Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség? Szülésznő vagyok,...

Segítség? Szülésznő vagyok, éppen szabin. Szeretek segíteni ha van időm így ha van valami kérdésetek amiben tudok segíteni, tegyétek fel nyugodtan.

Figyelt kérdés
Ma még 1 órán át vagyok gép közelben,aki késöbb kérdezne annak türelmét kérem és amint van időm válaszolok:)
2012. aug. 10. 13:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
Üdv kollegina :)
2012. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
De jó:) Én már túl vagyok 3 szülésen és csak az érdekelne hogy ha az első 3300 gramm volt és volt gátmetszés akkor a másodikat és harmadikat (1 kilóval többek voltak mint az első) valóban nem lehetett volna gátvédelemben megszülni? Gyorsan jöttek az igaz, de így is repedtem is belül is kívül és és MÉG vágtak is mellé. Köszönöm előre is!!
2012. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
Szia! 3 éve szültem a lányom császármetszéssel, novemberben jön a kistesó. Az lenne a kérdésem, hogy egy sima császár után ennyi idővel szülhetek simán, vagy esélyes inkább, hogy ismét császár lesz belőle? Köszi!
2012. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:

Szia.

Érdeklődni szeretnék, hogy egy közel 4,5 kg-os gyereket miért hagynak természetesen megszületni egy alacsony nőnél (akit utána 2 órát varrnak és fél évig bepisil)? Uh-on a 35. héten 3kg-nak saccolták a babát, 37. héten spontán beindult a szülés) És hogy nem veszik észre a 3 napban, hogy a babának erb duchene paresise lett?

Még annyit kérdeznék, hogy branült mindenesetben bekötnek?

2012. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:

Azt szeretném megkérdezni, hogy akik szülésznőnek tanulnak, részt vesznek-e bármiféle pszichológiai képzésen? Gondolok itt a kismamákkal való bánásmódra,kedvességre, empátiára, stb.... Illetve ha igen, kell-e frissíteni az ezzel kapcsolatos ismeretekt?

nektek van szupervízió?

Jajj most ezt nem azért kérdezem mert általánosítok, hanem mikor én szültem, két szülésznővel is volt szerencsém találkozni közelebbről. Tűz és víz.

2012. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es!Az adott helyzetben biztos,hogy jó döntést hozott a szülésznő és az orvos.Így biztos,hogy könnyebb volt a szülés.Lehetett volna gátvédelemmel de gondolj bele,hogy akkor mi lett volna a vége, főleg ha gyorsan jött a baba .Akkor ez volt a jó választás!Sok boldogságot!
2012. aug. 10. 13:33
 7/67 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, hogy harmadik babánál már nincs gátmetszés?

Mert nekem 2 gyerekem van, mindkét szülésnél vágtak, és repedtem is!

Nagyon félek, hogy ha esetleg lenne harmadik, és nincs gátmetszés, akkor össze-vissza fogok szakadni!

Hogy megy ez?

2012. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:
Kedves második.Nagyon esélyes a császár megint.
2012. aug. 10. 13:35
 9/67 anonim ***** válasza:
1 vagyok, köszönöm!! Igen azt gondolom meg szerencsére egészségesek a gyerekek, csak a kérdésem arra irányulna inkább hogy ha látszik hogy nem fér ki a feje akkor miért hagyták hogy repedjek is (és csak utána mondta a doki hogy na akkor vágunk is)? Azért kérdezem mert borzasztóan fájt a repedés maga és a gyógyulása is hosszú időt vett igénybe akármivel kentem, jegeltem pihentettem egy kín volt hetekig. (amikor pedig egyből metszettek az simán gyógyult és pár nap múlva is max.viszketett.)
2012. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:

Miért nem adtak időben oxitocint nekem?

41.hét,magzatvíz elfolyás éjfélkor,6-7 perces fájások,fél kettőre mentünk a kórházba.Akkor még egészen jól voltam.Majd,olyan hajnal 5 tájában fájások,2 percenként,de fél kettő óta még semmit nem tágultam,egy ujjnyira voltam nyitva.Az orvosom nem akarták hívni,7-re jött be,megvizsgált majd kiment.Fogadott orvos,ráadásul a kórház főorvosa.Nem törődött velem semmit.A lényeg 11 óra utánig semmit nem tágultam,de fájások voltak.Kértem EDÁ-t.Majd 11:20-kor esett a lányom szívhangja,sürgősségi császárom lett.11:30-kor született a lányom,altattak.Csak 1 óra tájában láthattam.Iszonyt volt.Zokogtam,ott kint a család,a szülés nem marad egy szép emlék.Szeretnék második babát,de mire számítsak?Császáros lesz ő is?

1 hónapos kislány anyuja

2012. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!