Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az igaz, hogy a védőnőnek...

Az igaz, hogy a védőnőnek kb.5x kell elmenni látogatóba, hogy megnézze minden rendben?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 4 hónapos de a védőnénink még csak 1x volt,mikor hazajöttünk a kórházból utána való nap.Még terhességem alatt kérdeztem,hogy mikor jön stb. De azt válaszolta:mindig megjelenek a kiírt időben nála,ebből látja nincs semmi probléma,ha lesz ideje jön!Ez másnál is így van?
2009. júl. 20. 23:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hozzánk sem jön.8 hónaposak vagyunk, jó ha kb. 5x volt, átlagban 5-10 percre.Volt, hogy le se ült. Nem érdekli őket, pedig ezt a szakmát szívvel-lélekkel kellene csinálni, vagy sehogy...Én pl. be sem hordom a gyereket tanácsadásra, mégsem érdeklődnek felőlünk.Ja, és koraszülöttek vagyunk!
2009. júl. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hozzánk jön minden hónapban, kb 20 percig itt eldumál, hasznát még nem láttam, nagyon felületes. Nem tudom, meddig kell amúgy jönnie, már épp kiváncsi lettem rá én is. 3.5 hós a kisfiam.
2009. júl. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a védőnő elmondta, hogy az első 6 hétben hetente kell jönnie, majd 1 éves koráig havonta. Persze ő sem tartotta be, de az oltások elött mindig feljön hozzánk, hogy ne felejtsük el, 3 hós baba .
2009. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

A terhesség alatt legalább 2-szer kel családot látogatni, szülés (hazaérkezés) után 24 órán belül, az első hat hétben hetente, majd kéthetente fél éves korig, utána havonta egy éves koráig, majd 3 éves koráig két havonta, 3-6 között pedig évente 2-szer, utána 14 éves korig az iskola védőnő évente egyszer vizsgálja a gyereket.


Nyilván az anyuka hozzáállása is meghatározza védőnő szorgalmát (nem feltétlen helyes) én sem szívesen látogatok olyan családot, ahol tudom nem látnak szívesen és a vélemény az hogy nem válok hasznára.... Lehet addig nem válok hasznára, amíg minden rendben van, de rengeteg kismamán segít a védőnő, akiknek nem feltétlen megy úgy minden mint a karikacsapás.


Családlátogatás elvben nem helyettesíthető a tanácsadáson történő megjelenéssel, de gyakorlatban igen.


Szülésznő / Védőnő

2009. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves védőnő válaszadó!Megkérdezhetem hogy ebben az esetben mi a teendő?Két hete voltam tanácsadáson, de azóta kiderült hogy nyitva vagyok teljesen egy újjnyira, és a doki csak wcre és fürdeni engedett felkelést, a 36. hétig, épp hogy nem fektetett be a kórházba.Akkor elég lesz ha csak akkor megyek hozzá?Ő is rendszeresen kijár hozzám, majd jön nemsoká.

A kérdésre válaszolva, nálam már vagy négyszer volt, meg még fog is jönni, szülés után nem tudom hogy milyen rendszerességgel fog majd jönni.

34 hetes km.

2009. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem keresd meg telefonon, vagy a párod szaladjon le hozzá egy reggel és közölje, hogy ez a helyzet, innentől kezdve a védőnő is veszélyeztett terhesként fog gondozni!


Szülésznő / Védőnő

2009. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ.
2009. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szisztok

Én a harmadikat várom, most vagyok a 31.ben és kb 5 időpontot adott de családlátogatáson 3 éve volt mikor odakötöztünk. A fiammal a másik lakásunba a másik védőnő 1hónapban 1x meglátogatoot a várandóság ideje alatt is és szülés után is minket a tanácsadáson kívűl éa a kislányomnál is így volt.


Én is a védőnő válaszolót kérdezném , hogy rendben van ez így? Nem kellet volna környezetfelmérésre kijönnie legalább; ez a rész a iskönyvembe ki sincs töltve.Pedig mikor odaköltöztünk még kész sem volt a ház egy szoba volt csak kész amit kályhával fűtöttünk és a kerticsapról hordtuk a vizet és az udvaron volt a WC-is. Viszont a kartonomba azt az állapotot írta be pedig atóta készvan a ház. Jó egészséget és köszönöm a választ.

31-hetes km

2009. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Egyébként én nagyon szívesen és szeretettel várom a védőnénit mert mindig jót beszélünk a tanácsadáson csak nem jön hozzánk.17 éves vagyok persze ha van kérdésem felhívom,de azért jobb lenne ha eljönne személyesen is.Mint írtam azt mondta ha lesz ideje eljön mert mindent rendben talál.
2009. júl. 21. 13:55
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként hetente látja a kislányom mert mi visszük,csak azt gondoltam ő is jön.
2009. júl. 21. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!