Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap tudtam meg hogy terhes...

Tegnap tudtam meg hogy terhes vagyok, kb 5 hetes. Mikor menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Most jelenleg folsavot szedek egy hete,az elég?Köszönöm a válaszokat elöre is.
2009. júl. 18. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! Én a 7. hetet betöltöttem mire elmentem, de az orvosom csak hasi ultrahangot tudott csinálni, úgyhogy mehetek egy hét múlva újra hüvelyi uh-ra mert az pontosabb. Szerintem várj úgy 1 vagy 2 hetet, mert akkor már lesz szívhang is. Az első vizsgálat nagyon fontos mert megerősíti a jó hírt, és kizárja hogy esetleg nem-e méhen kívüli stb. Én Elevitet szedek, de jó a folsav is és sok zöldség, gyümölcs. Boldog babavárást!
2009. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! Ha nincs semmi panaszod (hasfájás, vérzés), akkor ráérsz két hét múlva menni. Akkorra már biztosan kell látni a szívverését. Én 4-5 hetesen voltam először, és két hét múlva hívott vissza.
2009. júl. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hetet várj még, ha rendszeres a mensid, akkor elég kettőt is. Nekem nagyon hosszú ciklusaim voltak, és amikorra időpontot kaptunk, azt hittem, hogy már olyan 7-8 hetes vagyok, a doki meg azt mondta az Uh szerint, hogy 5 és fél, úgyhogy alig látott valamit. De lehet érdemes bejelentkezni, mert ha magándokihoz mész, akár két hetet is kell várnod, mert csak akkorra kapsz időpontot.
2009. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 5 hetes voltam amikor kiderült. Egyértelműen pozitív tesztet produkáltunk :) de azért ki tudja? Nem vettünk újabb tesztet, de még nem voltam 100%-ig meggyőzve.

Egy hét múlva kaptam időpontot az orvosomnál, ő hüvelyi ultrahanggal megerősítette a hírt.

Szerintem menj minél előbb, mert tudod már jelezni a munkahelyeden is a dolgot. Ja és a 6. héttől kezdtem rosszul érezni magam.. Szerencsés vagyok ugyan, mert nem hánytam egyszersem, nem voltam aluszékony és viszonylag volt étvágyam is, de minden terhesség más és más.. ki tudja nálad mi fog történni.

Azt hiszem a 8. héten kerestem fel a védőnőmet.

A 12. heti UH volt a következő, az már nagyon nagy élmény, nem is gondolnád, hogy milyen kis helyes addigra már a pocaklakód.

Persze azt hozzá kell tenni, hogy én azt tapasztaltam, hogy a várandósság ilyen korai szakaszában kicsit úgy bánnak veled, mintha nem is lenne még semmi, de ilyenkor a legfontosabb, hogy vigyázz magadra, hiszen napról-napra rengeteget fejlődik a kicsi!!

Nézz csak utána, ha eddig még nem tetted, hogy mi minden történik ilyentájt odabenn :) (pl. www.babakukk.hu: "..mi azt illeti, ezen a héten már bizony a szívkamrák is kialakulnak, és a kis szív elkezdi pumpálni a vért. A mesoderma ezen kívül létrehozza a baba izmait, porcait, csontjait és bőr alatti szövetállományát... Eközben a primitív placenta és köldökzsinór már működőképes, és oxigént, valamint tápanyagokat adagol a babának."

Mit szólsz? :)

38+2 hetes kismama

2009. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én mensi kimaradása után vártam egy hetet, és úgy mentem dokihoz, én is az 5.héten. Szerintem menj el mihamarabb. Nem baj, ha nem lesz még szívhang, de legalább tudni fogod, hogy minden okés, és ha esetleg lenne valami, akkor még kaphatsz gyógyszert, ami megakadályozza a bajt. Sajna nekem már volt elhalt terhességem, ezért is tartom fontosnak, hogy mihamarabb felkeresd az orvost. Meg azért szerintem megnyugszik kicsit az ember, hogy minden okés és jól mennek a dolgok. :)

Elvileg elég amúgy a folsav, de én szedtem az Elevitet is, igaz a doki tanácsára csak kétnaponta.

2009. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!