Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a magzatnak?

Lehet baja a magzatnak?

Figyelt kérdés
Cerazette szedése mellett ha teherbe esek és nem veszem észre és tovább szedem akkor nem lesz baja a magzatnak?
2012. aug. 15. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Lehet baja, nem is kicsi. Még fogamzásgátló abbahagyása után sem ajánlatos, min. 3 hónapig teherbe esni.
2012. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán terhes vagy? :/
2012. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább orvostól kérdezd meg és ne ess pánikba rögtön az itt kapott válasz miatt. Majd csak ha az orvosod is azt mondja, akkor kezdj el aggódni. Nagyon erősek ezek picik, de tényleg. Első trimeszterben amúgy is a mindent vagy semmit elv érvényesül (általában). Tehát ha baja lenne a magzatnak a gyógyszertől, akkor elhal.
2012. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első:a fog.gátló abbahagyása után szoktak a nők a legtermékenyebbek lenni.

Kérdező:sokan esnek fog.gátló mellett teherbe,mégis egészséges a kisbabájuk.De érdemesebb lenne egy dokit megkérdezzél erről,mert minden tablettának más hatása van,általában nem okoz problémát.

2012. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En elfelejtettem egy bogyot bevenni reggel, aztan masnap csak este tudtam, es terhes lettem.

Nagyon feltem, hogy baja van a picinek, mert mikor megtudtam, akkor persze mar akartam a babat, szoval mi csinaltattunk extra szurest magzatvizbol, mikor mar lehetett, nem hittem a dokinak, hogy semmi baja nem lesz tole, de ugy tunik, hogy tenyleg semmi baja nem lett. :-)

2012. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-esnek van igaza.

A fiam Mercilon szedése mellett fogant (és mivel a nővére enyhe fejlődési rendellenességgel született), ezért nagyon izgultunk, 3 neves Mo-i genetikust/genetikai központot is megjártunk és egybehangzóan állították, hogy a mai fogamzásgátlók olyan enyhe dózisúak, hogy rettentő minimális eséllyel okoznak bármiféle problémát, és az is leginkább egy bizonyos enyhe szívfejlődési probléma formájában szokott jelentkezni, ami eleve genetikai eredetű, tehát a hajlam úgymond megvolt a magzatban amit a gyógyszer felerősíthet. De ez olyan ritka, hogy rendes statisztika sincs rá, csak valószínűsítik a fogamzásgátló ráhatását.

Több olyan vizsgálatot is elvégeztettünk, amit egyébként nem tettünk volna meg a családi kórelőzmény és a fogigátló melletti teherbeesés nélkül. A fiam makkegészségesnek bizonyult, most lesz 2,5 éves, egyáltalán nem beteges, a bölcsibe kerülés se viselte meg az immunrendszerét, nagyon jó szervezetű kis krampusz.

2012. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!