Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes vagyok nagyon fáj a...

16 hetes vagyok nagyon fáj a derekam meg a hasam alja sűrűn van hányingerem, baba mozgást még nem nagyon érzem normális dolgok ezek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Teljesen normális tüneteid vannak.Növekszik a méhed,benne a baba,nyúlnak az izmokat komplett hasfalat tartó szalagok emiatt érzed a hasad alján a fájdalmakat,ami végig kíséri a terhességet.A derékfájás leginkább olyankor jellemző,ha egyébként is van hanyag tartás a növekedő teher (még,ha kicsi is)befolyással van,a derekat hátat érintő fájdalomérzetre,szintúgy végig kíséri a terhességet,sőt a későbbiekben akár rosszabodhat is,próbálj beszerezni valami derék és hát tartót,a hányingeres rosszullétek pedig van amikor nincs,csak néhányszor,a 12.hétig,vagy akár végig a terhesség alatt,amely szintén rosszabodhat a terhesség előrehaladtával.Erre lehet megoldás naponta többször kis mennyiségű étel fogyasztása,kerülendő a savas ételek.Segíthet a hideg szénsavas üdítő.A baba rugdosását,már talán nemsokára érezni fogod,ahogyan a csontosodása egyre gyorsabb ütemben fejlődik,és függ a te tested alkatától is,bár én 2 gyermek után "hasas"maradtam a 3.babát már a 17.héten éreztem 19 hétre pedig fájdalmasan is tudott rugdosni.

2012. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is sokat fáj a hasam, sőt mióta terhes vagyok állandóan fáj a hasam. A méhed nő ezért a fájdalom. A nagyon erős hányingeren és gyomorégésen nekem sokat segített, hogy ostyát eszegettem ( persze nem eszetlenül, sokszor kicsit kell enni ) A baba mozgását a 17. héten kezdtem érezni de ha első baba az is lehet, hogy csak 20. hét környékén érzed majd. Boldog Babavárást.
2012. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!