Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphat valami pénzt terhesen...

Kaphat valami pénzt terhesen a párom?

Figyelt kérdés
A gyerekre most igényeltem meg a családi adókedvezményt, pedig már járna 2 hónapja, az 10000 ft. Neki járt a családi pótlék alanyi jogon, havi 14600 ft, most fogja kapni az utolsót. Rendes munkahelye nem volt még, csak diákmunka, így a gyest + a családit fogja kapni (25000 ft+12000 ft kb.), de ezt csak a kicsi megszületése után, addíg a 4 hónapíg mit kaphat?

2012. aug. 23. 10:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen igazuk van az előttem íróknak! Nehogy már én, meg még rengetegen azért fizessük az adót, hogy az olyanok, akik az iskolapadból mennek szülni támogatást kapjanak. Nehogy már még te legyél felháborodva.
2012. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem pontozok le senkit.

Ha továbbtanult volna, mondjuk még 5 év egyetem, utána sem találna munkát, aztán már egyre idősebb, végül már nem is érdemes szülnie, vagy már kb. nyugdíjas lenne, amikor a gyereke érettségizik, nem tudnánk vele kirándulni, elvinni mindenfele stb. Jó abban igazatok van, hogy fiatalon lesz anyuka, én is kb 22-23 éves korára terveztem a gyereket, de már 17 évesen is szerette volna. Én is fiatalon leszek apuka, de várom már.

2012. aug. 23. 12:22
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem nélkül is lehet dolgozni. Én is ezt csinálta, jár táppénz, tgyás és gyed is. Nem mindegy :-(
2012. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

HA 5 évig még egyetemre jár akkor is 23 éves lesz, legfeljebb 24 mire végez. Egyrészt közben is lehet dolgozni, Én is így tettem, nem esett le a gyűrű az ujjamról. De mondom, egyetlen EGY évet kellett volna dolgoznia ahhoz, hogy kapjon juttatásokat. De nyilván így könnyebb.


Te tervezted neki a gyereket x éves korára? Te hány éves vagy ha megkérdezhetem? Szerintem pont összeilletek!

2012. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Én 20 vagyok, 21 leszek, mire megszületik, nem mondanám, hogy terveztük, csak nem tettünk szándékosan ellene semmit.

Igáz, lehet úgy is dolgozni, hogy nincs diploma, nekem sincs, munka mellett érettségiztem,másod, harmadállás mellett tettem le 4 szakmát (így tavaly saját lakást tudtam venni, amit kiadtam, és szolgálati lakásban laktunk havi 15_ért), nem panaszkodok, hogy nem élnénk rosszul, amióta összeköltöztünk, egyszer sem kértem pénzt anyáméktól, és még előtte elég sokkal támogattam is a barátnőm szüleit, hogy nem bukják a hitelüket, csak 1 forintot nem kaptam vissza tőlük (bár így félretett pénzem alig 700e ft maradt). Most így, hogy nem jár neki majd a családi + nem tud diákmelózni, kb havi 30e ftal leszünk kijjebb, még ez a hónap jó, ő megy még minden nap diákmunkára, nekem is megvan a mellékállás, viszont ott csak nyár végéig tudok dolgozni, de ősztől lesz másik alkalmi munkám. Ha a főállásom valami miatt megszűnne, nem valószínű, hogy egy hamar találok másik rendes bejelentett melót.

És itt egy picit pesszimista gondolatmenet:

Érettségizik 18 éves

Szakma 2 év, OKJ 20 éves

1 sima szakmával nem sok lehetőség van, ezért

egyetem kb 25 éves lenne

Keresné munkát mondjuk 2 évíg, rájönne, hogy nem talál (27 évesen), ezért

újabb egyetem, másoddiploma, de diákmunkát tud csinálni mellette, itt mondjuk már 32 éves

2 diplomával meg főleg nem fog kelleni sehova (mint nálunk egy feketén dolgozó, aki a 12 órás munkanapért kap kerek 3000 ftot), újabb 2 év munkakeresés után 35 évesen rájön 0 munkatapasztalattal, hogy túlképzett, vagy szül, és akkor ugyanott van támogatás nélkül, mint most, vagy hisztériás, depressziós lesz, elmegy az életkedve mindentől.

2012. aug. 23. 13:05
 16/19 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, magyarázd csak. Ti tudjátok, ez volt a legegyszerűbb részetekről, ennyi.


Én 7éve vagyok a párommal , 1 éve házasok vagyunk.

Én 23, Ő 34, befejeztem a sulit, érettségiztem, mellette diákmunka, érdekes hogy Én júniusban befejeztem a sulit, július 1-től volt állásom, dolgoztam közel 4 évet, és nyugodt szívvel eljöttem táppénzre a munkahelyemről. Senki nem húzta a száját és nem kellett azon agyalnom miből élünk meg. Pedig marhára szerencsés vagyok, a páromnak háza és autója van, középvezető és a fizetése kb. 3x annyi mint nekem volt. Mégsem vállaltam be a semmire a gyereket. ÉS láss csodát, nem vagyok öreg....


23 éves/33 hetes kismama

2012. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán kommentelek, de most tényleg bosszankodom.

"vagy már kb. nyugdíjas lenne, amikor a gyereke érettségizik"-írod.

Te tisztában vagy azzal, mikor mennek az emberek nyugdíjba?

Mai állás szerint 62 évesen. Tehát 44 évesen, ha szülne (ami azért lássuk be, tényleg késő), akkor épp egy évre esik a nyugdíjba vonulás a gyermek érettségijével.

Na, a 44 év még arrébb van kicsinykét. Szóval percig sem tudlak sajnálni azért benneteket, hogy nem kap másféle támogatást. Egy-két év munka, és a gyed mégiscsak jobban jön, na meg a előtte a tgyás vagy épp a táppénz lehetősége.

Igazán örülhettek, hogy a magyar állam olyan, hogy mindenkinek alanyi jogon jár a gyermeke 3 éves koráig a gyes, már ez is nagy segítség.

2012. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16%
Én meg ha újra kezdhetném akkor nem 25 évesen szültem volna az elsőt hanem 18 évesen..boldog babavárást..nem kell itt senki szúró véleményével törődni, a kérdés sem ahhoz kapcsolódik, hogy jó e így vagy sem...szóval menni fog ..sokan unatkoznak itt és nincs más dolguk csak másokat fikázni..
2012. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A nyugdíjhoz: 65 évesen mehet nyugdíjba az ember, előtte csak akkor, ha megvan a 40 év munkaviszony, akkor is csak 57 éves kortól(nők) vagy 60 éves kortól (férfiak), ha jól tudom.


Na már most, ha valaki 27 évesen szül (mint pl. én), mire a gyereke érettségizik, semmiképp nem lesz nyugdíjas (27+18=45 éves, hol van még ez a 65-höz? Jó is lenne, ha már 45 évesen mehetnék nyugdíjba!). Ilyesmire felesleges hivatkozni. Aki lusta dolgozni, mindig talál valami kifogást. Elszomorító, hogy társadalmunkban nagyon sokan a gyermekvállalásban látnak "kereseti" lehetőséget, holott nem gondolják végig, mennyi kiadással jár egy gyerek nevelése, ellátása, taníttatása. Meg az sem mindegy, milyen körülményeket biztosítasz a gyereknek. Gondolod, hogy az a 37.000 Ft, ami alanyi jogon jár a gyerekre (ez is csak 3 évig, utána már csak a családi pótlék jár), az elég lesz mindenre, ami a agyereknek kell? Hahh! Pelenkára se elég! Majd ha iskolás lesz, szeptemberben 15.000 Ft lesz a tankönyvcsomag, és még nem vettél se kaját, se ruhát neki. Gondoljatok csak bele!


A kérdésre válaszolva: Szerintem semmit nem fog kapni a párod. Esetleg elmehet munkanélkülire addig (ha már elmúlt 18), de juttatásra ott se nagyon számíthat, mert kereső tevékenységet még nem folytatott, viszont lehet tudnak neki valami pár hónapos ingyenes tanfolyamot ajánlani, így képzettséget szerezhet, amivel majd később (a gyerek 3 éves kora után) kereshet munkát. Dolgozik egy évet és a 2. gyerekek már majd úgy tudjátok vállalni, hogy fog kapni tgyást, gyedet, ami nem mindegy.

2012. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!