Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit vegyek a gyerekeknek...

Mit vegyek a gyerekeknek (babakelengye)?

Figyelt kérdés
Lehet hogy van itt már millió ilyen kérdés, de szeretném ha valaki nekem is leírná. Egypetéjű ikerlányaim lesznek, márha ez számít valamit. Novembernél tovább nem húzzuk, mert nálunk mindenki hamarabb szült mint kellett volna. Még nincs semmink alapon várom a tanácsokat. Első terhesség szóval mindenre rá tudtok beszélni, amondó vagyok, inkább legyen felesleges, mint hogy kelljen és nincs, ha nem használjuk eladom a vaterán, odaajándékozom valakinek, ha végképp nem kell senkinek kirakom a kukára, valaki úgy is elviszi, egyébként a házban kismillió meg egy felesleges dolog vagy, elfér a gyerekeknél is, már már mániákus felesleges dolog gyűjtők vagyunk. A gyerekek várhatólag átlagnál kisebbek lesznek, lévén hogy én a férjem, tesóim, ő tesói, szüleim, ő szülei visszamenőleg kb az ükszülőkig mindenki 50 centi és 3 kiló alatt született, bukós volt, állandóan tokától bokáig tiszta szar, persze lehet nekem 6 kilós lányaim lesznek akik hetente egyszer kakilnak kizárólag a pelusba és soha nem fogom megtapasztalni milyen egy bukós gyerek, de inkább készülök a legrosszabra. Rátok hagyatkozok, úgyhogy alapos listát írjatok: Ja és kölcsön cuccot nem fogadok el senkitől, semmit gondolok itt mérlegre, légzésfigyelőre stb. mert nem fogom tudni visszaadni kvázi hogy 3 havonta a fél házat lecseréljük, mert nálam minden tönkremegy aztán még el is törik. A válaszokat előre is köszönöm!:D
2012. aug. 13. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:

"a házban kismillió meg egy felesleges dolog vagy, elfér a gyerekeknél is, már már mániákus felesleges dolog gyűjtők vagyunk."


Be aranyoztad az estémet, már megérte feljönni ide.

2012. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező. Mikor a rendszer rákérdezett hogy van-e ugyanilyen kérdés már akkor nem láttad hogy csak az utóbbi pár hétben volt legalább 50? De ha beirod google-ba, ott is minimum 200 oldal foglalkozik ezzel. Sajnálom ha válaszommal megbántottalak, de ez az igazság.
2012. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is bukós volt a kisfiam- úgyhogy a feje alá egy nap 8 textilpelenkát is elhasználtam. (szóval vegyél legalább 24 textilpelenkát) mivel bukós volt, sokat mértem a súlyát, hogy eleget gyarapszik-e, így a mérleg nekem kellett sokszor, jó, hogy megvettem. A másik nagyon hasznos dolog volt számomra az elektromos mellszívó, jól tudtam vele szaporítani a tejem, még most is van (kisfiam másfél éves). Légzésfigyelő is nagyon hasznos, nekünk egyszer úgy riasztott be, hogy tele volt a gyerek orra, és nem kapott levegőt- tehát nem alaptalanul riasztott be....Orrporszívó feltétlenül kell (porszívóhoz csatlakoztatható). Én vettem tápszert is, (amire aztán mégsem lett szükség), de jó, ha kéznél van, ha valakinek elapad a teje. Nekem a mikrós sterilizáló is bevált, gyorsan tudtam vele fertőtleníteni a dolgokat. (cumit stb). Melltartóba eldobható betétek nekem kellettek az elején- folyt a tejem állandóan...
2012. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Részletes listát nem fogok írni, mert olyat milliót találsz a neten, inkább személyes tapasztalatot pár dologról.

Légzésfigyelőt mindenképp szerezzetek, hiszen várhatóan korábban, fejletlenebbül fognak érkezni, mint az átlag babák. Viszont ennek csak akkor van értelme, ha tudjátok is, mit kell csinálni, ha baj van - végezz el egy elsősegélynyújtó tanfolyamot.

Bébiőr: szerintem erre csak akkor van szükség, ha akkora a lakás, hogy van olyan pontja, ahol nem hallod, ha felsírnak.

Hordozókendő: a világ legpraktikusabb találmánya, magadra kötöd benne a babát, és lehet mosni-főzni-takarítani. Hogy mi a teendő, ha kettő sír egyszerre, nem tudom. :)

Járóka: szintén praktikus, érdemes már egészen kicsi korban bele szoktatni őket, akkor kisebb rá az esély, hogy kúszó-mászó korukban börtönnek érezzék.

Játszószőnyeg: nekünk mindkettőnél nagyon bejött, hosszú időre lefoglalta őket.

Ami nélkül megvoltunk: rezgő hinta, pihenőszék, bébikomp, járássegítő, cumisüveg sterilizáló.

2012. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy jól összefoglalt lista, szerintem:

[link]

2012. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, privátban kaptam olyan listát amit fél óráig olvastam, minden gyerekkel kapcsolatos cucc benne volt ami létezik, ha nem kell hát kirakjuk, probléma megoldva. A házunk akkora hogy a két legtávolabbi pontból a maxra állított forma1 autósuhanást nem hallottam, feltételezem a gyereket se fogom, a bébiőr valószínűleg kedvenc darab lesz. Hálás vagyok a nagyszülőknek hogy ekkora házat kaptunk ajándékba, de igazán ránkhagyhattak volna legalább 2 takarítónőt is, na mindegy. Tapasztalatokat továbbra is várok, illetve hogy nem egy vasgyúró kora téli babának aki legrosszabb esetben naponta 2szer összefossa magát (és nem szándékozom naponta mosni!), milyen ruhatárat szerezzek be, fejenként, mert egy ruhába 2-t betömni nehéz lesz. Illetve bármilyen olyan cucc listáját, amit más első gyerekes, béna, tapasztalatlan anyuka használt két miniatűr korababánál.
2012. aug. 13. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!