! :D

Ja és én mindent kivasalok a legmagasabb fokozaton(ha a ruha engedi), az fertőtlenít! :)

Több méretű ruháink is vannak már, midet kimostam és csak 62-es méretig vasaltam ki, a többit majd folyamatában! :)

Persze később majd nem kell ennyire elővigyázatosnak lenni, csak az első hónapokban! :)

Boldog babavárást Neked!! :)

37hkm

2012. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Te nem mosod ki alapból a textilt (legyen az ruha,vagy bármi más),ha újat veszel,mielőtt használod??Természetesen a babának is ugyan úgy ki kell mosni mindent első használat előtt.A vasalás azért fontos,mert fertőtlenít is;ez használt holmik vásárlása esetén kap nagy hangsúlyt.

Én normál mosószert használok,csak folyékonyat,nem kimondottan babáknak valót,mert az védőréteget képez a ruhán,amit később (esetleges allergiás reakciók esetén)nagyon nehezen lehet eltávolítani.Én a 33. hét környékén csaptam fel mosólánynak és kezdtem előkészíteni mindent.

2012. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én a héten kezdem el majd a mosást. Mosógépben természetesen. Persil Sensitive mosószert és Silan Sensitive öblítőt vettem. 40 fokon fogom kimosni a ruhákat, és utána nyomok rá egy plusz öblítést is. Aztán napon szárítom (ez is fertőtlenítő hatású), utána kivasalom. Nem teszek különbséget a turis+bolti cuccok között, csak ugye színek szerint fogom mosni őket.

És igen, a textil pelust, kifogót, plédeket, kocsikabátot, ágyneműt is kimosom.

Mindenkinek Boldog babavárást kívánok!

38 hkm

2012. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!