Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állapotosan ártalmas nagyon a...

Állapotosan ártalmas nagyon a mekis kaja?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok.Nem eszek sokat belőle, de néha megkívánom.Az elmúlt 4 hétben egy héten egyszer vagy megeszek 2 sajtburget vagy 1 bigmac-et.Kólát nem iszok meg semmi ilyesmit, nem eszek sok cukrot.Főzök minden nap, sok gyümit eszek, aloe gélt iszok, rostosleveket, femibiont szedek.Szóval nagyjából egészségesen élek.Mégis aggaszt most, hogy nem e csinálok ezzel bajt.Szerintetek???
2009. júl. 17. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

A gyereknek nem, csak esetleg hízol!

És most azt is elfogod viselni, csak akkor leszel gondba, ha szülés után nem akar lemenni!

2009. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Néha én is megkívántam. :) Egyél nyugodtan semmi baj nem lesz, hisz nem azon élsz egyébként.


11 hetes kisfiú anyukája

2009. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Én imádom és végig nem mondtam le róla! Persze mértékkel. Már 37 hetes a babám, biztos szeretni fogja a mekis kajákat :) Ma is ettem az új szuper fagyit............. Jujj, de fincsi!
2009. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Nem, az sokkal rosszabb, ha nagyon kívánod, és nem tudod megenni.

A baba úgyis jelzi, ha nem tetszik neki valami.

Nekem a 30. hét körül egy mekis vacsora után szegénykém ringlispilként forgott a pocakomban egész éjszaka, úgyhogy többet nem ettem mekis kaját a terhességem alatt, de nem lett semmi baja.


9,5 hós kislány anyukája

2009. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Semmi ilyesmi nem ártalmas, ha nem viszed túlzásba. Én kb. 2hónapos voltam, mikor este fél 10-kor megkívántam a girost.

Persze csak a felét tudtam megenni. Szóval, amikor kívánós vagy és teheted nyugodtan edd meg, amit megkívánsz. Jó egészséget!

2009. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

szia,


én is 7hetes és 3 napos vagyok, ma én is megkívántam a mekit, amit egyébként nem is igazán szeretek. Letoltam egy csirkemenüt és egy sajtburgert, na és a karamellás fagyi se maradhatott ki a sorból. Azt hiszem rögtön vérré is vált bennem, hiszen az elmúlt napokban szinte semmit nem ettem.

Szerintem - ha nem viszed túlzásba, nem lesz gond belőle, de próbálj inkább csak havonta egyszer mekit enni.

Azért próbálj meg egészségesen étkezni sok-sok zöldség elsősorban, és gyümölcs. De kissé túlzás az aloe-gél, rostlevek és a femibion is. Az se jó ha túl sok vitamint viszel be. Maradjon a magzatvédő vitamin + calcium, esetleg magne B6 néha.

Arra figyelj hogy olyan zöldséget és gyümit egyél ami a vérre hat, és vasban gazdag. (spenót, kelkáposzta, brokkoli, szeder, áfonya, feketeribizli, stb.)


Könnyű, kellemes babvárást!

2009. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
hé te most komolyan mondod, hogy képtelen vagy ellenállni a hambinak, mikor terhes vagy? :) én sem bírtam. :) mértékkel teszed akkor nem árt. ha nem akarsz túl sokat felkapni magadra a terhesség alatt, akkor ne egyél sokszor ilyesmi ínycsiklandozó illatú , és ízfokozókkal fokozott kaját.
2009. júl. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

jóóó...akkor most ennyi erővel ne is együnk rántott dolgokat,mert hogy az olajban sült??? én baromira úgymond lesz@rtam ezt az ezt,meg azt nem ehetünk dumát...,és minden egyes vérképem jó volt mindíg...és nem egyszer ettem mekis sajtbucit,meg itthon jégkrémet,meg csokit is ha épp megkívántam,sőt...az elején úgy letoltam egy zacsi csipszet,hogy öröm volt nézni...:) egyszer szólt a védőnő,hogy egy kicsit visszakéne venni a sós dolgokból,vagy az édes dolgokból,de mivel akkor még dolgoztam,így nem igazán jöhetett létre,hogy a cukros cumókról mondjak le,ugyanis cukrász vagyok,és aki ilyenkor ellen tud állni a 40-50 féle sütinek,az tényleg egy nagy ász...Szóval én reggel 1/2-8-ra már általában túl voltam egy kókusz mignonon,egy meggyes pitén,és egy-két szem pogin is...:)

Így maradt az,hogy akkor jóóó....mondjunk le a sóról...erre így,hogy kevésbé sóztam a reggeli zöldségeimet,így már a következő vérképemen majdhogynem kevés volt a jód...úgyhogy erre is azt mondtam,hogy ez akkora nagy hülyeség...,ha úgyanúgy ettem volna,mint idáig,akkor az is jó lett volna...na mindegy...azóta is azt,és akkor eszem,amit megkívánok..és még a következő pár hétben is így fogok tenni,mert még annyi van hátra szülésig...Szerintem,ha valaki nem kezdi a terhességét amúgy nagy túlsúllyal,annak nem hiszem,hogy bármi ártana...én idáig,hogy tömtem magamba a kajákat,kb.15 kilót szedtem fel...na most mennyivel lenne kevesebb,ha nem zabáltam volna,csak úgy falatozgattam volna,mint egy kismadár..? :) nekem így volt jó... szóval ha rám hallgatsz,azt eszel,ami jól esik.ha meg egy kicsit tényleg túlsúlyos lennél,akkor majd úgyis szólnak,hogy jó lenne,ha odafigyelnél...ha már megszül az ember,akkor kell majd odafigyelni szerintem,hogy igazán mit is eszünk majd...na de addíg legalább élvezzük ki azt az időt,amit lehet...!:)


mindenkinek kellemes baba várást,és komplikáció mentes szülést kívánok!

/36+2hetes kismama/

2009. júl. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
dehogy artalmas! egyedul a majonezt ne vidd tulzasba, mert konnyen romlando etel! ha vedett vagy a toxoplazmozis ellen, akkor a salatajukat is nyugodtan eheted, ha nem, akkor ne bizz abban, hogy alaposan megmossak! kola-t is ihatsz, csak mertekkel! szep babavarast!
2009. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

utolso valaszolo vagyok.

sajnos nem ertem, hogy miert kell lepontozni a segito szandeku valaszolokat!?

szerintem az osszes valasz hasznos volt, megis lehuztak mindenkit... ki erti ezt!? :-)))

2009. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!