Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák nektek milyen gyakran...

Kismamák nektek milyen gyakran ellenőrzi a nőgyógyász a méhszáj állapotát?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok és magándokihoz járok de nekem kb. A 20hét környékén nézte meg utoljára, akkor zárva volt. Ráadásul azt mondta többet már a magánrendelőbe nem kell menni,csak ha NST-re megyek a kórházba akkor kérjek időpontot ha bent rendel. Nektek hány hetente nézték,nézik a méhszájat? Több mint 10hét alatt már kinyílhatott nem?
2012. aug. 11. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Magándoki havonta nézte, a 36.héttől NST-k alkalmával nézték, de pl. én is meglepődtem, hogy a 37. héten nem volt vizsgálat csak pocakvizit, meg a szokásos vizelet, vérnyomás...

Én kértem meg a dokit a 38. héten, hogy nézzen meg alaposan, mert én is kíváncsi voltam, mennyit tágultam.

Amúgy mindez kórházban történt, nem volt fizetett dokim.

De ne aggódj, a tágulás úgyis a vajúdás alatt indul be.


4 gyerekes

2012. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hát ez akkor tényleg fura,h nekem nem nézte minden hónapban.
2012. aug. 11. 19:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fura.

A méhszáj enyhén nyílhat minden probléma nélkül. Ha annyira nyílik, hogy már "baj", akkor más tünet is van.

Az én orvosom (magán) sem nézte minden alkalommal. Megkérdezte, minden rendben van-e, és ha én nem kértem külön, akkor nem nézte meg.

amúgy a 36-on megnézi amúgy is, mert ilyenkor kenetet is vesznek.

2012. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért néha nem ártott volna, ha megnézi, hiszen a 20. hét óta már sok idő eltelt. És egy kis tágulást nem feltétlenül jelez a test, de jó ha tisztában van vele az ember, mert ugye abban az esetben, ha kicsit is tágult, akkor óvatosabb.
2012. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Most töltöm a 34. hetet és még egyszer sem nézték. Sztk-ba járok, a doki mindig megkérdezi van-e panasz, szívhangot néz és ennyi. Első terhességemnél is csak a vége felé nézték, ha jól emlékszem a 40. héttől 2 naponta, előtte nem emlékszem, hogy lett volna ilyen vizsgálat.
2012. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De ha nyílik is kicsit, nincs jele nem?
2012. aug. 11. 20:32
 7/13 anonim ***** válasza:
A méhszáj nyílását nem lehet érezni. Még szülés közben sem.
2012. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kórházba jártam terhesgondozásra. Kézi vizsgálat a terhesség megállapításakor, ill. a kiírt időpont körül történt. Én amúgy sem szerettem volna, ha sűrűn vizsgálnak.

Nem biztos, hogy nyílik a méhszáj. Amikor szülni mentem csak 1 ujjnyira voltam nyitva állandó 5 perces fájások mellett.

2012. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Havonta megnéz, megnézi a méhszájat is és a baba fekvését is. Azt előre mondta, hgy a 35. héttől kéthetente kell majd mennem. Az előző terhességemnél kinyílt a méhszáj a 29. héten, nekem előtte sokat keményedett és görcsölt a hasam, ezért is mentem el külön vizsgálatra, ahol kiderült.
2012. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Magándokihoz jártam, mindig megnézte, tehát 4 hetente.
2012. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!