Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és munka? Jól...

Terhesség és munka? Jól döntök ha dolgozok tovább? Ne konkrétan az anyagiakra gondoljatok.

Figyelt kérdés
Jobb lenne-e otthon?Jobban tudnék magunkra vigyázni?Inkább a munka,hogy ne agyaljak?
2009. júl. 24. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés szerintem.Igaz nekem választásom nem volt,mert veszélyes munkakörben dolgoztam,de nagyon örülök,hogy így alakult.Sok minden közbejött nekem,vesegörcs,derékfájások,fogfájás...munkában nem tudom hogy bírtam volna.A fizum 70%-át így is megkapom,de akkor fekszem,és kelek,amikor akarok.Bármikor csak fáradtnak érzem magam lepihenek.Én minden kismamának szabit adnék erre az időre,mert nagyon jó.


38 h

2009. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 hetes terhes voltam, mikor eljöttem táppénzre. Nem a pénz miatt dolgoztam!! Egyszerűen jól éreztem magam, s jobban lelt az idő is. Úgy voltam vele, ha minden oké velem s babával is, miért is ne?
2009. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Hat ez attol is fugg, hogy milyen munkakorben dolgozol, mert ha mondjuk egy stresszmentes kis irodaban ulsz a szamitogep elott, mapi tobbszor fel tudsz allni, elmehetsz mondjuk ebedelni nincsenek korlatozva a szuneteid stb akkor szerintem nyugodtan dolgozz tovabb. Na aki tobbmuszakban dolgozik, nem epp egeszseges munkakorben vagy esetleg stresszes akkor mar jobb otthon es igenis jobban tud magara vigyazni mert nem teszi ki magat a mindenapos idegeskedesnek stressznek. En szemely szerint vegig fogom dolgozni a terhessegem mert nincs rossz munkahelyem, nem nehez, nem idegesit senki es akkor jovok megyek amikor akarok, rugalmas a munkaidom is. Otthon ugy erzem unatkoznek es ami a legrosszabb tele zabalnam magam. :) Sajnos fozogetnek egyfolytaban, hogy lekossem magam, sajtospogaszatol elkezdve a finom ebedekig. :) Itt reggelire megeszem a gyumolcsomet meg a joghurtomat, ebedre elmegyek a bufebe eszek egy kis levest vagy valami meleg kajat es este otthom meg valami fonom szendvics vagy sali. Sajnos ha otthon lennek nem ez lenne a vege. Persze tudom ez igen hulye pelda volt mert nem ez a legfontodabb ha az ember babat var de ha szerintem jo a melohelyed nincs gond akkor en addig dolgoznek amig nekem kenyelmes.
2009. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Én is az elejétől itthon vagyok a munkám miatt.

Nagyon jó, nem kell össze-vissza kelnem, senki nem dirigál, teljesen kiegyensúlyozott lett az életem.

A leleteim nagyon jók, mindenki mondja, hogy ilyen jó vérképet nem látott.Ha tovább dolgozom, biztos előjöttek volna rossz dolgok, de így szerencsére elkerültek.

Menj táppénzre, élvezd a nyarat, amit nem igazán tudnál a munka miatt.Én nem bántam meg, hogy eljöttem.

2009. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy 2* másfél órát zötykölődöm a buszon,már sokszor majdnem bepisilek.Psazichiátriai betegekkel dolgozom egy műszakban.Stresszes?Én már megszoktam...
2009. júl. 24. 12:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


Pszichiátriai betegekkel?

Én a helyedben szabiznék... :-)

2009. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Én is otthon maradnék a helyedben. Kötetlen munkaidőben dolgozom, média tanácsadóként, futkosás, sok kocsikázás, stressz. 33 hetes vagyok, még 2 hetet dolgozom aztán pihi. Gondolom neked is kell futkosni, meg ez a buszozás biztos nem tesz jót, mindenképp szabadságolná magam.

2009. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Az tényleg nem mindegy, hogy az ember hol dolgozik és meddig.

Én mondjuk ha minden jól megy, a 7. hónap végéig fogok dolgozni, igaz irodai munka, bár én is napi 1,5-2 órát kocsikázom. Stresszes az én melóm is, bár amióta babát várok, valahogy leperegnek rólam a hülyeségek. :)

A helyedben azért én sem biztos, hogy tovább dolgoznék, azért a te körülményeid és munkád egészen más. És most a baba és a te egészséged, nyugalmad legyen a legfontosabb!

2009. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha bírod és megszoktad, akkor dolgozz. Én a melóhelyemről megyek szülni... :) Én osztom be az időmet, akkor és azt csinálok amit akarok, (pisi ebéd pihi.) Én azt mondom hogy dolgozz, jobban telik az idő, több pénzed is lesz, az pedig jól jön a babára. :) DE ha nem bírod már a melót, akkor pihenj. De hidd el (nekem legalább is) nem volt olyan jó egész nap feküdni, lesni a tv-t, netezni, én nem az a fajta vagyok, majd leszek még otthon eleget a babával, így legalább társaságban is vagy. :)
2009. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
ÉN IS stresszes,fizikai munkát végeztem,20 hétig,és közölték,irjak alá 1 papirt,hogy nem vállalnak felelősséget. 7 hete élvezem itthon fiammal a vakáciot!
2009. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!