Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki volt rajtam kívül aki...

Valaki volt rajtam kívül aki nehezen viselte/viseli a terhességet?

Figyelt kérdés
12. hétbe lépek. De folyamatosan rosszul voltam. Az elején még csak a kívánósság és ingerlékenység volt. Később fáradékonyság, szédülés, nehézlégzés, szapora pulzus, orrdugulás. (Az utóbbi a mai napig tart. Tegnap pedig kétszer szökött fel a vérnyomásom, ami még nem is volt olyan sok 125/79 csak a pulzusomat sokallom, mert 118 volt. És rosszul is lettem tőle. Na meg a hasmenés társult hozzá. Alapjáraton most amugy a pulzusom 92 körül van. Igaz pánik beteg vagyok és sokszor jut eszembe hülye gondolat. Elfog ez múlni? Az orvos azt mondta nem szedhetek nyugtatót. De jelenleg csak az van még itthol Frontin 0,25-ös. Ha mégis megint felmegy apulzusom mit tegyek? Nem mindig sikerül a légzőgyakorlat.

2012. aug. 4. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Figyelj!!A pánikbetegség az az agyadban van..próbáld meg ezt felfogni!!Ne tömd magad nyugtatóval..inkább szedj magnéziumot.Ne hogy baja legyen a babádnak!

Az hogy szaporább a pulzusod az normális, mert a szervezetednek fel kell készülnie a babára...vagy nem tudom ezt jobban leírni.Ezért ne pánikolj.Én is pánikbetegnek kezdtem a terhességem, de ezt elmondták és megnyugodtam.(nem egyik napról a másikra elhiheted!!)

Egyébként én végig hánytam, nyáron állandóan be volt dugulva az orrom...a végén vizesedtem..úgy, hogy nem volt egy sétagalopp..De túl kell élni..ne idegeskedj.Nyugodj meg, ne hogy baja legyen a babádnak.

Most megint terhes vagyok..jelenleg a nehéz légzés nekem is van..főleg ebben a rohadt melegben!!!

Szóval nyugiiii!!!

2012. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem nem veszek be én se gyógyszert, csak már sokszor attól parázok, hogy ha olyan nagyon begyorsul a szívem, mert akkor felszokott menni 130-on felülre is ha roham ér. :(
2012. aug. 4. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Na ilyenkor kell magadba szállni és lenyugodni!!Az agyad csinálja az egészet.Tudom milyen érzés!!Hidd el én a mai napig nem tudok sorba állni, mert már megy el körülöttem a világ és ver a szívem, mint ha kötelező lenne.Ilyenkor próbálom elterelni a figyelmemet.Előveszem a telefont, esetleg fel is hívok valaki, vagy csak nézem az üziket!(Postán szoktam sz.arba lenni, mert ott nem lehet telefonálni..múltkor le is kellett ülnöm, mert rosszul lettem.)

Nehéz ez nagyon..aki még nem élt át ilyet az nem is tudja..De ezt tényleg csak az elméd csinálja, ezt sose feledd!!!

2012. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én végigcsináltam a terhességemet pánikbetegként nyugtató nélkül, pedig nekem felírták még terhesség alatt is. Nem tudom, hogy van-e párod, mert nekem a férjem akkor rengeteget segített átvészelni. Mindig mikor jött a roham, mondtam neki, hogy beszéljünk valamiről, bármiről, ami eltereli a gondolataimat. Volt mikor éjjel 2-kor jött a roham és akkor bekapcsoltuk a tv-t és iraki háborús dokumentumfilmet néztünk és beszéltünk róla. Szóval tényleg bármilyen téma segített és szerencsére túl voltam a rohamon.

De ilyenkor akár egy barátnő, anyuka, bárki segíthet a roham legyőzésében. (Persze nem éjjel 2-kor, de egyébként.:))

Amúgy a terhességem végét végül kórházban töltöttem toxémia miatt, szívritmus szabályozóval is csak 100-ig tudták levinni a pulzusomat.:( De szerencsére minden rendben volt.:) Lassan 2 éves lesz a fiam.

A pánikbetegségem még mindig megvan, de már valamilyen szinten megtanultam elbánni vele.:)

Szóval kitartás és ne félj lelki segítséget kérni, mert a gyógyszer nem tesz túl jót a babának.

2012. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze van párom, csak olyan a munkahelye, hogy nem tudunk mindig együtt lenni. Ilyenkor édesanyámmal próbálok kiülni a teraszra. De köszönöm a tanácsokat és igyekszem felfogni!!!
2012. aug. 4. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!