Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki 30 éves kor fölött vállalt...

Aki 30 éves kor fölött vállalta az első gyereket, hogy viselte a terhességet? Szinte mindenkitől azt hallottam, hogy semmi gondja sem volt és csodásan érezte magát végig.

Figyelt kérdés
Én 32 éves vagyok, most töltöttem a 36. hetet. 2 hónapja érzem, hogy alul egyre jobban fáj a hasam (azt mondták hogy a terhelés miatt) és a csontjaim is rettenetesen fájnak. 4 napja egyre erősödő alhasi görcseim vannak, ami séta hatására elmúlik (erre mondták, hogy jósló fájás). A csípőm annyira fáj, hogy az oldalamon nem tudok aludni, ha pedig hanyatt fekszek, a baba akkora púpokat varázsol a gyomrom alá, hogy úgy érzem szétszakad a hasam. Szét szokta verni a gyomromat és a hólyagomat. Néha durva ugrálást és verekedést rendez odabent. Ja és ha sétálgatok, akkor olyan lesz a hasam, mint a kő. Ez másoknál is így van? Itt-ott lehet hallani a tv-ben, hogy "nem vettem észre, hogy terhes vagyok". Ez mégis hogyan lehetséges? Gondolom, hogy egy 20 éves nő szervezete más, mint egy 32 évesé, na de ennyire?
2011. ápr. 25. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a tévében mindent elhinni.

Egyébként nekem a második terhességem volt szó szerint ugyanaz mint amit leírtál, és akkor csak 26 éves voltam.

Most 30 vagyok, a harmadikat várom viszont minden nap émelygek, hányingerem van és feküdnék naphosszat, pedig eddig soha nem volt egy kósza undorom se.

Minden terhesség más.

2011. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen életkorfüggő a dolog. Én a végletek embere vagyok, az első gyerekemet 22 évesen a másodikat 37 és fél évesen szültem. Az első terhességem zűrös volt és egyébként is minden bajom volt vele. A másodiknak úgy vágtam neki, ha az elsőt kibírtam akkor csak nem lesz sokkal rosszabb az sem. A környezetem elkezdte ennek ellenére azt sugallni, hogy nem vagy már fiatal, majd meglátod ez sokkal nehezebb lesz. A második terhességgel tizedannyi gondom sem volt. Mindig azt gondoltam, hogy a következő hét már biztos nehezebb lesz. Azt vettem észre, hogy letelt negyven hét és a második terhességemet is túlhordtam.
2011. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

30után született mind, szerintem nincs különbség.

aki 40 felett szül talán annál, de ma már azokkal sincs gond.

Nekem nem volt semmi gondom alapvetően nyugodt terhességek voltak, sportoltam mindegyik babával az utolsó napig.

2011. ápr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 évesen szültem, az első 20 hét katasztrofális volt (végig hánytam), de onnantól egészen a szülés napjáig csak egyszer voltam rosszul, még a derekam/hátam/hasam sem fájt. Biztos ez volt a kárpótlás az első feléért:D
2011. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igaz nem 30 felett szültem az elsőt, de talán így még korrektebb választ tudok adni. Első kisfiamat 24 évesen. Vígan végigcsináltam, leszámítva persze a hányingert az elején. Felszedtem 20 kilót, boldogan "szaladgáltam" az utolsó napig, nem volt semmi gondom. Most 31 vagyok és várjuk a másodikat, hát nem olyan mint 20 évesen. Hamar fáradok, dagadnak a lábaim, alig bírom ezt a +6 kilót magamon. Ideges vagyok és ingerült néha, állandóan keményedik a hasam. Épp mondtam is valamelyik nap, hogy nem olyan, mint "fiatalon". Persze ez sem törvényszerű, van aki 40 évesen is lazán kihord egy babát...de én érzem a különbséget.
2011. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én 30 éves vagyok, első babámat várom és remekül érzem magamat. Nem voltam rosszul az elején sem, most sem fáj (még) semmim. Aktívan dolgozom, tevékenykedek. Eddig +5 kg-ot sikerült felszednem, de szinte meg sem érzem.


Boldog panaszmentes babavárást mindenkinek!


24+5 hetes kismami

2011. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 32 annyira nem is vészes. Inkább 35 felett nehezebb a dolog.

Egyébként teljesen egyénfüggő, hogy ki hogyan viseli a terhességet és a szülést.

Én voltam már bent szüléseknél és a 40 fölötti nők szülése az nagyon látványosan nehezebb volt a többinél, de a 32 az ebből a szempontból tényleg nem sok.

2011. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok, en 30 vagyok, a napokban fogok szulni (remelhetoleg, mert mar rahuzunk a babammal :) ) nem tudom fiatalabban hogy viseltem volna a terhesseget, de most a 40het alatt semmi panaszom nem volt, sem emelyges, sem rosszullet, sem hangulatingadozas...vegig aktivkodom, sokaig dolgoztam a munkahelyemen is, szoval en remekul viselem...most meg remelem a szules is problemamentes es konnyu lesz.. :)

minden jot nektek...

2011. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Első babám 31 évesen, másodikat 34 évesen szültem.Azon szerencsés emberek közé tartozom akik,akik egyáltalán nem voltak sosem rosszul,még csak egy kósza émelygésem,megszédülésem sem volt.Szerintem csak kis részben függ a kortól(fizikai állapottól)inkább a baba elhelyezkedése okozhat nálad fájdalmakat,kellemetlenségeket,és a vége felé vagy,készül a tested a "fináléra"! :) Kitartás erre a pár hétre,utána minden regenerálódik!egy 2,5 éves és egy 5 hónapos kisfiúk anyukája
2011. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A nagymamám mondja gyakran, hogy a korom miatt viselem nehezen, de ezek szerint nem biztos. Lehet, hogy 20 évesen is így éreztem volna magam.
2011. ápr. 25. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!