Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok kérdésem van, mit kell...

Sok kérdésem van, mit kell tenni, ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés

A kérdés bután hangzik, de én külföldön élek, és itthon fogok szülni. Ha elfolyik a vizem, este 10 és reggel 7 között, akkor nem szabad hívnom a szülésznöt, hanem várnom kell. Ilyenkor feküdni kell vagy állni? Mi a jobb? Mivel árthatok a babának?

Van egy cikk, amit olvastam

[link]

Ugye most úgy csinálom itthon ahogy jól esik. Mi a véleményetek erröl?

Van valami amire nagyon kell figyelni vagy ..... úgy félek, hogy valami baj lesz.

Köszönöm elöre is a segítséget!

38 hkm



2012. aug. 3. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha elfolyik a vized, feküdj nyugodtan, ne rohanj sehova . Utána -teljesen mindegy hány óra van!- hívni kell valakit.

Ha fájásokkal indul, akkor ami neked kényelmesebb testhelyzet, járkálhatsz közben, még négykézlábra is állhatsz.

2012. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hallottam valami olyat, ha elment a viz, akkor a koldokzsinor elore csuszhat es a babanak baja lesz tole, ha allok. Ez igaz? Tehat utana muszaj fekudni vagy meg lehet setalni, esetleg tusolni?
2012. aug. 3. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig .amit itt a GYK-n olvasgattam a küldöldi otthon szülésekről- nem vagy nagy veszélyben. Ott meg tudták oldani, h az anyának meg a babának se kelljen veszélybe kerülnie.; nálunk meg sajnos csak az a véglet van, ha az anyának legyen "kényelmes" a szülés.
2012. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha még nincs beékelődve a baba feje, igen, a köldökzsinór becsúszhat a feje és a hüvelyed elé. ezért kell nyugodtan várni, míg folyik,biztos ami biztos. A magzatvíz jó esetben steril, átlátszó, meleg "víz" semmit nem fogsz összekenni vele :)
2012. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Remelem nem lesz gond, csak tudod a tudatlansag, illetve az ismeretlen felfedezese mindig felelemmel tolti el az embert egy kicsit.
2012. aug. 3. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen...De első szülésnél szerintem mki így van. Sőt van hogy még a 2. se egészen simán kezdődik. /pl. nekem az első magzatvízelfolyással indult, nem voltak fájásaim, a 2. meg fájásokkal indult ...2 óráig töprengtem, h ez most jósló-e vagy nem?:)/
2012. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!