Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszes kismamá...

Terhességi diabéteszes kismamák, Norbi Update ételeket lehet enni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 14:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Tudtok valami jó kaja receptet amit lehet enni ilyenkor?Majd jövöhéten megyek diabetologiára.
2012. aug. 12. 14:09
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia, én a Norbi Update ételektől szó szerint rosszul lettem, hányingerem volt mindig. Ő édesítőszereket használ és a liszt helyett is valami módosított cuccot, én terhesen nem szívesen enném. A legfontosabb, hogy csökkentsd a szénhidrát bevitelt, el is fogják majd mondani, hogy hány gramm szénhidrátot ehetsz reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára és vacsorára, valakinek még pótvacsorát is javasolnak. Tölts le egy szénhidrát táblázatot, vedd elő a konyhamérleget, hamar bele fogsz jönni a számolgatásba, pár hét és már ránézésre meg fogod tudni saccolni, hogy egy szelet kenyér, vagy egy adag rizs mennyi szénhidrátot tartalmaz. Ha éhes vagy, van sok étel, aminek nulla, vagy minimális a szénhidrátja, tojás, sok sajt, húsok stb. Szóval a terhességi diabétesz nem arról szól, hogy éhezned kellene, egészségesen kell enni, többször naponta és kevés szénhidrátot, hogy a cukrod ne menjen fel, mindemellett mozoghatsz is, amennyit elbírsz, akár nagy sétákat tehetsz minden nap, az is jó.

Általában olyan 150-180 g-os szénhidrátot írnak elő várandós anyukáknak, ami nagyon kevésnek tűnik, de ügyesen el lehet osztani. 1 zsömle például 30 szénhidrát, 1 deci tejben, joghurtban 5 g szénhidrát van, 10 deka alma 7 szénhidrát stb. Ehetsz sok-sok főzeléket is olyan zöldségekből, amiknek alacsony a szénhidrátja, liszt helyett sűrítheted a főzelék zöldségével is az ételt pépesítve, vacsorára is ehetsz különféle jobbnál jobb salátákat, jégsaláta, paradicsom, uborka, répa, alma olivás, vagy joghurtos öntettel, kis pirítóst mellé, leveseket is lehet ebédre, vacsorára, csak mindent ki kell számolni. Komolyan mondom, én annak is ajánlanám ezt az étrendet, akinél nincs diabétesz, mert egészséges és mindent megadsz magadnak és a babádnak is vele, nem mellesleg nem szedsz fel 20-30 kilót.

2012. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy,köszi a részletes leirást.És ami nagyon érdekelne hogy milyen gyümölcsöt és zöldséget lehet ennem?És név szerint mit lehet nassolni?Persze nem minden nap csak néha,valami jóreggelt kekszet vagy ilyesmit?Köszi
2012. aug. 12. 14:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Dinnye szölő barack banán.. tudom nem lehet.Még étrend nélkül csinálom de nagyon éhes vagyok.
2012. aug. 12. 14:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom azt mondta, hogy mindent ehetek, amiben nincs kristálycukor, a szénhidrátokat pedig számoljam.

Szóval megehetsz egy banánt is akár, aminek 25 a szénhidrátja, de választhatsz helyette egy szép nagy almát és 4-5 Korpovit kekszet vajkrémmel.

Azért írtam, hogy át kell nézni a táblázatot, így fejből én sem tudom pontosan, minek mennyi a szénhidrátja, de dinnyét is nyugodtan ehetsz, úgy kell lemérni, hogy szépen levágod a héját.

Pont a Jó reggelt keksz mondjuk tele van cukorral, de számos diabetikus készítmény van, sőt, vannak cukrászdák, akik készítenek édesítőszerrel sütiket és meg is adják a pontos szénhidrátot. Ha ügyes vagy, magadnak is tudsz készíteni muffint, palacsintát diabetikus lekvárral, tejbegrízt és hasonlókat.

Nassolni meg leginkább sajtokat, tojást (akár rántottának, tükörtojásnak), húsokat, halakat érdemes kis paradicsommal, paprikával, salátával, mert ezeknek minimális a szénhidrát tartalma. Én a Korpovit kekszet is azért szeretem, mert 1 db 3 szénhidrát összesen, a zsömlét is azért, mert 1 db 30, könnyebb számolni, mint a kenyeret mindig méregetni. De készíthetsz akár sült hagymakarikát is, vagy olajban sült, vékony csíkokra vágott répát, zellert, megsózod, olyan mint egy jó kis chips. Teába, kakaóba is használhatsz édesítőt, azzal nem ártasz, sőt, teából akármennyit ihatsz, annak nincs szénhidrátja ugye. Csinálhatsz joghurtból és gyümölcsből, édesítőből marha jó kis fagyit is magadnak, van a Piroskának isteni diabetikus szörpje is, málna és narancs, ezeket bátran lehet inni. Vehetsz natúr pudingport is, tejjel és édesítővel elkészítve ugyanolyan, mint az igazi, csak annak is számolni kell, hogy egy adagnak mennyi a szénhidrátja, de végtelen lehetőség van ám.

2012. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Húúú hát ez így olyan "bonyolultnak" látszik.Matekból me rossz voltam :) Szinte semmi olyat nem ehetek mint eddig,már várom hogy megkapjam az étrendemet.Félreértés ne essék,a Babámért bármire képes vagyok csak azon aggódom hogy nehogy fogyjak és ne jusson elég táplálékhoz a Babám.Eddigis alig akartam hízni,vékonyka voltam mindig.Köszi a segítséget,ha lesz kérdésem a héten akkor kérdezhetek majd??Köszönöm mégegyszer.
2012. aug. 12. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, nyugodtan kérdezz csak. Hidd el, csak elsőre tűnik bonyolultnak, nagyon hamar bele fogsz jönni. A másik pedig, hogy a babád mindent ki fog szívni belőled, amire neki szüksége van, elsőként mindig az anyák merülnek ki, és ha már nincs mit kiszívnia belőled, esetleg akkor érheti valamilyen hiány, de ez a mai világban már nagyon ritka. Kérdezd meg a dokidat, hogy nem lenne-e érdemes vitamint szedned már magad miatt is, mert nekem a babám a kálciumot szedte ki belőlem, sorra mentek tönkre a fogaim, pedig előtte soha nem volt baj vele.
2012. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nézem a táblázatot,ami 0 szénhidrát azt lehet enni bátrabban?
2012. aug. 12. 15:08
 9/13 A kérdező kommentje:
pl baromfivirsli gépsonka némelyik hal...
2012. aug. 12. 15:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, azokat nyugodtan lehet enni, aminek 0, vagy legfeljebb 1-2 a szénhidrátja. Viszont nem árt vigyázni a felvágottakkal, mert ma már rengetegbe raknak szóját, sőt, szőlőcukrot is...
2012. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!