Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy ennyire fullado...

Normális, hogy ennyire fulladok? 33 hetes km

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagy a baba, nyom is, de nem mindig érzem. Néha nyom és akkor nem. Most viszont sötét fellegek jönnek és alig kapok levegőt. Egyébként a vérszegénységem elég határérték, gondoltam itt esetleg vérnyomás problémára, de még fekve is nagyon rossz. Régebben is volt, de nem ilyen szinten - már megkérdezik, hogy jól vagyok e? Egyébként észrevettem, hogy ilyenkor másnapra a súlyom sokszor jóval kevesebb - lehet víz miatt is?
2009. júl. 20. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos lehet víz miatt is,a sok súlyfelesleg,én is sokat fulladok.Mondjuk én már kb.a 18.héttől fulladok,most vagyok 35.hetes.Már nagyon nehéz menni is,meg minden,szinte 5percenként kell megállnom.EZ VALÓSZÍNŰ MÁR A végéig így marad.Kitartás!!!
2009. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :-)


Szerintem nem a súly, mert mindössze 6-7 kilót híztam, úgy tudom ez kifejezetten nem sok, sztem ennek egy része víz, ide oda ugrál. Korábban is fulladtam, de nem aggódtam miatta, viszont most bármilyen pozicióban és szinte már határeset, annyira nem kapok levegőt. Le kell ülnöm, ilyenkor semmit nem tudok csinálni... ilyen korábban nem volt. Azért írtam ki, mert annyira meglepett, most már 3., 4. ilyen rosszullét, hogy megijesztett kicsit.

2009. júl. 20. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!!Egyrészről,sajnálom,ami van veled de másrészről -ne haragúdj-örültem,hogy másnak is van ilyen gondja.Sajnos nálam szintén ez a helyzet és eddig tanácstalanul állok a dolog elött illetve találgatok csak és próbálok mindenhol utánaolvasni mert csak csütörtökön megyek dokihoz,akkor tudom csak megvitatni vele.

Én 28 hetes vagyok 5.babánkat várom.Nem indult kis súlyról a terhességem(87kg)és azóta 9 kg-val mutatok többet.Részben fogom súlyra is de nem feltétlenül mert könnyeden mozgok a kilóim ellenére és nem érzek összefüggést sem a fulladásom és a súlyom között.Vizesedni nem vizesedek egyáltalán tehát szintén kilőve.

Gondoltam olyanra,hogy a megnövekedett méh nyomja a tüdőt és a rekeszizmomat és az esetleg okozhatná.Nekem általában a következő tüneteim vannak.Nehézlégzés ami elsősorban a kilégzésnél okoz gondot,egy levegővel nem tudok elmondani egy mondatot,ilyenkor sűrűn nagy levegőket kell vennem.Feltétlen le kell üljek,vagy feküdjek mert a legkisebb fizikai megterhelés csak ront sőt ilyenkor még mosogtni sem tudok.Ami megijesztett,hogy ilyenkor úgy kalapál a szivem is,hogy majd kiesik a helyéről,illetve néha de ez enyhe és csak néha van,meg is szédelgek.Ha ilyenkor leülök vagy lefekszem határozotabban jobb lesz egy idő után és szép lassan el is múlik.Érdekességképpen,nekem általában ez délelött jön és utána semmi a többi napszakban.

Szóval nem tudom én sem mi okozhatja,tippeltem még én is magas vérnyomásra,bár az megint fura,hogy csak délelött van és máskor nem,illetve sztem az nem múlna talán magától el.Arra azért csak kéne gyógyszer nem??

Vagy a sziv fokozott munkája ami még eszsembe jutott,de semmi más okosság:-(A héten megyek orvoshoz feltétlen megbeszélem vele és ha gondolod privátba megbeszélhetjük a többit.

Neked ez hogyan szokott zajlani,ha van kedved ird meg,nagyon érdekelne.Társul hozzá neked is más tünet is,mint nekem??????Ami még megijesztett,hogy a baba kap elég oxigént ilyenkor??????????

Várom beszámolódat,addig is vigyázz magatokra nagyon!!!!!

Szeretettel üdvözöllek:Rita

2009. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia Rita! Szívesen emailezek veled, mindenképp írj priviben, ha voltál a dokinál. Még egy következő ilyen és hívom én is, mert a köv. jelenésem csak aug. 5.


Nekem teljesen váratlanul jön, de általában nem olyan napokon, mikor sokat pihenek. Mintha kapcsolódna a frontokhoz is. Nyilván oka a helyhiány is, de lehet még vmi vérnyomás dolog, fogalmam sincs? Azt mondják a magas vérnyomást nem szokták észrevenni, mert az a kellemesebb, inkább az alacsony okoz gondot. Remélem azért semmi komoly. Még dolgozom, de főleg csak itthonról, sajnálám, ha emiatt gond lenne és a babának főképp... :-(

2009. júl. 20. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!!Feltétlen jelentkezem csütörtökön a doki után.Kiváncsi vagyok mit mond!!Remélem normális velejárója a terhességnek.Az eddigi terhességeimnél ezt nem tapasztaltam,azért sem tudok mit kezdeni evvel a tünetegyüttessel.

Vigyázz magatokra addig is,majd jelentkezem az információval.

Jó éjt:Rita

2009. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!