Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy döntenétek?

Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Már 10 hetes terhes vagyok az apuka azt mondta ő ezt még se tudja vállalni a szüleim támogatnak mint anyagilag mint lelkileg is. Eddig meg rögözötten szerettem volna megtartani de most elbizonytalanodtam minden segítség meg van, már csak 2 éves fodrász képzésem lenne hátra . De teljesen tanácstalan vagyok az abortusztól meg nagyon félek mert volt már a családba és 35 éves koráig utána nem tudott teherbe esni . Kérlek segítsetek dönteni mit javasolnátok? Betöltöm a 18-at a születés napjáig. 17/lány

2012. aug. 5. 18:49
 1/10 anonim válasza:
83%

Ez a te döntésed, senki nem dönthet helyetted, a következményeit te viseled és senki más.

De ha támogatnak a szüleim, én belevágnék.

Minden jót kívánok, bárhogy döntesz!

2012. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

most majd jó sokan fogják neked mondani hogy elbasztad az életed, ne figyelj erre oda. sajnos max. tanácsot tudunk adni, dönteni neked kell. fel tudod nevelni a gyereked apa nélkül? készen állsz rá hogy anya legyél és felelősséget vállalj valakiért?

tanulni baba mellett is lehet, ha akarsz. mivel a szüleid támogatnak így segítséged azért szerencsére van ha az apa kilép. szerintem gondold át magadban hogy mit szeretnél, képes lennél-e egyedül gyereket nevelni, és ha igen, akkor tartsd meg a babát


18 éves félidős kismama

2012. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Hány éves az apa? Ha ennyire támogatnak a szüleid tartsd meg :)!És időközben a fiú is lehet visszatér hozzád főleg ha megvan a baba:)! Ha szereted úgyis megbocsájtasz neki.Ha túl fiatal a fiú akkor necc..
2012. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
15%
Ne tartsd meg, meg mi a biztosíték, hogy neked bármi bajod lenne utána
2012. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát az elég nagy biztosíték hogy 8 hetesen voltam orvosnál és akkor is azt mondta ha most kezdjük el is nagy félélőséggel jár és kockázatos és már 10 hetes vagyok csak eddig abortuszról szó se volt barátom kitartott mellettem de most pánikba esett és azt mondta semmi esetre se lesz mellettem az apuka 21 éves keresettel rendelkezik .
2012. aug. 5. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem az apuka döntésének fényében kell döntened. Az ilyen ember még éretlen az apaszerepre.


Ha most veled is maradna, nem lenne biztosíték arra úgysem, hogy egy év, öt év múlva is ott lesz.

Ha a szüleid segítenek a baba körül, nagy baj nem lehet.


Ne hallgass azokra, aki szerint elszúrnád az életed a babával, mert ez nem igaz.

De azokra se, akik égbekiáltó bűnnek tüntetik fel az abortuszt.


Gondold végig, és dönts Te.

2012. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szofi2009 ***** válasza:
58%

Nem lehet hogy a fiu nagyon fiatal,ugy mint Te ,lehet hogy meggondolja magát a késöbbiekben .Egy kisbsbának nehéz ellenálni.A kérdés csak az hogy összeiletek -e.???

Ha egyedül maradsz is rengeteg örömöd lesz benne.Az iskolát késöbb is befelyezheted csak az elsöévben nehéz otthonhagyni valakire a babát.Ès 36 leszel mire a babád felnö!!! Sokan csak akkor kezdik a gyerekvállalást. Mindennek megvan az elönye a baj hogy a fiunak kéne melleted állnia.Igy lennétek igazi család. De ha nagyon fiatal és tudja hogy nem tud eltartani titeket persze hogy fél. Nehéz igy találgatni hogy milyen a fiu???

2012. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

2es vagyok


nem biztos hogy apa ott hagy majd titeket, lehet hogy csak megijedt és idő kell neki hogy feldolgozza a dolgokat. az én páromnak is idő kellett, de meglett az eredménye. nem egyedül várom a babát, ő itt van mellettem és támogat mindenben, igaz neki több idő kellett hogy tisztázza magában a dolgokat. én nem vetettem el a babámat, és érzem hogy jól döntöttem!

gondold végig alaposan a dolgokat, és dönts. kíváncsi leszek hogy mire jutsz, várom a válaszod

2012. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is jól gondoltad az elején, hogy vállalod a babát. Ha egyedül is, akkor sincs baj.Ha ez a fiú nem áll melletted, akkor az nem azt jelenti, hogy örökre egyedül maradsz. Lehet, hogy a baba fog éppen összehozni egy másik fiúval, aki viszont épp családra vágyna, s te ezt meg tudod neki adni. Sokan vannak, úgy hogy szeretnének már babát,de elmegy az idő eltelik 10 év, vagy több is, nem megy, majd szétmegy a kapcsolat. Persze ezek idősebb férfiak, de hát azok meg pláne fiatalabb csajokat keresnek, akik még tudnak és akarnak is szülni.

Az én fiútesóm már 20 évesen gyereket akart, de a csaja megcsalta, s terhes lett a másik pasitól. Tesóm annyira szerette, hogy ezt is megbocsájtotta volna neki, s felnevelte volna a gyereket mint sajátját.

Szóval sosem lehet tudni. Szerintem tarts ki és hidd el biztosan nem bánod meg, hisz egy gyereket nem lehet nem szeretni. 33h pedagógus km

2012. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy döntöttem ha egyedül, ha nem, de megtartom. Becsúszott baba volt a kisfiam, és a párom sokkot kapott mikor megtudta hogy terhes vagyok. Össze is pakolt, hogy kész, ennyi volt és megy haza. Végül maradt, idővel megemésztette a dolgot, és maximálisan mellettem-mellettünk állt. Hozzátartozik a történethez, hogy 5 hónapja voltunk ekkor együtt. Nem hosszú, igaz? :) Szóval minden jól alakult, és a mai napig együtt vagyunk, szeptemberben lesz 3 éves a fiunk. Remélem jól döntesz Te is! Minden jót kívánok bárhogy is lesz!
2012. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!