Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai vizsgálaton mindenké...

Genetikai vizsgálaton mindenképp magzatvíz mintavételre kerül sor?

Figyelt kérdés
Nekem volt már egy rendellenesen fejlődő babám, meg kellett szüljem 6 hónaposan. A mostani terhességem alatt végzett kombinált teszt eredménye nem lett jó, 1:140 az arány a Down-korra. Az UH szerint minden rendben a babával (nagyon körültekintően vizsgálja a dokim) Most van beutalónk az I.sz. klinikára, de nagyon félek a magzatvízvételtől. Ha ott is jó az UH vizsgálat, hiszen azzal kezdik (úgy tudom), akkor is lesz mintavétel? Aki járt már ilyenen, leírná a tapasztalatokat, hogy zajlik pontosan egy ilyen genetikai vizsg.?
2012. aug. 3. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem rossz afp miatt kellett oda mennem, csak uh volt és ott mondták, hogy minden rendben. gondolom, csak akkor csinálnak magzatvíz vételt, ha az uh-t se látják jónak
2012. aug. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtad. Tudom, hogy nagyon hasznos vizsgálat, mert biztosra megállapítják ha baj van, de én rettegek a vizsgálattól és nagyon bízom, hiszem, hogy nincs a babának semmi baja.
2012. aug. 3. 06:54
 3/9 anonim ***** válasza:
kolléganőmnek rossz volt az afpje, a kombináltja se túl jó és a nyaki redője nagy, és teljesen rendben van a babája. a magzatvízvételt is megúszta. drukkolok neked :)
2012. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, nagyon kedves vagy !
2012. aug. 3. 07:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugtathatnálak, de szerintem inkább a magzatvíz vétel, ha semmiképp nem vállalnád a beteg babát.A kockázatod magas és biztos figyelembe fogják venni, hogy mi történt az előző terhességednél.

Az nagyon jó, hogy az Uh mindent rendben talált, hiszen a az esetek többségében a betegségnek látható jele van.

Én valamivel jobb kockázattal és tökéletes uh eredményekkel bevállaltam a magzatvíz vételt.Nem olyan vészes.Ha pedig a százalékokat nézed majdnem ugyanannyi az esély a beteg babára, mint a vetélésé, ami egyébként ha sokat pihensz kivédhető.


25 hkm

2012. aug. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem alacsony AFP, magas HCG, 1/22 kockázatú Down-kór veszély miatt kellett mennem genetikára (23 vagyok, 1. baba). Az ultrahang alapján több volt a magzatvizem és a pici gyomra is tele volt. Így emiatt kellett a magzatvízvétel. Először elutasítottuk, de átgondoltuk ill felhívtuk az orvosomat, és 3 nap múlva inkább visszamentünk amnio-ra, csak tudjuk, nincsen semmi baj (hozzáteszem a genetika tőlünk 100 km-ra van!!!!). Bár nekem fájt, rosszul is lettem és utána rögtön még AntiD szurit is kaptam, ill 1 hétig nem csinálhattam semmit, visszagondolva, teljesen kibírható volt. Csak az 3 és fél hét várakozási idő volt nagyon rossz! És végül kiderült, egészséges a kisbabánk, és az ultrahang is minden rendben talált!

Ha ajánlják, ne utasítsátok vissza. Nem lesz kellemes, de legalább megtudjátok, hogy mi van a picivel!!!


25+3 hkm

2012. aug. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én magas afp miatt mentem genetikai tanácsadásra az I.sz női klinikára. Megcsinálták az uh-ot, és mivel minden a legnagyobb rendben volt, ezért fel sem ajánlották a magzatvíz vizsgálatot. Ha felajánlották volna sem biztos, hogy éltem volna a lehetőséggel, mert miután megtudtam az afp eredményem, 4 külön orvossal nézettem meg magam, illetve a babát. Mivel mindenki a legnagyobb rendben talált mindent,+ a klinikán is minden ok volt, nem kockáztattam volna.
2012. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Először is ne aggódj, az arányszámod azért is lett rossz, mert beleszámolták az előző babát.

A mintavételt mindenképp javasolni fogják, jó UH-val is. Hiszen csak a chorionbiopszia és az amnió adnak egyedül 100% eredményt. A tesztek (kombinált, integrált) csak becslések!

Én aug 14-én megyek chorionbiopsziára a Bajcsyba. Nekem is javasolták a mintavételt. Pedig a kombinált arányszámom 1: 1476-hoz és 32 éves vagyok, de a tarkóredő 2,8-2,9 lett!

Én csak a jó eredmény után majd megnyugodni..

Hidd el, jobb egy 5 perces kellemetlen mintavételen és utána pár hét várakozáson átesni, mint végigrettegni a terhességet a 40. hétig..

Fel a fejjel! Most biztosan minden tökéletes lesz!

2012. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én 20hkm vagyok,voltam genetikai tanácsadáson Pécsett,nekem ott javasolták a magzatvíz vételt,ami ugye 100%,de van 1%kockázat.(Nekem az uh eredmény az jó lett csak az utána lévő vérvétel nem,ami 1:170.)

Nekem megcsinálták a minta vételt,és nem volt semmi gond az eredmény szerint.

2012. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!