Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltatok terhesség alatt...

Voltatok terhesség alatt depressziósok? Milyen volt, miben nyilvánult meg? Mitől lehetett, és mikor lett vége? Hogy jöttetek ki belőle?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,én most.. Azt vettem észre,hogy órákon keresztül fekszem és sírok,nincs kedvem semmihez,ami régen lázba hozott pl.főzés..nem csinálok semmit csak nézek ki a fejemből és bőgök,és nagyon sötét gondolatok támadnak a fejemben,ami elég ijesztő,főleg,hogy itt a pocimban a kislányom. Nagyon sok minden kiválthatja ezt,de én legfőképp a hormonokat okolom,sok problémát felnagyítok így,amivel csak ráncigálom magam egyre mélyebbre. Remélem,ha megszületik a kicsi,akkor annyi lesz a teendő vele,hogy nem lesz idő depizni,meg elvégre már nagyon várjuk. Bár nem tudom,a szülés utáni depressziót,hogy tudnám elkerülni,ha már most is az vagyok.

Miért érdekel,Kedves Kérdező,ugye nem vagy te is depis?

31hkm

2012. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az vagyok.Csak fekszek,esténként bőgök egész nap zabálok.Már nem beszélek a babához,nem is zenélek már neki,nem tudok örülni semminek,nem megyek ki a házból sem.Nincs kedvem a világon semmihez.MOst úgy érzem nem érzek semmit senki iránt.Egy bálnának érzem magam,egyre nagyobb bálnának.Nekem is vannak túl rossz gondolataim.A barátnőim is kezd lekopni rólam,pedig nem is szoktam beszélni nekik a babáról, direkt hogy ne kopjanak le,de mégis.Remélem elmúlik.Neked is sok erőt kívánok.Én is nagyon félek a szülés utáni depitől.Pedig a babának szüksége lesz rám,nem szabad majd depiznem,de nem tudom mi lesz ha mégis.23 hetes vagyok
2012. aug. 1. 23:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még most fordulj pszichológushoz, mielőtt még jobban elhatalmasodik rajtad, ne szenvedj fölöslegesen és a picikédnek is jobb lenne, érte tedd meg és hogy ne menjen tönkre a kapcsolatod!!
2012. aug. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is ugyanúgy érzek mint az 1/3-as. én is 31 hetes vagyok és most várom elsö kislányom
2012. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szaisztok csajok! Csatlakoznék hozátok én is. Szintén csak bőgök és semmihez sincs kedvem. Ami miatt lehet az a mindennapos fejfájás lehet. Iszonyúan tud fájni és éjszaka is felébredek rá. Terhességem előtt migrénnek mondták de így nem vagyok benne biztos. Iszonyúan rettegek, hogy mi lehet ez és ha fájdalomcsillapítóhoz nyúlok akkor pedig a manót féltem. Állandóan a lakásban vagyok, a barátaim dolgoznak, vagy vidékre költöztek. Nincs senki akivel napközben beszélhetnék, a gondolataimmal vagyok magányos. Szörnyen rossz! Tehát én így élem át a terhességem. :(
2012. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaaaj Lányok!

Első vagyok. Én is be vagyok zárva egész nap a lakásba,nem mehetek sehová,mert feküdnöm kell. Az összes barátom eltűnt,pedig senkit nem terheltem a terhességemmel,még sincs senkim,akivel beszélhetnék. A párom nagyon félt minket ezért már egy ideje szex sincs köztünk,se semmi,tehát petting sem. A napi programom kb.a mosogatás és ez nagyon kikészít. De egyébként én továbbra is azt mondom,hogy a hormonok sem segítenek túl sokat,hogy jobb kedvünk legyen. Nekem a lábam fáj,de pokolian,tegnap már ezen is sírtam,és ugye fájdalomcsillapítót már nem veszek be,így is épp elég gyógyszert kell szednem. Ráadásul azt olvastam,hogy aki a várandósság alatt depressziós,az nagy valószínűséggel a szülés után is az lesz. Persze nem szabad így hozzáállni,de én már nagyon várom,hogy a karomban tartsam a pici lánykám,hátha attól elmúlik ez a pocsék közérzet :(

2012. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én sem beszéltem velük a babáról ha kérdeztek válaszoltam,de ennyi.

Szexelni nem szexelünk,nem kívánom az orálisat sem.

Nekem próbál mindenben segíteni a férjem amiben csak tud,fél 5ig egyedül vagyok,utána hazajön végre.Próbál velem beszélgetni stb.

Nekem szerencsére nem vizesedik még a lábam.

Próbáltál már ilyen szorító harisnyafélét a lábadra?

Vagy ilyen homeos bogyókat fejfájásra?Vagy lehet a séta is segítene a levegőn.Bár ilyen melegbe nem hiszem.:( Nekem szerencsére még nem kellett bevennem semmilyen gyógyszert,a fogam szokott néha fájni,de még bírom.

Meg attól félek nagyon hogy senki nem fogja szeretni a babámat.Hogy a nagymamái sem fognak vele foglalkozni.Meg senki nem fog segíteni nekem az első napokban,mert nincs a közelemben senki,és én még azt se tudom hogy fogjam majd meg szegény gyereket.

De a barátok eltűnése is kikészíti az embert.Nem tudom vagy nem akarnak már barátkozni így,vagy azt hiszik hogy zavarnának?!De nem hiszem hogy azt hinnék,mert én mindig kerestem,de valami ürügyet kitaláltak hogy nem érnek rá.Mondom jó.

2012. aug. 2. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok. (MayC neked pont az előbb írtam levelet, de mostmár akkor tudom hogy kislányod lesz:-)) Én is nagyon sokat voltam depressziós az utóbbi időben, pár napja érzem csak jobban magam, mindez a párom miatt van. Nálunk becsúszott a baba és ő nem akarta megtartani, én viszont nem lennék képes abortuszra így én döntöttem (bár mikor összehoztuk ő akart kockáztatni...) de együttvagyunk. Az utóbbi 1hónapban heti7 napot dolgozott, folyton veszekedtünk, szörnyű volt. Nekem nincs családom, élnek de ez hosszú történet, a párom családja meg látni sem akar mióta terhes vagyok. Barátoknak meg nyár van és Balcsi buli meló pasik a fontos. Alig várom már hogy meglegyen a pici fiam, szeptember végére vagyok kiírva... 33hkm
2012. aug. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!