Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes vagyok. Most derült...

27 hetes vagyok. Most derült ki, hogy terhességi cukorbetegsém van. (10,7 volt a 120perces, az éhgyomri normális). Ha mindent úgy csinálok ahogy az orvosok mondják, akkor még születhet egészséges babám, vagy emiatt károsodott?

Figyelt kérdés
Olyan szörnyűségeket olvastam a terhességi cukorbetegségről, hogy milyen károsodásokat okozhat a babánál!Félek.Esetleg volt valaki így és egészséges babája lett?!
2009. júl. 21. 05:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom, semmi baj. Inkább ne olvass össze mindenfélét! :P

Az egyik ismerősömnek is volt, igaz, veszélyeztetett terhességre vették, otthon kellett maradnia, de ennyi volt. Be kellett tartania az orvos által előírt diétát, még csak nem is hízott (túlsúlyos), és most már egy csodaszép és tökéletesen egészséges kislány anyukája.

Ha betartod az orvosi előírásokat akkor biztos nem lesz gond.

Boldog babavárást!

2009. júl. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyugi a terhelése cukor vizsgálat extrém mennyiségű cukorral "teszteli" a szervezetedet, nem lesz a babának semmi baja, normális esetben 1 hét alatt eszel annyi cukrot mint a vizsgálaton! Rengetegen küzdenek ezzel a problémával terhesen és ha utánaolvasol, diétával kezelhető, gyógyszeres kezelés sem szükséges hozzá! Tehát nem károsítja a babát!
2009. júl. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg,a kicsinek semmiféle károsodása ettől a cukortól nincsen.Mégha 20 lenne folyamatosan az első 3 hóban,akkor talán,de az se bizti!Én inzulinos vagyok és nem is tudtam a 4.terhességemről,mert már lemondtam,hogy lehet még egy és volt,hogy 17 is volt a cukim,de a kicsikém egészségesebb,mint a tesói!

A lényeg,hogy be kell tartani a diétát,nem szabad összevissza enni és csak nagyon minimális édesség jöhet szóba,az is inkább csokiféle legyen,mert a csokiban levő zsir ellensúlyozza a csoki cukortartalmát!A cukrodat próbáld 8 körül tartani,ha lehet és jó lenne,ha vennél cukormérőt,hogy otthon be tudd állitani az egyforma eredményeket!A magas cukor egyébként a lepény leválását okozhatja,meg nagysúlyú baba születését,de nem mindenkinél!

És ne idegeskedj,mert az még rosszabb hatással van a vérnyomásra és a cukorra is egyaránt!!!

Jó egészséget!

Ha kérdésed van még,irhatsz privibe,szivesen válaszolok!

2009. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!