Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire kell odafigyelnem, hogy...

Mire kell odafigyelnem, hogy ne hizzak a terhesség alatt, vagy legalább is nagyon minimálisat?

Figyelt kérdés
Mert sajnos kövér kismama vagyok (5 hetes).
2008. márc. 17. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Általába a kövér kismamák nem híznak sokat, de ezt sem lehet 100%-ra kijelenteni.A lényeg hogy ne úgy fogd fől hogy 2 ember helyett eszel, mert ez nem igaz.A babó úgy is elveszi ami neki szükséges, ha nem eszed magad teli.Én 80kg-val kezdetm a trhességet a 34.hétbe vagyok,és 5 kg-nál tartok.Igaz nálam volt egy kis cukor probléma, és az is csak a terheléses, az éhomi az tökéletes. Szóval én cukor mentesen eszek, édesítővel. Ne hidd el hogy a babának árt az édesítő,mert a cukor bizony jobban árt.Zsíros ételeket kerüld, én undorodom tőlük hála az égnek. Tészta féléket csak kis mennyiségbe,és ne sokszor.Űditőket is kerüld, vagy igyál cukormntest, vagy ásványvízet. Mióta babás vagyok, annyira jól esik az ásványvíz hogy megtudok őrűlni érte.Ja és a terhességi vitaminból is a gravidát szedd ha akarsz szedni, mert az elevittől székrekedésed lessz, és +2kg havonta, ez már kimutatott tény.Én az első 7 hétbe mindentől undorodtam, és le ment rólam 4 kg.Kb az jött vissza, és a 25.hét óta nem mentem 85 fölé. Jó babavárást 34 hetes kismama
2008. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Az édesítő rém ártalmas dolog. Ha nem vagy cukros, akkor már inkább a cukor. Egyébként egyél nyugodtan amennyi jólesik, csak ne cukros, szénhidrátos, sós "üres" dolgokat, hanem értelmes tápanyagot, zöldséget, durum tésztát, gyümölcsöt. A mozgás is segít.
2008. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

csak az első válaszoló írására reagálnék: nem az elevittől lesz székrekedésed, mindegy mit szedsz ha lesz, lesz ha nem, nem.és én a 21.hétben / azaz 5.hónapban/ 3kg-ot híztam / elevitet szedek/ a bebizonyított tény szerint, miszerint havonta 2kg + lesz, már 10kg-nál kellenne tartanom.ez alkat kérdése szerintem.

konzultálj a doliddal, védőnővel.

boldog babavárást

2008. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
dokiddal
2008. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért megcáfolnám,mivel amibe nincs aszpartman, az nem ártalmas.Szerinted aki cukor beteg egész életébe,az ne válaljon gyereket?Ja és ha már a gyümölcsnél járunk,csak megjegyzem, hogy nekem a terheléses cukrom a rengeteg gyümölcstől volt, mivel a fruktóz vagyis gyümölcscukor, ártalmasabb bárminél.Mióta Heti egyszer eszek kivit, tökéletes a cukrom.És nem híztam 20kg, mint a kismamák 70%
2008. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A 21.terhességi hét az még nagyon az eleje,akkor rajtam 1kg-volt. Majd ha a 34.hétbe leszel írd már meg hogy mennyi kg van rajtad elevit melett légyszi.Köszi
2008. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
oké, mindenképp megírom, de nem győzőm hangsúlyozni ez alkati dolog.nővérem 3hete szült, +8kg-val / elevitet szedett/, csak vékonyak vagyunk és nem vagyunk hajlamosak a hízásra.
2008. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze én is azt mondom hogy ha nem muszály édesítőzni, nem kell, de a gyümölcsel nagyon vigyázz.Látod én egy komoly betegség miatt már nem vagyok vékony alkatú, mindig 50kg voltam azelőtt. Mikor végre a batagségem kikezelték, és a súlyom magától elindult lefelé babás lettem. Abszolut nem bánom, és én nem vagyok már vékony alkatú, de valószínű a szülést 7-8kg-val befejezem.
2008. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy meg szerncsétlen hogy fogadjon meg egy olyan tanácsát aki vékony alkatú?Ez nem bántás, de ahogy írta ő kővér, akkor honnan tudod hogy jó neki az ami neked, is mikor vékony vagy. Ezt lehetett érteni amit írtam, vagy full értelmetlen volt?bocsi
2008. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
3. és 7. válaszadó voltam ,csak reagáltam, hogy alkati kérdés ez a hízás, pont tudom mennyire mindegy mit eszek , szedek /vitamint/ nem hízok, gondoltam fordítva is így van.
2008. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!