Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik napról a másikra bevizes...

Egyik napról a másikra bevizesedtem nagyon. Tegnap voltam védőnőnél, és azt mondta, nem ehetek se kenyérféléket, se sóval készült ételeket, se szalámikat. Mit ehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mert lehet hogy terhesséhi toxémiás vagyok.De eddig se ehettem mindent, mert terhességi cukrom is van, így 200g-os széhidrát diétán vagyok.Azt mondta,hogy gyümölcsöt, meg joghurtot ehetek. 35 hetes vagyok
2008. máj. 8. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
őszíntén sajnállak:o(
2008. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg elég gáz,de szerintem vagy a körzetidet,vagy a dietetikust kérdezd meg hogy ilyenkor mi van.Én is terhességi cukros vagyok,de nem is tudom mit csinálnékha még a sósat,és a szalámikat is elvennék az étrendemből....33hetes kismama
2008. máj. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia orvosodnál nem voltál ? Szerintem ő megmondaná hogy pontosan mitől vizesedtél be szoritok hogy ne legyen komoly baj Szia
2008. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a Csalán tea vizesedésre, van benne vas is bőven. Igyad egy kis C-vitaminnal, citrommal, az segít felszívódni. De kérdezd meg előtte a védőnőt.
2008. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A védőnő javasolhatja, hogy mit egyél vagy ne egyél, de el kell menned orvoshoz, mert ő tudja eldönteni, hogy normális mértékű-e a vizesedés, vagy toxaemiás vagy-e.Amíg nem jutsz el orvoshoz addig azért diétázhatsz szerintem.
2008. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kenyértől nem tudom miért tiltott el a védőnőd, akkor szerinte, mit egyél!!!??? Na mindegy. Egyél kenyeret nyugodtan, vagy vizes kiflit, zsemlét. A száraz felvágottakban ,parizerben tényleg sok só van, de jó minőségű csirkemell sonkából egy-két szeletet megehetsz étkezésenként. A sajtokra is vigyázz, mert azok is sósak, de mértékkel eheted. A főzéshez vegyél sómentes ételízesítőt, ugyan olyan finom lesz vele az étel, mintha sóztad volna, hidd el. A vizesedésre egyébként nagyon jó a petrezselyem zöld, a zeller, az uborka (persze nem megsózva), az ananász ( a friss, nem a konzerv). Beszélj az orvosoddal, nem biztos, hogy ez toxémia, de a diéta nem árt. És keress fel egy dietetikust.

Üdv: egy dieteikus kismama

2008. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Délután voltam dokinál,ő sem értette miért tiltott el a védőnő mindentől, annyit mondott, hogy ne sózzam meg az ételeimet.Meg vérnyomáscsökkentőt kell szednem.Köszönöm a gyors válaszokat
2008. máj. 8. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem valami okos a védőnőd! Sjanos ez Magyarországon elég általános. Alig van olyan védőnő, aki ért is valamihez. De mondjuk honnan is értenének. Láttam a védőnői tankönyvet, mennyire brutálisan nagy hülyeségeket írnak benne... Attól hogy nem eszel sót, nem történik megoldás, csak tüneti kezelés. Ugyanez vonatkozik arra is, amikor azt mondják - és ilyet is hallottam - hogy ne igyál annyi folyadékot. Tiszta hülyeség. A csalántea valóban jó ötlet, a főtt spárga is jó vízhajtó, de a legjobb, ha minden nap többször le tudnál feküdni enyhén felpolcolt lábbal, vagy oldalt fekve enyhén behajlított lábbal legalább félórát, ha teheted, többet is. Nekem ez teljesen bevált. Egyfajta napi rituálé is lehet - nálam az - hogy egy jó könyvvel meg egy csésze csalánteával végignyúlok az ágyon. Próbáld ki! Minden jót!

31 hetes pocakos

2008. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!