Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félnem kellene? Mire kell...

Félnem kellene? Mire kell figyeljek, hogy nehogy baj legyen?

Figyelt kérdés
Ma néztem meg a papírjaimat és most látom ,hogy csináltak toxoplazma vizsgálatot is, mind negatív lett nekem nem mondott semmit a védőnő ,hogy most óvakodjak a macskáktól a friss fertőzés elkerülése végett!!!Pont tegnap előtt születtek kiscicáink igaz ,hogy kint vannak ,de mindig én etetem a nagy cicát meg muszáj volt átvinem a piciket másik helyre nehogy a kan macska átharapja a nyakukat!!Egész pici korom óta mindig voltak macskáink és eddig nem sikerült elkapnom !!!
2009. júl. 22. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is negatív lett a toxoplazma vizsgálat, pedig gyerekkorom óta "nyalom-falom" a cicákat. Én ezek után sem kerülöm a saját cicámat, csak az idegeneket. Viszont az almot nem én tisztítom, és macskázás után mindig fertőtlenítem a kezem. Plusz nem puszilgatom, és nem alhat velem.

Üdv.: 34 hetes kismama

2009. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kézmosás! A macskák nem mérgező, vérszomjas, terhes nőket megbetegítő állatok, csupán a kakijukban vannak élősködők. Ha MINGIG SZAPANNAL megmosod utánuk a kezed nem lehet baj, de szerintem ha eddig nem kaptad el, akkor most sem fogod, nyugi!
2009. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ,szerencsére nekünk kint végzik a dolgukat meg be nem is engedjük őket mert a párom nem szereti ha bent szteppelnek!!!Azért végeztetek majd a későbbiekben is tesztet!Nem fogok kerülni a macskákat mert nem is tudnám minden reggel itt nyávognak az ajtóba mert éhesek meg nem is bírnám ki hogy ne foglalkozzak velük!!A higéniára pedig eddig is odafigyeltem azzal nem lesz probléma a későbbiekben sem!!Csak most azon vagyok megdöbbenve ,hogy negatív lett és azt sem mondta a védőnjő,hogy csináltak ilyet is mind1 lényeg ,hogy megvan!!Boldog babavárást:)
2009. júl. 22. 11:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mivel gyerek korod óda cicázol valószínűleg védett vagy és azért kaptad ezt az eredményt mert annyira alacsony az ellenanyag szint a véredben hogy nem mutatható ki . Nekem legalábbis ezt mondta a Dr bácsim. Ja nekem 4-hetente ismétlést kér a biztonság kedvéért. Ne izgulj, nem lessz baja a babádnak.

Üdv 31-hetes km

2009. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az állatorvost is kérdeztem erről, azt mondta, hogy ez csak baromira fel van fújva. Ő sok macskát tesztelt, és praxisa alatt (amit nem tegnap kezdett) összesen 1 + macskát talált.

Szóval ha odafigyelsz és nem nyúkálsz a székletében nem lesz baj.

Én is negatív vagyok, már a második terhességem élem, és az elsőnél én gondoztam a kisciciát, az almát is én takarítottam, etettem, sőt az ölemben ült egész nap, mert egy jó darabig ne is hallottam a toxórol, utána is nehéz volt letenni a ciciát.

Azóta a macska kint van, etetni kell, de már nem simogatom. VAgy ha igen, utána rögtön kezet mosok és nem engedem, hogy a ruhámhoz dörgölőzzön.

Szóval ne félj, ettől nem lesz baj!

2009. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak az ürülekeben fordulhat elö korokozo es mivel a macska "tiszta" allat ugyertve nem nyul sem a sajat sem a masik allat piszkahoz, nem valoszinü, hogy a szören megtapadnanak a bacilusok (ugyertem mosdassal vihetne fel oda). Aki gyerekkoratol macskazik, az valoszinüleg atesett a fertözesen, tehat a vere ellenanyagot termel, igy nincs veszelyben, egyebkent aki pozitiv a teszten esidöben eszreveszik antibiotikummal azt is lehet kezelni. Ez alatt a par honap alatt ajanlatos kerülni a macska WC tisztitasat, kezet kell mosni a macska utan, de egyebkent nyugodtan lehet simogatni, etetni stb. Föleg sajat cicat, idegen allatot meg ugysem nagyon "dögönyöz" az ember, plane nem egy terhes nö.
2009. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!