Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliai anykak, akinek inditot...

Angliai anykak, akinek inditottak, mien tapasztalatotok van? Meddig voltatok bent, mivel inditotak, menyire volt hatasos, mikor engedtek ki? figyeltek-e ratok, kerlek meseljetek el mindent, vasarnap inditanak, picit tartok tole. 41+4hkm

Figyelt kérdés

2012. aug. 16. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem nem inditottak, de majdnem be kellett avatkozniuk.

Reggel 6 orakor elkezdett szivarogni a magzatviz, mikor bementem, hogy megvizsgaljanak, hazakuldtek azzal, hogy ha masnap reggelig nem tortenik semmi, akkor menjek be.

Este 10-kor aztan elkezdodtek a fajasok. (Ugy tudom, Magyarorszagon mar reg beavatkoztak volna), aztan vegul masnap reggel 7-re meg lett a lanyom.

Nem szeretnek beleavatkozni a dolgokba, csak a legvegso esetben. Ezert is van az, hogy neked meg csak most inditjak, mikor szinte betoltod a 42 hetet. Szerintem ugyanugy fognak eljarni utana, mint massal.

Megszultem kedd reggel, masnap delben mar mehettem haza. Ugyan felajanlottak, hogy maradhatok, de mondtak, hogy ha akarok, a vizsgalatok utan mehetek haza. Szerda reggel elkezdodtek a vizsgalatok, delre vegeztek is. Az utolso orvos megjegyezte, hogy ez volt az utolso vizsgalat, en megkerdeztem, hogy akkor inenntol kezdve akarmikor mehetek e, azt mondta igen, es en mar "pattantam" is le az agyrol:D O meg csak mosolygott rajtam:D Ahogy hetfo reggel elkezdett folyni a magzatvizem, onnantol kezdve kedd este 8-ig egy szemhunyast sem aludtam, aztan is csak 2-3 orat darabokban, mert 4 anyuka volt a szobaban babaval egyutt es az egyik anyuka nem igazan torodott a siro babajaval (rajtam es a lanyomon kivul nem volt feher ember abban a szobaban).

Ezert dontottem ugy, hogy hazamegyek, mihelyst lehet, hogy tudjak aludni.

Szerintem valamit inzulin utjan adhatnak be, ha inditanak.

Vagni is csak akkor vagnak, ha muszaj.

Egy oraig nyomtam kifele a babam, mire a feje odaert, hogy egy-ket nyomas es ki kellett volna, hogy jojjon, de nem tagultam elegge, fel orat kuszkodtem a feje kinyomasaval, mire rajottek, hogy nem fog menni es akkor vagtak. (egy kicsit ezert haragszom is, mert egyreszt fel oratol menthettek volna meg, masreszt sokan azt mondtak utana, hogy valszeg azert voltam ugy bedurranva -alol-utana)

Csak a midwife lesz bent valszeg, ne ijedj meg, csak akkor jon mas, ha valamit intezni kell (vagas-ilyenkor meglepik a szobat meg 3-an:D)

Viszont ne hallgass rajuk mindenben. Nekem azt mondtak, hogy ulofurdozzek utana....no komment...meg sulyosbodott az allapotom. A szuloszobakban altalaban van kulon kis furdoszoba, ahol en szultem, nem volt tus, igy vizet engedtunk a kadba...ennel rosszabbat nem is tehetne az ember...nyilt sebbel ulofurdozni. Ha nincs tus, probalj meg poharat kerni, amivel ontogeted magad...bele ne ulj a vizbe!

Nem akarlak megijeszteni. Tudjak mit csinalnak:D

Nalam pont muszakvaltas volt, mihelyst kipottyant a gyerek:D ugyhogy jo hosszan eltunt mindenki... annyira vegul is nem bantam, mert addig fekudtem az egyon, a pici a mellkasomon pihent, szoptattam:D Egy pillanatra sem vittek ki a szobabol, nem tettek inkubatorba, nem vizsgalgattak agyon, epphogy az alapadatokat leirtak. Rogton odaadtak nekem. Ilyen tolhato izebe raktak a gyereket. Ugy nez ki mint egy kis talalo, a teteje lapjan meg egy atlatszo muanyag "tal", szogletes, ebbe fektetik bele. Igy jol ralatsz. Nem nagyon mutogatnak semmit, hogy mit hogy kell. Odajott a csajszi, megfogta a babat, meg a mellem, es olyan gyorsan bekapatta vele a cicimet, hogy arra se volt idom, hogy meglepodjek:D Hogy hogy kell tartani, pelenkazni vagy ilyesmi, azt meg tanuld meg valahogy:D Mondjuk nem nagy kunszt:D

Sok sikert! szoritok nektek!

(Tenyleg, az a legjobb, ha mihamarabb hazakerulsz, hidd el. Ha meg egy babat szulok, majdnem mindent ugyanugy csinalnek)

2012. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem inditottak angliaban.Tablettat tesznek a mehszajadhoz es azzal inditjak.Semmi mas!Nekem este hetkor foltettek,hajnali negykor masikat,aztan hetkor burkot repesztettek,es 11:22 megszuletett a fiam.A tobbi ugyanaz mint az elozo valaszolonak!Ne felj! :)
2012. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszi csajok!hat gondoltam h a szulest is felvalrol veszik majd....igen epp az nap toltom a 42.hetet!2.valaszolo teged is rogton ki engedtek,nem kellet tovabb maradni meg figyelesen?ninden jot nektek!
2012. aug. 16. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!