Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az igaz, hogy a védőnőnek...

Az igaz, hogy a védőnőnek kb.5x kell elmenni látogatóba, hogy megnézze minden rendben?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 4 hónapos de a védőnénink még csak 1x volt,mikor hazajöttünk a kórházból utána való nap.Még terhességem alatt kérdeztem,hogy mikor jön stb. De azt válaszolta:mindig megjelenek a kiírt időben nála,ebből látja nincs semmi probléma,ha lesz ideje jön!Ez másnál is így van?
2009. júl. 20. 23:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem szeretném egyik védőnőt sem bírálni, de nem nincs rendben, hogy nem mennek családlátogatni!


A védőnőnek az olyan adu a kezében, ami semelyik másik szakember kezében nincs meg. El sem lehet néha mondani a különbséget, amit a tanácsadáson kialakult kép után otthon látunk... lehet ez pozitív vagy persze negatív is, de a lényeg hogy látod a valós körülményeket is.


Volt olyan kismama, aki iszonyatos rendetlenségben élt, ha pl hirtelen felugrottam... természetesen nem teszi szóvá ezt egy védőnő se, hisz mindenkinek lehetnek rossz napjai, akár hetei főleg a terhesség alatt, de ha előre megbeszélt időben mentem mindig szépen ki volt takarítva a lakás... ehhez a családhoz 1 évig szinte hetente jártam... így tudtam, hogy biztosítva van a körülmény a csecsemőnek... És minden alkalommal megdicsértem, hogy ennyi energiája van, hogy ilyen szépen rendben tartja a házat... Majd mikor gyermek már elmúlt 1 éves, újra hirtelen kellett felugranom és már rend volt a lakásban akkor is... EZ A SIKERÉLMÉNY!


Egy védőnőnek a feladata, felelőssége nem korlátozódik a mama és a gyermek egészségére csupán, szerepe van a szexuális felvilágosításban , a családi életre nevelésben, a napirend kialakításában, az egészséges életmód elsajátításában és krízisprevencióban is sőt mentálhigiéniás szakember is.....


Szóval nem helyes kiereszteni a szakmát a kezéből... de kérlek mondjatok csak egy olyan szakmát, ahol nem fordul elő az unottság, az alulfizetettség/rengeteg munka krízis, vagy a fásultság....


Szülésznő / Védőnő

2009. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kedves védőnő válaszoló! Bár nálunk is ilyen lelkiismeretes szakemberek dolgoznának, mint Te:) Egyébként hidd el, én pl. szerettem volna sokat kérdezni a mi védőnőnktől, abszolút együtt működtem volna vele, de nem kért belőle...Szóval én nem tudom, hozzánk miért nem járt.Első gyerek, extrém kis súllyal született, jó lett volna vki, aki segít.Így marad az internet...
2009. júl. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!