Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, hogy bírjátok a...

Kismamik, hogy bírjátok a hőséget? Hogyan próbáltok védekezni ellene? Harmadik trimeszteresek, jártok még úszni/fürödni? A hétvégén mit fogtok csinálni (34 fok lesz)?

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:

szia, pont ezen gondolkoztam reggel, hogy mit fogunk a hőségben csinálni. A harmadik trimeszterben még simán fürödtem a Balatonban, 3 héttel ezelőtt is, de most már nem mernék sehol. Jövő hét péntekre vagyok kiírva, a méhszájat már 3 hete nem nézték, úgyhogy nem kockáztatok. Szerintem marad a lakás, bár az sem hűvös, tetőtéren lakunk... Sok zuhanyzás segíthet:)

Amúgy nehezen viselem a hőséget, ilyenkor mindig dagad a lábam, és tegnap óta a szám és szemem is egy kicsit vizesedik, azóta fáj a fejem is.

2012. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan még az elején vagyok a 3. trimeszternek, de a hétvégére mi is Balatont terveztünk. Jól besötétítek, minden ablakot becsukok és nem melegszik fel a lakás. Bár épp most fogok indulni tornázni, dél körül érek majd haza, na, az jó lesz. Viszek magammal vizet, úgy ki lehet bírni (én mondjuk általában jobban bírom a meleget). Igyál sokat, az segít, ne erőltesd a lábaid, inkább polcold fel (akkor nem dagad) és ha nagyon nem bírod a meleget, vizezz be egy törülközőt és terítsd a nyakadra, válladra. Kitartás, jövő héten már lehűl 29-re!
2012. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

30 hetes vagyok, úszni, fürödni nem szoktam, nem is szeretek (terhes -nem terhes állapottól függetlenül). Nem zavar a nagy meleg, nincs vele semmi gondom. Most az erős napsütés zavar, az árnyékot szeretem. Panelosok vagyunk, most hétvégén egész napos kerti összejövetelre megyünk, egyébként más hétvégéken apuékhoz szoktunk kijárni a kertbe, hogy a gyerekeknek is jó legyen, ott tudnak pancsolni, homokozni (van még két gyerekem). Ha nem ez, akkor maradnak a közeli árnyékos játszóterek. Semmiképpen nem zárom be magunkat, kint jobb szerintem, még ha meleg is van.

Jó babavárást neked!

2012. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A harmadik trimeszter elején még simán pancsoltam a nagylányommal a Balcsiban. Most 38 hetesen teljesen zárt méhszájjal nem akarok már kockáztatni, pedig lemehetnénk nagyszülőkhöz a nyaralóba. Egyre rosszabbul bírom a meleget, a bokám estére iszonyatosan dagadt szokott lenni, de szerencsére csak ott vizesedek.
2012. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, én is inkább a kint híve vagyok, mint a bezártságé. Anyuákhoz szoktunk mi is lemenni vidékre, ott van gumimedence, abba még lehet belemegyek. Igazából a természetes víztől sem félnék, csak volt tapasztalatom korábban az ilyen hőségnapos hétvégével kapcsolatban, és azt a tömeget nem kívánom már egyáltalán. A vizes törcsi jó ötlet, mindjárt rakok is a csuklómra :-) Én limonádézom szigorúan hűtve, jéggel, cukor nélkül, de lehet, hogy nem jól teszem, mert kicsit sok gyomorsavat mértek... Dagadás most nincs, de volt már 31-32 fokban, szóval számítok rá sajnos.
2012. aug. 2. 10:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek! Kicsit irigykedem, mindjárt itt a babód :-) Nekem még van másfél hónapom. Jó így persze, csak hát a férjem egész nap dolgozik, a próbaidő miatt szabija nincsen, én meg a meleg lakásban egész nap :-P Csak jót Neked jövő péntekre!
2012. aug. 2. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok, köszi, már nagyon várjuk, hogy megszülessen a baba. Ezek az utolsó napok elég lassan telnek...

Nektek is minden jót, kitartás még erre a néhány hétre!

2012. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Délelött klímás házban, délután medencében a férjemmel. Én így vészelem át a kánikulát, bár bírom a meleget (kopp-kopp)


31hkm

2012. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!