Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy csináljam? Bővebben lent!

Hogy csináljam? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A babánk novemberben érkezik majd. A karácsonyt mindig a családdal töltjük, szent estét itthon a férjemmel, de a második napot már úgy, hogy elmegyünk egy másik városba 35 kmre a lakhelyünktől, busszal, apu kijön értünk a pu-ra. Onnan kocsival elmegyünk, egy másik városba, ott három helyre megyünk (apuék,papa, keresztszülők), és onnan este majd haza.

Ezt a picikével nem tudom majd megcsinálni, hiszem, nem fogom a gyermekemet rángatni ide-oda, csak mert a család nem tud összegyűlni egy helyen.

Ti hogyan oldottátok ezt meg? Mennyi idős volt a baba, amikor már mentetek vele hosszabb távra is?

Mit csináljak a családdal? Ti mit csináltok, hogyan csináljátok?

Köszönöm előre is!



2012. júl. 31. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem hozzátok menjenek át azok akiket meg akartok hívni....

busszal semmi féle képpen nem mennék újszülött kisbabával, uh szerintem csak ez marad ha nem tudtok kocsival átmenni a rokonokhoz!

2012. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi november közepére várjuk.A szent estét immár hármasban fogjuk itthon.Aztán másnap útra kelünk kb.100 km.Egyik nap egyik szülő, másik nap másik szülő.Szerencsére gy városban laknak.Kicsit könnyebb a helyzetünk.

Próbáld meg megkérni a családot, hogy a picire való tekintettel gyűljetek össze.Biztosan megértik majd, hiszen akkor még olyan kicsike lesz, megértem, hogy nem akarod ennyi helyre húzgálni.

24hkm

2012. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi babánk is novemberi.

Én bejelentettem előre, hogy nem fogok ugrálni a kicsivel, ha gondolják ők jöjjenek el, de nem csinálok nagy evés ivást ilyesmit. Gondolom megértik, ha meg nem majd megbékélnek. Szerintem mondd el te is, hogy nem akarsz egy ilyen procedúrát végig vinni egy pár hetes babával... Lesz karácsony jövőre is! :)

Boldog babavárást! :)

26 hkm

2012. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Nálatok megértették?
2012. júl. 31. 18:54
 5/13 anonim ***** válasza:

Ahogy éreztem rajtuk... Megértették. Mindenki félti így is a Kicsit, hogy szegény télre születik... Dehát ezzel nem tudunk mit tenni.

Szerintem Nálatok sem lesz gond, mond meg, hogy neked most a babád egészsége fontosabb! Biztosan megértik! :)

Utolsó voltam! :)

2012. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. júl. 31. 19:29
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is azt kéne, hogy felkészíted őket lelkileg, hogy ezt a Karácsonyt otthon töltöd a picivel, és ha van kedvük, akkor ruccanjanak ők fel hozzátok. Valószínűleg megértik majd.


A mi babánk is novemberi lesz, és a Karácsonyt idén nálunk töltjük, nem a szüleimnél. A sütést-főzést apu megoldja, becsomagolják a kaját és áthozzák, hogy nekem ezzel ne kelljen vessződni, a karifát párom és anyukám fogja feldíszíteni, nagyszüleim meghaltak, páromé külföldön élnek és a szülei is, úgyhogy még a keresztanyám lesz velünk és ennyi (keresztapám is meghalt már). Eléggé meghitt lesz! :D


Szép babavárást, könnyű szülést!

2012. júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves Médea13!


Ezek szerint Te már most megmondtad Nekik, hogy idén nem megszokottan lesz a karácsony?

De tényleg, hát nem lehet ennyi helyre menni.

Sőt, a férjemmel nem is megyünk mindenhova együtt, mert szenteste otthon, első nap apuék egyszer az egyik városban, utána a másikban még három helyen. Ezalatt a férjem a Húgáéknál van, aztán második ünnepen a nagymamámékhoz megyünk (anyu szülei), ott vagyunk, délután még kirohanunk anyósomékhoz. Anyuékra szinte nem is jut időnk, csak már 28.-án. Valahogy be kell majd állítani a családot, talán a nagymamával megbeszélni, hogy majd csak 28án tudunk találkozni, apuval meg megszervezni, hogy a négy helyet szervezze össze. Mivel úgy szeretném már, ha már a pici is meglesz, hogy egyik nap anyósomék, másik nap anyuék, és apuék összesűrítve. Csak ezt nem tudom, hogy apuékkal is hogyan beszéljem meg, hogy úgy adjam elő, hogy össze is jöjjön, meg úgy, hogy ne is bántsam meg őket. Nagymamám a másik tészta. Mert ők esnek majd ki abból, hogy a tényleges karácsonykor (26,27-én) az unokájával és a dédunokájával legyen. Azt sem tudom, hogy majd ő mit fog szólni ahhoz, hogy őt 28-ára "tesszük át". De az én életem legyen rohanás, mert ők nem tudnak egy helyre összegyűlni???

Köszi amúgy a válaszokat, ez csak amolyan hangos gondolat volt, amit le is írtam. :-)

De ha van hozzáfűzni való ehhez is, szívesen várom.

2012. júl. 31. 19:42
 9/13 Szanka ***** válasza:

Kedves Kérdező!!


Egy pici babával nem szabad hosszú útra menni, vigyázzni kell rá! Ráadásul hideg is lesz! Vigyázzni kisgerincére, miben viszitek, ha mégis úgy döntötök, hogy mentek.

Nekünk szeptemberi lesz a baba, de én már most megmondtam, hogy idén karácsonykor, csak a városon belül megyünk a rokonokhoz. Páromnak apukája kicsit meszebb lakik, kb tőlünk két órás út, de ha menénk is, ahogyan te is mondod 1 egész napos kis kiruccanás lenne!

Nem kell ezen senkinek sem megsértődni, sztem ez teljesen érthető, hogy a baba most fontosabb.

Meg ha tudnak, akkor jöjjenek most a rokonok :)

2012. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szanka ***** válasza:

Nagyszülök is ott vannak, remélem el tudják hozni őket, ha jönnek.

(az előbb lemaradt :))

2012. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!