Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan kismama akinek a...

Volt olyan kismama akinek a hüvelygomba okozott koraszülést?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt is küzdöttem a gombával de a terhesség alatt sűrűbben előjött, a doki mondta canestent használhatom applikátor nélkül. Most 30 hetes vagyok ismét előjött a gomba de már nem használ a Canesten, jövőhéten esedékes orvoshoz mennem most szabin van, mit tegyek? Mást nem nagyon akarok kipróbálni mig az orvos nem mondja rá az igent!

Köze van ahhoz, hogy görcsölök és keményedem?


2012. aug. 9. 13:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen a férjem mindíg kezelve van.
2012. aug. 9. 13:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs köze. A gomba nem indítja be a szülést, a magzatra nem kárós, neked kellemetlen. Nekem is előfordult terhesen.De a megváltozott ph miatt a terhesek hajlamosabbak rá. Én meg cukros is voltam, és az kiváló táptalaj a gombának. 36. héten szültem, de ez nem ennek a hibája volt. Tél volt, és valószínűleg valami front lehetett, másnapra tele volt a kórház gyermekágyas részlege.
2012. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, a hüvelygomba, -fertőzés igenis okozhat koraszülést! És a front csak olyan szülést "hoz előbbre", ami amúgy is bekövetkezne pár napon belül! Koraszülés az anya vagy egyéb környezeti hatásra történik! Mindent rosszul tudsz...
2012. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a terheléses cukorvizsgálat után folyamatosan visszatérő gombás fertőzésem volt. Rengeteget keményedtem, nem szedtem rá semmit és így is 8 nappal túlhordtam a fiamat. És még ekkor se jött volna ki, de végül muszáj volt neki. Nekem a pimafucin kúpot írta fel a doki (remélem jól írtam), ami rövid időre hatott, de a kezelés után 1-2 héttel újra kellett kezdeni a kúrát.

Persze ez csak az én esetem, lehet, hogy valakinél okozott koraszülést a fertőzés. Minden esetre ne hanyagold el és kezeld magad.

További minden jót és könnyű szülést!

2012. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát kedves megmondom a frankót mindenkinek! Nekem az orvosom mondta, hogy a gomba nem befolyásolja a szülést, de számos szakkönyv is ezt írja. Olvasgass egy kicsit, szerintem segíteni fog! Te pedig kérdező, ha nagyon izgulsz, kérdezz meg orvost, nekem ezt mondta az enyém! Üdv: a cukros :)
2012. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!