Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kirúghat-e a munkáltató, ha?

Kirúghat-e a munkáltató, ha?

Figyelt kérdés

nov-ig még a régi rendszer (Mt. könyve) szerint védettséget élvezek, akkor lesz 3 éves a kisfiam, ha addig sikerülne amásodik baba, akkor nem küldhetne el?


Van-e vmi kritérium a bejelentésre, pl. olyat hallottam, hogy csak a 90. naptól jár védettség?


2012. aug. 10. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, akkor rúghat ki, ha novemberig vissza akarsz menni, tehát ha felveszed a munkát. Én bejelentettem hogy 2 év után visszamennék, ők pedig azt mondták, ha visszamegyek kirúgnak, ha maradok itthon, nem rúgnak ki.

A 90.napos dolgot sajnos nem tudom.

2012. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, azt csak vkitől hallottam.
2012. aug. 10. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha addigra terhes leszel, orvos igazolja, kiskönyved megvan, be kell jelentened hogy terhes vagy, akkor nem rúghat ki!

Szóval addigra 7-8 hetes terhesnek kell lenned!


A 90. naptól igénybe tudod venni a családi adókedvezményt a pocakban lévő baba után.

2012. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi...és onnantól, amikor elvileg lejárna a védettségem, táppénzre kéne mennem? Vagy egyszerűen továbbra is maradok állásidőn és fizet a munkáltatóm?
2012. aug. 10. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!