Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van az a babona hogy ha...

Hogy van az a babona hogy ha megégeti magát a terhes nő, akkor a gyereknek is lesz anyajegye ugyanott?

Figyelt kérdés
Így tartják? Nyilván nincs alapja, meg minden, de ma megégettem a hasamat (nem volt túl kellemes), és eszembe jutott, és kíváncsi vagyok rá. Szóval akkor eszerint mije lesz a gyereknek és hol?

2012. aug. 9. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát ahol eltaláltad az égéssel a gyereket, ott lesz neki anyajegye. Attól függ, épp milyen pózban van a pocakodban.

De nehogy elhidd ezt légyszi, totál babona, semmi alapja.

2012. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
babaóna!!! nem kell mindnet elhinni
2012. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy hiszek benne, azt írtam, hogy érdekel.
2012. aug. 9. 14:11
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Én is megégettem a hasam a másodikkal, már 20 hónapos de még nincs anyajegye, úgy tudom ez amúgy is később látszik. De szerintem nem a hasán lesz, ha megjelennek az anyajegyek.
2012. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már csomószor megégettem magam. Hol vasalóval, hol forró olajjal...ezek szerint tiszta anyagjegy lesz...
2012. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Úgy gondolják, hogy ahol te megégeted magad terhesen, ugyan ott lesz a babá is egy folt, anyajegy, heg, vagy valami.

Barátnőm anyukája terhesen megégette a hasát bal oldalt lent, és a lányának is ugyan ott van egy ugyan olyan fehér folt!

2012. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Érdekesek a babonák,jót lehet rajtuk szórakozni!

Én anno mindig a kezemet égettem meg,hol ezzel,hol azzal... már nagyon untam. Majd csak azt lehet mondani erős túlzással,hogy a lányoknak mindenhol van anyajegyük,csak a kezükön nincs! A legkisebbemnél pedig a pocakomat sikerült a megégetnem... Neki egyenlőre még csak a csípőjénél van 1 anyajegy.



Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,14hkm

2012. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban él egy "legenda". Az üknagymamám mikor terhes volt a dédimmel és már nagy hasa volt, akkor egy rózsaszirom hullott a nyakára, amitől rettenetesen megijedt. Amikor a dédim megszületett egy rózsaszirom alakú piros folt volt a tarkóján, ugyanott, ahova az üknagyim nyakára esett a rózsaszirom. Onnantól kezdve ezen az ágon minden leszármazottnak ugyanott van az a szirom alakú piros folt. Dédimnek, nagyimnak, anyának, nagynénimnek, uncsimnak, a húgomnak és nekem is.:) Persze biztos meg lehet ezt magyarázni, hogy ez simán valami öröklődő bőrelváltozás, de nekem mindig tetszett ez az aranyos kis történet, úgyhogy én biztosan így fogom elmesélni a saját gyerekeimnek is.:)


Egyébként én úgy tudom, hogy ez a babona úgy van, hogy ha valami ráesik/megégeti a várandós nőt és nagyon megijed, akkor a gyereken is ugyanott lesz egy ugyanolyan alakú anyajegy.:) Szerintem ez aranyos babona még akkor is, ha tudom, hogy nem igaz!:)

2012. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem mamàm amikor anyummal terhes volt, megégette a combjât. Anyukàmnak pont ott lett egy hatalmas folt.
2012. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amikor az öcsémet várta az édesanyám, akkor leforrázta a nyakát és a vállát, és az öcsémnek ugyanazon a helyen vöröseslilás hatalmas foltja van.
2012. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!