Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mensteuációm szerint 7 hetes...

Mensteuációm szerint 7 hetes terhesen 5 mm volt az embrió doki 6+2 naposnak állapította meg akkor a menzim szerint 10 hetesen mekkorának kell lenni hogy egészséges legyen?

Figyelt kérdés

2012. aug. 23. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem később volt peteérésed és azért kisebb mint ahogy te gondolod. Barátnőm is így járt és mostanra már egy fél éves kislány anyukája. Én tegnap voltam vizsgálaton ahol megállapították a terhességemet és itt az eredményem: Petezsák méretet nem írtak CRL:12,3mm szívműködés élénk egy embrió szabályos szikhólyaggal. Ez alapján 7 hetes 3naposnak ítélt meg pedig a mensim július 3án volt meg utoljára.
2012. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani. Sok múlik az UH készüléken, az orvoson/szonográfuson, mennyire pontosan mérnek. A babák soha nem tankönyv szerint fejlődnek ;) Lehet, hogy megtartja ezt az 5 napos "hátrányt", lehet, hogy korának megfelelő lesz, de az is lehet, hogy nagyobb.


Saját példa: az első terhességemnél hol 1, hol 2 héttel mérték fiatalabbnak a terhességet, és volt, hogy pont korának megfelelő volt. Volt olyan, hogy két vizsgálat között a BPD csökkent (!) a doki szerint. (ez ugye képtelenség)

Mindvégig fejlődött, nőtt, csak a saját tempójában, én viszont egész idő alatt idegeskedtem ez miatt. Dokinő szerint kicsi lesz a baba. Ehhez képest 3020 g-mmal született meg, egészségesen. Akkor fogadtam meg, hogy ezen soha többet nem stresszelem magam.


A mostani terhességemnél 6+2 hetesen volt szívhang, a méret alapján 5+5-nek számolta a gép. 11+2 hetesen CRL: 44 mm, a gép szerint is 11+2.


Ezen ne stresszeld magad! Amíg folyamatosan fejlődik, addig nincs baj!


Boldog babavárást!

2012. aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!