Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kötelező a...

Terhesség alatt kötelező a kenetvizsgálat? 22 hetes vagyok, nekem nem csináltak! Tavaly novemberben volt rákszűrésem is!

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 hetes vagyok, nekem sem csináltak.A rákszűrésem májusban járt le, arra is azt mondta a doki, hogy szülés után megcsinálja.Szerencsére olyan orvost fogtam ki, hogy ha nincs baja a kismamának, akkor nem nyúl hozzá feleslegesen.Ugyanis attól is kinyílhat a méhszáj idő előtt.

A kenetvétel meg a gomba és társai miatt fontos, de azoknak vannak tüneteik, és ha viszket, akkor úgyis szól az ember, és akkor megvizsgálják.

2009. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Doktora válogatja, nekem a terhesség megállapításánál levette a kenetet is, és a nagyterhesektől a 36. hét környékén vesz még egyszer, hogy a szülésre mindent ki tudjon kezelni. Kérdezz rá, ha legközelebb mész!
2009. júl. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem még egyáltalán nem volt "manuális" vizsgálatom, mióta terhes vagyok. Most majd a 32. héten kell mennem, akkor kenetet vesz meg még valamit nézni fog, erre nem emlékszem. Nekem is már az elején mondta, hogy ha nem muszáj, inkább nem bolygat ilyen vizsgálatokkal. Szerintem ha nincs baj vagy panasz, csak feleslegesen csinálná, mert uh-val is mindent látnak.

30 hetes pocis

2009. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A kenetvizsgálat és a rákszűrés nem pont ugyanaz.


A rákszűrésnek a szülés előtti egy évben meg kell történnie.

A kenetvételt pedig a 36. héten végzik. Ugyanúgy csinálják, mint a rákszűrést, csak nem rákos sejteket keresnek.


16 hós anyuka

22 hetes km

2009. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi...
2009. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!