Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért rosszabb a Málna név,...

Miért rosszabb a Málna név, mint az Ibolya?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy növény neve mind a kettő, az Ibolyára mégsem mondanak semmit, a Málnát pedig ócsárolják.
2012. júl. 31. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcs vagy virág, nem mindegy. Legalább is nekem. A virág az virág, de a gyümölcs mégiscsak egy kaja.
2012. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ibolya név nekem tetszik, úgy hívták a keresztmamámat :(!
2012. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik egy generációkon keresztül megszokott név. Ibolyának el tudok képzelni egy idős tanítónénit is, de Málnaként nem.

A színek is így vannak, Piros-ka, Barna-bás, ezekbe benne van egy szín, mégis nevek...de képzeld el: Kékike, Zöldike... így már kissé meredek.

2012. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát látod ezt én sem értem. A Rózsa, Ibolya, Virág, Hanga, Kamilla, stb. tök elfogadott, míg ha például Zsályának akarnám nevezni a gyerekem minden ki lehurrogna. (Amúgy nem akarom.)
2012. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Málna jobban tetszik. Ezt adtam volna a lányomnak is, de ahogy írod, mindenki lehurrogta. (Egyébként szerencsére kiderült hogy fiam lesz. :))

Szerintem azért "rosszabb" mások szemében mert az Ibolya már elfogadott, elég sok van belőle, a Málna pedig nagyon ritka név. Szerintem az Ibolyával is így voltak anno. A Málna is elfogadott lesz pár év múlva.

2012. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem rosszabb, nagyon aranyos. De szerintem még nem nőtt fel a generáció, nincs még Málna néni :) Mostanában lett divatos, még szokja a nép. Nekem tetszik.
2012. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, mint az Eperke :)
2012. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó,nagyon jó:))))

vagy tényleg van ilyen is?! én egyszer beszélgettem egy anyukával,aki szinte végig egy "Málnát" emlegetett,én nem tudtam mire vélni akkor...később kiderült,hogy a kislányáról volt szó,hát én abból nem sokat értettem..mert mindig elvonta az a bizonyos málna a figyelmemet!

Lehet az van hogy még nem elfogadott,én akkor is borzasztó rossznak találom,nem adnám,pénzért sem.

2012. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!