Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamik, hogyan jelleme...

Ikres kismamik, hogyan jellemeznéd a terhességed?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted?
2012. aug. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nehéz volt, főleg az előző "egyes" terhességemhez képest. Hamar jöttek a tünetek, a 6. héttől a 20-ig minden délután iszonyatos hányingerem volt, többször hánytam is. Kb. a 16. héttől voltak keményedéseim végig (31. héten születtek meg a fiúk). Rengeteg MagneB6-ot szedtem, de szinte semmit sem segített. Az előző terhességhez képest sokkal gyorsabban nőtt a hasam, jól be is repedezett a bőröm. A terhesség végén éjszakánként fulladoztam. A sok kellemetlenségtől függetlenül egyébként nagyon jó volt ikerterhesnek lenni, mindig találgattam, hogy éppen melyik baba hogyan helyezkedik el, melyik rúgott éppen. Főleg a boxmeccseket szerettem, amit odabent rendeztek. :-)
2012. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Arra is kiváncsi lennék , hogy ki mennyit feküdt korházban és császárral vagy természetes uton születtek-e a babák?

2012. aug. 6. 08:36
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A 28. héten voltam 1 hetet kórházban, mert 10 percenként keményedtem és visszatartásra fektettek be. Kaptam tüdőérlelőt is. Végül aztán a 31. héten burokrepedés miatt kellett megcsászározni. De valószínűleg köszönhetően a tüdőérlelőnek egyik babát sem kellett lélegeztetni.
2012. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nehezebb volt mint az első, egyes terhességem, azért is mert a lányom akkor még csak 13 hós volt mikor terhes lettem az ikrekkel. 12 hétig néha rosszúl voltam, de nem hánytam egyszer sem. Nem voltam kórházban, 16 hetesen a férjem 4 napot kórházban volt, utána sem tudott segíteni vízbe nyulni (nagyon elvágta a kezét, ujja vége meg sem maradt, stb), így én fürdettem, vettem ki, tettem be, mindent én csináltam, nem volt gond. Az elején nagyon gyorsan elfáradtam, de a 12-14 hét után már ok volt minden. Elláttam gond nélkül a lányom kb 32-33 hétig. Onnan már nagyon nehéz volt, ülne nem tudtam rendesen. (158 cm vagyok, szélességre sem nőtt nagyot a pocim, egyszerűen nem tudtam behajlítani a derekam a babák miatt hogy leüljek.) 35 hetesen beparáztattak, hogy kicsik a babák és nem nőttek már 3 hete semmit. Aztán 35+5 hétre spontán fájásokkal megindult a szülés, és simán születtek, 2 óra alatt, 3 perc különbséggel, második baba farosan. Nem volt hosszú szülés, de sokkal jobban fájt mint a lányommal. Legalábbis így érzem és éreztem.

Nagyon szerettem terhes lenni, mindkét alkalommal, de az ikrekkel a vége azért már nem volt annyira jó, kicsit parásabb volt mint az egyes terhességem, nem miattam, mások aggódtak állandóan, és az nagyon idegesített. Hála Isten nem lett igazuk és nem lett baj, igaz egy hónappal előbb jöttek, de 2,5 és 2 kg-mal nem voltak kicsik egyátalán a méreteimhez képest, és teljesen egészségesek voltak, 11 naposan jöttünk haza.

2012. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!