Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphat valami pénzt terhesen...

Kaphat valami pénzt terhesen a párom?

Figyelt kérdés
A gyerekre most igényeltem meg a családi adókedvezményt, pedig már járna 2 hónapja, az 10000 ft. Neki járt a családi pótlék alanyi jogon, havi 14600 ft, most fogja kapni az utolsót. Rendes munkahelye nem volt még, csak diákmunka, így a gyest + a családit fogja kapni (25000 ft+12000 ft kb.), de ezt csak a kicsi megszületése után, addíg a 4 hónapíg mit kaphat?

2012. aug. 23. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos semmit! :(

Megkérdezhetem hogy hány éves hogy még kapja a családi pótlékot?

2012. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fog kapni, csak a baba megszületése után a gyest+családit ahogy Te is írtad. Illetve ha meg van az orvostól az igazolása akkor egyszeri 62.000ft-ot (pontos összeget nem tudom), Anyasági Támogatást.
2012. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

18 most, de már 19 lesz, amikor megszületik a kicsilány. Most érettségizett, még ebben a tanévben (most augusztus 31-ig) ezért jár neki a családi, és azért neki, mert nálam lakik, nem otthon, amikor hozzám költözött, a szülei nem akarták odaadni, így átirattuk a MÁK-nál. (Na még egy csomó pénzzel jönnek a szülei, mert folyton kisegítettem őket)

Egyébként leendő adófizető állampolgár fejlődik benne, valami csak járna, hogy ne haljon éhen :)) Na nem mintha éhen halna, de azért nem olyan sok a fizum.

2012. aug. 23. 11:09
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja Én ezt mind megértem. Csakhogy a barátnőd még egy percet nem dolgozott életében (értem Én h most fejezte be a tanulmányait), ergo mi alapján járna neki pénz?

Se munkahelye nincs h táppénzt kaphasson, se semmi. A semmire a Magyar Állam se ad csak úgy 10e ft-kat.....

2012. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Munkanélküli hivatalba be kell battyogni és érdeklődni, hogy jár -e most valami álláskereső támogatás neki.
2012. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Álláskereső támogatás sem jár neki. Egy ismerősőm most járt utána, szintén terhes, szintén nem dolgozott még semmit.
2012. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez elég szégyen az állam részéről, folyton mondják, hogy milyen jó lesz a kisgyerekeseknek, fogy a népesség, baby boom kell de inkább a terhes nők haljanak éhen.
2012. aug. 23. 11:49
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező. Most mondjam azt, hogy a mai világban elég nagy "luxus" hogy valaki úgy vállal gyerket, hogy egy percet nem dolgozott még, nem tudja mi az a munka?

A párodnak csak egy évre kellett volna elmennie dolgozni, hogy kapjon táppénzt és minden egyéb juttatást is (ami nem alanyi jogon jár) a baba születése után.


Szerintem meg az a baj,hogy ennyire könnyelműen vállalnak az emberek gyereket.


És lehet lepontozni.


Egy 33 hetes kismama

2012. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó vagyok.


És mégvalami, ha a párodat az "éhenhalás" fenyegeti akkor még szebb ez a gyerekvállalós sztori!

2012. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Mégis miért járna neki? Mert terhes? Talán dolgozni és gondolkozni kellett volna, mielőtt gyereket vállaltok.
2012. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!